Uniek Jazzpodium Wëek Wëek Aan de slag op kantoor met Fabius Slotoffensief tegen A4 op internet Krant Krant Culinaire ontdekkingstocht Snel naar Wereldhavendagen ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Jazzpodium na drie seizoenen vaste waarde dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 25 augustus 2010 - Pagina 39 De Tiny Little Big Band opent 12 september het derde seizoen van Jazzpodium Waterweg. De acht- mans ensemble laat de bruisende tijden van de bigband herleven, foto: pr SCHIEDAM - Stichting Jazz podium opent zondag 12 september voor het derde seizoen de deuren van de Giudici Kapel van het Ste delijk Museum Schiedam om de jazzliefhebber de crème-de-la-crème van de Nederlandse jazzscene te brengen. Gerard Verver, Frans van Krug- ten, René Winter, Diana Wind en Nathalie Lans richtten in de zomer van 2008 de stichting jazzpodium Waterweg op met als doel jazz een plek te geven in het Waterweggebied en zo veel mogelijk mensen 'te laten genieten van jazz in al zijn ver scheidenheid. De maandelijkse optredens zijn daarom gratis. Nathalie Lans: 'Na het succes van het eerste seizoen met grote namen als Hans Dulfer, wisten we dat we de juiste weg wa ren ingeslagen. Het jaar daarna waren virtuozen als Eric Ineke en Ilja Reijngoud te gast in de drukbezochte Giudici Kapel. We zijn er trots op dat we ie dere keer weer toppers uit de Nederlandse jazzscene op ons podium mogen presenteren. Andersom laten de musici ons weten dat Jazzpodium Water weg uniek is in zijn soort en zij graag bij ons te gast zijn. Seizoen 2010-2011, dat op zon dag 12 september start, brengt als eerste topper 'De Tiny Little Big Band'. Deze musici spelen uitvoeringen van bigband- klassiekers als 'Just a gigolo' en 'The lady is a tramp', maar ook aanstekelijke bewerkingen van pop-hits van onder andere Robbie Williams en Oasis ten gehore. De gratis concerten zijn iedere tweede zondag van de maand om 13.00 uur in de Giudici Ka pel van het Stedelijk Museum. Voor meer informatie: www. jazzpodiumwaterweg.nl Bezoekers City Race zoeken het hogerop ROTTERDAM - De politie heeft zondag bij de Bavaria City Racing in Rotterdam tal loze toeschouwers moeten weghalen van standbeelden, winkelluifels en straatmeu- bilair. Een bezoeker had zelfs een professionele zelf- rijdbare hoogwerker meege nomen om zich te verzeke ren van goed zicht op het parcours. De hoogwerker moest verwijderd worden, evenals vier andere rolstei- gers. Vooraf had de politie gewaarschuwd om geen ei gen bouwsels neer te zetten. Verder is de Bavaria City Racing goed verlopen. Het verkeer in de regio gaf een rustig beeld en op het ge bied van de openbare orde waren er ook geen ernstige incidenten. Twee mannen zijn aangehouden voor openbare dronkenschap en belediging en overtreding van de Wet ID. Bij de EHBO post kwamen 24 bezoekers binnen die onwel waren geworden, vijf anderen zijn overgebracht naar het zie kenhuis. Feestdag kinderen Syndroom van Down REGIO - De Stichting Down syndroom Kern Rotterdam e.o. bestaat 25 jaar en dat wordt op 4 september ge vierd met een feestdag in re creatieoord Binnenmaas. De kinderen met het Syndroom van Down kunnen, onder begeleiding van hun ouders, deelnemen aan allerhande activiteiten. Aanmelden via kernrotterdam@downsyn- droom.nl. Entree 5 euro en 3 euro voorbegeleiders. REGIO - Wie graag aan de slag wil als receptionist of admini stratief medewerker, maakt met de avondopleidingen Fabius" Opleidingen een goede eerste stap. In september worden in formatiebijeenkomsten gehou den over een opleiding in de buurt. Fabius Opleidingen is voor ie dereen toegankelijk: van school verlaters tot herintreders en omscholers. Ook voor wie het computertijdperk heeft gemist, biedt deze opleiding de juiste aansluiting op de arbeidsmarkt. Alle opleidingen zijn kort en -overzichtelijk. Deelnemers gaan per week één avond of één och tend naar de les. De opleidings duur is slechts 6 of 9 maanden. Fabius Opleidingen start weer met de volgende opleidingen: Receptioniste /Telefoniste, Ad ministratief Medewerkster, Fi nancieel Administratief Mede werkster en Secretaresse. Voor het volgen van de opleidingen is geen speciale vooropleiding nodig. Ervaring in de admini stratie is niet noodzakelijk. Kijk op www.fabiusopIeidingen.nl of bel 0800-4464464. De infor matiebijeenkomst in Vlaardin- gen vindt plaats op dinsdag 31 augustus in Holy aan de Aristi- de Briandring 90, in Schiedam op woensdag 1 september in de Blauwe Brug. Aanvang beide bijeenkomsten om 19.30 uur. SCHIEDAM - De website te gen een snelweg door Mid den-Delfland heeft al meer dan duizend steunbetuigin gen ontvangen. Afgelopen weekeinde zetten ruim 150 bezoekers hun handtekening op de website www.hoezo- middendelflandsnelweg. nl, waarmee het totaal steeg tot 1.225. De website, die sinds 20 juli in de lucht is, wil een slotoffensief op gang bren gen vóór het behoud van het stiltegebied Midden-Delf land. Hiermee wordt stelling genomen tegen de manier waarop demissionair minis ter Eurlings de A4 wil aanleg gen. 'Want nog steeds kun je 'm dan horen, zien en ruiken', aldus de initiatiefnemers, die bang zijn dat het niet op houdt bij deze snelweg: "Het gaat ai lang niet meer alléén over de A4 door Midden-Delf land. Ook de plannen voor een tweede tunnel onder de Nieuwe Waterweg, de Blan kenburgtunnel, liggen klaar. Die sluit tussen Schiedam en Maasluis aan op de A20. En zal daarna bijna logischerwijs doorgetrokken worden naar de A4. Zo komt Midden-Delf land vol te liggen met asfalt" WeGGNOR Huis-aan-huisMedia WGGGNGR Huis-aan-huisMedia SCHIEDAM - Het bes te van vier restaurants combineren met een wandeling langs ver rassende plekken in de Brandersstad. Dat is de formule van Ontdek Cu linair Schiedam. Lezers van het Nieuwe Stads blad kunnen een arran gement voor twee perso nen winnen. De culinaire ontdekkings tocht, die van 7 tot 12 september wordt gehou den, gaat langs restaurant 't Stadhuys, Lepels eten en drinken, Beloofd en Proef werk. "De belangstelling is groot", zegt initiatiefnemer Ed Hoogendijk. "Een week nadat de inschrijving was geopend moesten we al ex tra tafels bestellen omdat we anders volgeboekt waren. Locale ondernemers zijn enthousiast en hebben al gezorgd voor een verrassing in de vorm van een goodie- bag. Hier moet je gewoon bij zijn." Het staat nu al vast dat in mei 2011 de tweede editie van Ontdek Schiedam Cu linair zal plaatsvinden. "We ristisch Informatie Punt in Maassluis. Kaarten zijn vooraf te re serveren (verplicht) via de plaatselijke WV kantoren en TIP in Maassluis: WV Schiedam (tel. 010 - 473 30 00), WV Vlaardingen (tel. 010 - 434 66) 66, TIP Maas sluis (tel. 010 - 592 34 69). Kijk voor informatie op www. verrassendvlaardingen.nl of www.aqualiner.nl Win Lezers van deze krant maken kans op 6 x 2 kaarten voor de Aqualiner. Ga snel naar www.nieuwestadsblad.nl en doe mee. Dineren in vier restaurants en tussen de gangen door wan delen langs verrassende plekken in de binnenstad. Lezers van het Nieuwe Stadsblad kunnen een arrangement van Ontdek Culinair Schiedam winnen, foto: pr gaan dan kijken of we ook een overnachting erbij kun nen doen. Mensen naar de stad trekken voor een dagje uit, daar draait het om", al dus Hoogendijk. "We krijgen aanmeldingen uit heel de regio. In Delft bijvoorbeeld hebben we al drie edities achter de rug, die mensen willen nu ook weieens in een andere stad kijken." Meer in fo op: www.ontdekculinair- schiedam.nl Win Lezers van het Nieuwe Stads blad maken kans op een gra tis arrangement voor Ontdek Culinair Schiedam. Ga 'snel naar www.nieuwestadsblad. nl en doe mee. SCHIEDAM - Supersnel en comfortabel over het water naar de Wereldha vendagen. Dat kan met de Aqualiner. Lezers van deze krant kunnen kaar ten winnen. Op zaterdag 4 en zondag 5 september verzorgen Rede rij Aqualiner, WV Vlaardin gen én de Organisatie van de Wereldhavendagen voor de vijfde maal in de geschie denis een razendsnelle en attractieve veerverbinding naar hartje Rotterdam. De veerdienst is een logisch gevolg op het succes van de afgelopen jaren toen hon derden passagiers van de verbinding gebruik maakten en een bezoek brachten aan de Wereldhavendagen. Tijdens de Wereldhavenda gen worden bezoekers op een informatieve en ludieke manier geïnformeerd over wat er in de haven gebeurt en er vindt velerlei havenspek takel op het water plaats. De kaartverkoop voor deze unieke veerdienst wordt verzorgd via de lokale VW's winkels in Vlaardingen en Schiedam en via het Toe- Snel en comfortabel naar de Wereldhavendagen met de Aqualiner. De flets kan eenvoudig mee op het speciaal in gerichte fietsendek. foto: WÊKÊÊÊK/k

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 39