Feesten in wijken Zuid en Noord Kom ook naar de Dag van het Dier! Montmartre aan de Schie Wijkoverleg Schiedam Woudhoek Woon Informatie Centrum houdt Open Huis Informatiemarkt 55+ en Wonen Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl ras»>Flrfi"i fn burgemeester Verver-Aartsen Op zaterdag 21 augustus was het feest in Schiedam Zuid en Noord. Tijdens een zeskamp aan de Maas boulevard verdedigden bewoners van de Gorzen de eer van hun straat. Ruim vijftig actieve bewo ners gingen vanaf 12.00 uur met elkaar in de slag om hun de krach ten meten via onder meer een heuse stormbaan. Wethouder Groene gaf het startsein voor de zeskamp. Voor senioren was een apart traject op gezet. De zeskamp werd gefinan cierd met behulp van een voucher. m - Foto: Bart Bos De wethouder bracht dezelfde mid dag ook een bezoek aan het Zomer feest Spaland. Het Zomerfeest is een jaarlijks evenement, dat wordt georganiseerd door de Bewonersver eniging Spaland. Dit jaar vond het plaats in Park Spaland, dat later dit' jaar op de schop gaat voor een herin- I Foto: Herbert Nikkels richting. Op een groot bord is alvast te zien hoe het gebied er na de herin richting uit zal zien. Het uiteindelijke ontwerp is mede tot stand gekomen door bijdragen van bewoners. Samen met dierenwelzijnsorganisaties organiseert ge meente Schiedam de Dag van het Dier'. Op 12 septem ber zijn er van 11.00 tot 17.00 uur allerlei activiteiten voor jong en oud waarin het dier centraal staat. Zoals een reptielenshow, SGhapenkudde, hondenbehen digheid, verzorgen van huisdieren, polderontdekkings tocht, dierenambulance, bescherming van dieren in de stadstuin en nog veel meer. De Dag van het Dier vindt plaats op het terrein van het Natuur- en Milieueducatie centrum (Harreweg, naast park Kethel). Op zaterdag- 28 augustus tussen 15.00 en 21.00 uur verandert een deel van Schiedam in Parijs. Op beide kades van de Schie ter hoogte van de 's-Gravelandsekade en de Overschiesestraat zullen bezoekers en bewoners zich wanen in de be kende Parijse wijk Montmartre. (Amateur)kunstenaars, voor het merendeel afkomstig uit de wijken Nieuwland en Oost, zullen hun werk vertonen of daar actief mee bezig zijn. Ook de Schiedamse ga lerie Artipico, die meerdere Schie damse kunstenaars in haar bestand heeft, verleent haar medewerking. Er zal passende muziek zijn, er zal worden voorgedragen en er zullen hapjes en drankjes te verkrijgen zijn. Een bijzonder bootje brengt mensen die dat willen naar de overkant. Iedereen mag meedoen. Of u nou boetseert, aquarelleert, punnikt of dramatische olieverfschilderijen maakt. U kunt zich aanmelden bij Rob Dijkstra of op de dag zelf ge woon langskomen. Er is altijd nog wel een plekje te vinden, ook als u een muzikale bijdrage wilt leveren of bijvoorbeeld Franse dichters wilt voordragen. U bent van harte welkom. Rob Dijkstra, Cultuurscout Nieuw land, Oost, Groenoord, Kethel en Centrum cultuurscout@schiedam.nl 06-1072 6425. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats vinden op: Besproken wordt o.a.: Datum: Dinsdag 7 september 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur 1Verslag bijeenkomst 15 juni 2010 2. Vooraankondiging wijkjaarprogramma 2011, Oud Nieuw 2010, bezuinigingen gemeente 3. Voortgang Speelruimteplan 4. Stand van zaken vouchers en wijkbudget 5. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 6. Rondvraag 7. Sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesma- nager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191Ö27 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik keling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@ schiedam.nl. Het Woon Informatie Centrum (WIC) houdt op zaterdag 11 september een Open Huis voor woningzoekenden. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunnen geïnteresseerden informatie krijgen over nieuwbouwprojecten of over wo ningen in het (duurdere) huursegment in Schiedam. De dag vindt plaats in de gerestaureerde woningen aan het Broersveld 140-144. Het Open Huis betekent ook het startsein voor de verkoop van deze woningen in de voormalige Stadsarmenschool. In mei 2007 brandde het monument af. In opdracht van de gemeen te Schiedam werd het getroffen gebouw gerestaureerd en geschikt gemaakt voor bewoning. Er zijn vijf woningen gerealiseerd met een winkel op de begane grond. Tijdens het Open Huis kan men een kijkje nemen of informatie inwinnen over de woningen. Het pand werd in 1779 gebouwd naar een ontwerp van de stadsarchitect Rutger van Bol'es. Het gebouw was ooit voorzien van een regentenkamer, van woningen voor de hoofdonderwijzer, de spin- en naaimoeders en van klas- en werklokalen. Na 1945 werden hier gemeentelijke diensten in gehuisvest. Speciaal voor 55plussers is er op zaterdag 11 september ook een informatie markt over onder andere wonen in Schiedam in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat 37. Overigens is de binnenstad van Schiedam dat weekeinde zeker een bezoek waard. Zo zijn er Open Ateliers en vinden er ter gelegenheid van Open Monumentendagen tal van activiteiten plaats. Heeft u geen gelegenheid om het Open Huis te bezoeken maar wilt u wel meer informatie? Kijk op www.woneninschiedam.nl of neem contact op met één van de medewerkers van het Woon Informatie Centrum via telefoon nummer 010-273 01 22. De gemeente organiseert op zaterdag 11 september tussen 10.00 en 14.00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. De informatiemarkt is net als voorgaande jaren gekoppeld aan landelijke Open Monumentendag die eveneens op 11 sep tember wordt gehouden. Het is inmiddels de zevende editie van de markt, die zich specifiek richt op Schiedammers van 55 jaar en ouder. Voor hen is bij een groot aantal kramen informatie te vinden over allerlei zaken rondom wonen, zorg en welzijn voor senioren in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van Team Wonen en Milieu van de ge meente Schiedam samen met het Platform Wonen. Deelnemende organisaties zijn de ouderenbonden KBO, ANBO en PCOB, ROGplus, Seniorenwelzijn, Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, Stich ting Woonpromotie Schiedam, Wmo-loket, VAC Schiedam, Veringmeier tandprotheticus, VGOS, Woonzorgvoorziening Nieuwe Haven, Argos Zorg groep Frankelandgroep, H.S.H.S. Stricklede, NVVE, Anke Bodewes Ma kelaardij en Woonplus. De Informatiemarkt 55+ en Wonen wordt gehouden tussen 10.00 en 14.00 uur in de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat. De toegang is gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8