Gemeentebericht Schiedams Vrouwen Platform organiseert kunstroute Fotowedstrijd Ontdek Schiedam Voorverkoop van KinderBoek&Bal 2010 van start Zevende Schiedamse Boekenmarkt Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl niiii* AI ■■r8*e JL Neem de leukste evenementenfoto en maak kans op mooie prijzen kinder^ «■- - Boek^j-Bal De Wabo, Wet Algemene bepalingen omgevingsrecht, (Wabo) treedt in werking Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket opSchiedam.nl Digitaal Loket" gemeente Schiedam Na het succes in 2009 organiseert het Schiedams Vrouwen Platform (voorheen de Sterke Vrouwen Ploeg) ook dit jaar weer een Kunst route op woensdag 8 september. De SVP-Kunstroute bestaat uit 4 locaties in de binnenstad die op loop afstand van elkaar liggen. Op deze locaties is werk te zien van onder andere Brigitte Bot, Conny Paap, Liesbeth van Ginneken, Yvon Koop man en Nany Röeters. De toegang is gratis! De avond start om 19.00 uur bij Ga lerie Conny Paap aan de Hoogstraat 149. Van tevoren aanmelden wordt op prijs gesteld. Aanmelden kan via svpschiedam@gmail.com Schiedam is misschien wel op haar mooist tijdens de vele evenementen in september. Reden voor Stich ting Promotie Schiedam om een fotowedstrijd uit te schrijven deze maand. De Bridgetocht, Cultuur Borrelt, Cultuurplu en de Bran dersfeesten zorgen ongetwijfeld voor leuke en mooie plaatjes. Leg deze vast met de camera, upload de foto's op www.ontdekschiedam. nu/fotowedstrijd en maak kans op echt Schiedamse prijzen. Komend weekend zijn er op de meest karakteristieke plekken in de stad mensen aan het bridgen en op zondagmiddag is Cultuur Borrelt! in het Julianapark Dit levert vast mooie foto's op. Het weekend van 11 en 12 september is met haar vele evene menten omgedoopt tot Cultuurplu. Ateliers en monumenten zetten de deuren open waardoor het moge lijk wordt ruimtes te fotograferen die normaal gesproken gesloten zijn voor het publiek. Ook het straat theaterfestival en Opera aan de Schie geven de mogelijkheid tot mooie plaatjes. Of wat dacht u van een foto van moderne kunst in het oudste stadspark van Nederland tijdens de Nacht van het Water op zaterdag 11 september. Het laatste* weekend van september leveren de Branders feesten natuurlijk bijzondere foto momenten op met de Waterspelen, de honderden pleziervaartuigen en de Gondelvaart. Liefhebbers van fotografie kunnen hun leukste of mooiste evenemen tenfoto's uploaden op www.ontdek- schiedam.nu/fotowedstrijd. De maker van de leukste of mooiste evenemen tenfoto maakt kans op een tocht met de fluisterboot met maximaal veertig familieleden en/of vrienden, een Schiedams boekenpakket van 150,00 en een middag Schiedam voor 4 personen. Een jury zal een winnende foto kiezen, maar ook js er een publieksprijs voor de foto die het meest als favoriet wordt aangeklikt op www.ontdekschiedam.nu. Kaartjes voor het KinderBoek&Bal 2010 zijn nu te koop voor slechts €10,-. Bibliotheek Waterweg, The ater aan de Schie en boekhandels Van Leeuwen en Post Scriptum organiseren ook dit jaar weer het Kinderboek&Bal Waterweg. Zon dag 10 oktober vanaf 13:00 uur kan je een middag lang genieten van boeken, muziek, workshop en de voorstelling Nanda Roept jou!. Programma De middag begint met de muzikale voorstelling Nanda Roept jou! van kinderboekenschrijver Nanda Roep. Nanda is bekend van KRO Kinder tijd, bedenkster en presentatrice van het tv-programma Mijn Eigen Boek en zij heeft ruim vijftig kinderboeken geschreven, waaronder Plaza Patatta. Daarna zijn er verschillende work shops en voordrachten van kinder boekenschrijvers en -tekenaars zoals Thijs Goverde en Tosca Menten. Beeldtaal Vorig jaar hebben bijna 300 kinde ren het lekkerste KinderBoek&Bal ooit beleefd. Dit jaar staat het bal weer in het teken van het motto van de Kinderboekenweek: De Grote TekenTentoonstelling - beeldtaal in kinderboeken. Kinderen worden ex tra uitgedaagd om samen het ver haal van deze Kinderboekenweek te schrijven. Wie is jouw held? En wat voor nieuwe avonturen kan je met hem of haar beleven? Kinde ren stappen bij binnenkomst van het KinderBoek&Bal letterlijk met een zelf gecreëerd personage in het verhaal en beleven een eigen avon tuur. Een decor met bewegend beeld, geluid en interactieve media toepas singen moet het verhaal compleet maken. Kaarten Het KinderBoek&Bal Waterweg 2010 is bedoeld voor alle kinderen tussen 6 en 12 jaar, ouders zijn natuurlijk ook welkom. Tot 1 sep tember zijn de kaartjes te reserveren voor slechts €10,- per stuk daarna kost een kaartje €12,50. Kijk op www.kinder-boekenbal.nl hoe je kaartjes kunt bestellen. Winkeliersvereniging Hoogstraat organiseert op zaterdag 18 septem ber 2010 opnieuw een tweedehands boekenmarkt in het centrum van Schiedam op de Hoogstraat (bij de Grote Markt), Korte Dam en Lange Haven/Dam. Op de Grote Markt wordt die dag ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan delicatessen. De zevende Schiedamse boeken markt biedt een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boeken. Zowel voor koopjesjagers als verza melaars van antiquarische boeken is er volop keuze in de 35 kramen. Vanaf 1 oktober hebben we in Nederland een nieuwe wet op het gebied van bouwen, wonen, monumenten, natuur, ruimte en milieu, de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht, oftewel de Wabo. Waarom een nieuwe wet? Iemand die nu een woning of bedrijfspand wil bouwen of verbouwen, heeft momenteel te maken met een groot aantal vergunningen met elk hun eigen procedure. Dit is voor burgers en bedrijven ondoorzichtig en tijdrovend. Invoering van de Wabo heeft als doel het aantal benodigde vergunningen en de bijbehorende administratieve lasten voor de aanvragers fors te beperken. Door de Wabo heeft u straks mogelijkerwijs in plaats van circa 25 afzonder lijke vergunningen en/of toestemmingen nog maar één omgevingsvergunning nodig. De omgevingsvergunning vervangt onder meer de bouwvergunning, milieuvergunning, kap- en sloopvergunning. Hoe kunt u een omgevingsvergunning aanvragen? Uitgangspunt is dat de aanvrager met één vergunningaanvraag kan volstaan, maar het mogen er ook meer zijn. De vergunningen kunnen op meerdere manieren bij de gemeente "worden aangevraagd. Vanuit huis of kantoor kunt u straks een omgevingsvergunning aanvragen. Dit kan digitaal via de website van de gemeente. Het zogeheten digitale loket leidt de aanvrager via een vragenboom tot een aanvraag op maat (vergelijk baar met de belastingaangifte). Maar ook blijft de mogelijkheid bestaan om via de post of aan de gemeente lijke balie uw papieren aanvraag in te dienen. De behandelprocedure verandert ook De omgevingsvergunning kent maar twee behandelprocedures. Dat kan een reguliere procedure zijn of een uitgebreide procedure. Voor de reguliere pro cedure komen eenvoudiger projecten in aanmerking. Hierbij kan men denken aan het bouwen van een schuur of een dakkapel. Voor deze procedure geldt dat binnen een termijn van acht weken, met een mogelijke verlenging van zes weken, een beslissing genomen moet worden op de ingediende aanvraag. De uitgebreide procedure zal gelden voor meer complexe projecten, bijvoor beeld het bouwen van een bedrijf of het aanleggen van weg. Hiervoor heeft de gemeente 26 weken de tijd met eventueel een verlenging van zes weken. Vergunningsvrije activiteiten Een aantal activiteiten mag zonder omgevingsvergunning (vergunningsvrij) worden uitgevoerd. De categorie vergunningsvrije bouwwerken is groter geworden. Mogelijk heeft u voor uw bouwplan geen vergunning nodig. Het ministerie van VROM heeft 8 brochures gemaakt over veelvoor komende bouwwerken, zoals dakkapellen, schotelantennes, erfafscheidingen en aanbouwen. In deze brochures leest u wanneer dit soort bouwwerken vergunningsvrij is en wanneer niet. De brochures vindt u op de website van de gemeente. Om zelf na te gaan of u een vergunning nodig heeft, kunt u ook gebruik maken van de vergunningenchecker, die u kunt vinden op www. omgevingsloketonline.nl. Uiteraard is een afspraak bij de gemeente ook mogelijk. Het omgevingsloket in de Stadswinkel Door de Wabo krijgt u ook te maken met het nieuwe omgevingsloket van de gemeente. Dit loket maakt onderdeel uit van de Stadswinkel. Bij dit loket kunt u terecht met al uw vragen op het gebied van bouwen, wonen, particu liere woningverbetering of milieu. Aan dit loket kunt u ook uw vergunning aanvragen indienen. Ook adviseren de medewerkers u graag bij het eventueel digitaal aanvragen van uw omgevingsvergunning dan wel het bepalen of u een vergunning nodig heeft voor uw plannen. Meer informatie Op de website van de gemeente vindt u het lokale digitale omgevingsloket. Hier vindt men allerlei informatie over de Wabo. Ook worden hier de meest voorkomende vragen beantwoord en treft u diverse links aan naar handige websites.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10