Weduwe op water Delfland werkt aan water Maak kennis met basisscholen in de buurt als podium én decor Laatste Cultuur Borrelt Aftrap nieuw jazzseizoen De zeesleper dien Hoogheemraadschap van Delfland dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 1 september 2010 - Pagina 14 SCHIEDAM - "We zijn aange naam verrast door scholen waar we anders misschien niet naar toe zouden zijn gegaan en het is duidelijk dat uit deze scholen een goede keuze te maken valt." Dit was één van de vele reacties van een ouders die vorig jaar deelnamen aan een scholen- tocht van Stichting Kleurrijke Scholen. Voor veel ouders van jonge kinderen is het kiezen van een basisschool een ingewik kelde opgave. Daarom orga niseert de stichting Kleurrijke Scholen scholentochten. Door ouders in korte tijd de gelegen heid te geven meerdere scholen te bezoeken, oriënteren zij zich meer bewust op de schoolkeu ze van hun kind. Ouders krijgen vrijblijvend de gelegenheid om sfeer te proeven en een indruk van de school te krijgen. De SchiedamSe scholentocht is dit jaar in de Gorzen op 8 septem ber. Ouderambassadeur Mari anne Edixhoven en Gemeente Schiedam hebben hiervoor de krachten gebundeld om ouders te stimuleren te kiezen voor een buurtschool. De scholen die zich tijdens de scholentocht zullen presenteren zijn: OBS De Gorzen en St. Willibrordus. De tocht eindigt op de begin- locatie. Aanmelden voor de scholentocht kan via email me- dixhoven@kleurrijkescholen.nl of telefoon, 06 - 24533703. Kijk voor het programma op www. kleurrijkescholen.nl. SCHIEDAM - Zang, Colom biaanse dans, circustheater, zigeunermuziek. blazers en percussie: het zijn de ingre diënten van de laatste keer Cultuur Borrelt van dit sei zoen in het Julianapark. Ook aan de jeugd is gedacht. Eva Hamers speelt haar pop pentheatervoorstelling vanaf een bootje in de vijver. Bart Hulsebosch leert kinderen in zijn percussieworkshop hoe ze mooi geluid uit verschil lende trommels kunnen ha len. De Cultuur Borrelt finale is op zondagmiddag 5 sep tember van 14.00-17.30 uur. Voor meer informatie kijk op www.cultuur-julianapark.nl. SCHIEDAM - Bruisende Big bandtijden van weleer herleven met de Tiny Little Bigband. Het achtmans ensemble opent 12 september het derde seizoen van Jazzpodium Waterweg. Het gratis concert start om 13.00 uur in de Giudici Kapel van het Stedelijk Museum. Ie dere maand is een gratis con cert. Kijk voor inïo op www. jazzpodiumwaterweg.nl. SCHIEDAM - Een opera in de buitenlucht, op het wa ter en ook nog eens midden in de stad. Dat is al bijzon der, maar het podium, een oude zeesleper, maakt het zo mogelijk nog specialer. 'Intorno' brengt 'De On bestorven Weduwe' naar Schiedam. Tijdens de Wereldhavendagen is opera De Onbestorven Weduwe weer te zien op Rivierpodium Fighter. Na de uitverkochte eer ste voorstellingen in de Rotter damse Schiehaven van afgelo pen juni gaat de opera nu naar Schiedam. Een van de makers van het stuk Marco Kalkman is zelf Schiedammer. De opera is te zien op zaterdag 4 en zondag 5 september om 15.00 uur. De Onbestorven We duwe is de oude zeesleper op het ruwe lijf geschreven. Het schip is tegelijkertijd podium en decor en biedt plaats aan een publiek van rondom de tachtig 'koppen'. De opera is volledig in de Nederlandse taal. Voor malig eigenaar SMIT sleept de gestripte zeesleper voor de ge legenheid naar de Schiedamse Wilhelminahaven. De Fighter mag aanleggen bij het bedrijf Wartsila Netherlands B.V, dat zijn kade speciaal voor deze voorstellingen beschikbaar stelt. Rivierpodium Fighter is niet alleen een kunstpodium, maar ook een leer-werkobject. Er is geen passender decor voor het verhaal over twee achterge bleven zeemansvrouwen. FOTO: PR Leerlingen van diverse scholen knappen het schip op. VSB- fonds, Stichting Instituut Gak, Skanfonds en Stichting Madu- rodam Steunfonds maken dit mede mogelijk. Ga voor meer informatie of reserveringen naar www.intomo.nl. Wandeltocht door de haven REGIO - Dit jaar vinden voor de 28e keer de Wereldhaven- tochten plaats in Rotterdam op 4 en 5 september. Deze wandeltochten vallen altijd samen met de Wereldha vendagen. Jaarlijks nemen honderden wandelaars deel aan de wandelingen. Deel nemers kunnen kiezen uit zes afstanden tussen 7 en 40 km. De route gaat langs oude havens, attracties, door Oud Delfshaven en afhankelijk van de gekozen afstand over de Erasmusbmg. Kinderen tot 12 jaar kunnen met be geleiding deelnemen aan de puzzeltocht. Voor wan delaars met een GPS toestel zijn er speciale routes. Mee lopen kost 2,50 euro. Alle deelnemers krijgen een be schrijving van de route en de bezienswaardigheden mee. Start is vanaf de speeltuin aan de Zeilmakersstraat in Rotterdam. Meer informa tie? Mail naar wereldhaven- tocht@planet.nl. Troubadours bij Asher SCHIEDAM - Marcus Mulder en Frans Lodewijk vormen het duo 'De Troubadours'. Hun repertoire bestaat voor al uit zelfgeschreven muziek op teksten van diverse regio nale dichters. Kenmerkend voor hun optreden is de in tieme wijze waarop zij hun teksten en muziek presente ren. De Troubadours treden 3 september om 19.00 urn- op in restaurant Asher aan de Hoogstraat. I BEKENDMAKINGEN 1 Dezebekendmakingenzijnookteraadplegenopwww.hbdelfland.nl WEEK 35 - SEPTEMRFR 2010 1 De in deze uitgave vermelde stukken liggen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur op één of beide vestigingen ter inzage. Gemeenlandshuis - Phoenixstraat 32 - 2611 AL - Delft - Tel. (015) 260 8108 Vestiging Delftechpark - Delftechpark 23 - 2628 XJ - Delft - Tel. (015) 270 18 00 Westland 903712/1050188 Dijkgraaf en hoogheemraden hebben besloten om een ver gunning te verlenen aan: Gemeente Westland - voor het uitvoeren van diverse werken t.b.v. het project "Bouwrijpma- ken maken Hoogeland West" in de polder Het Olieblok en boezemgebied te Naaldwijk in de gemeente Westland. De vergunning bevat het aspect waterstaatswerken. De stukken die betrekking heb ben op de procedure liggen voor iedereen ter inzage van donderdag 2 september 2010 t/m donderdag 14 oktober 2010: - in het Gemeenlandshuis - op onze locatie Delftechpark Tegen het besluit kunnen belanghebbenden een be zwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient tenmin ste de naam en het adres van de indtener, een omschrijving van het bestreden besluit en de gronden van bezwaar te be vatten. Bent u belanghebbende dan kunt u uw bezwaarschrift stu ren naar het college van dijk graaf en hoogheemraden van Delfland, t.a.v. de bezwaar schriftencommissie Awb Delf land. In spoedeisende gevallen kunnen belanghebbenden -naast het indienen van een bezwaarschrift- de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage vragen om een voorlopige voorziening te tref fen. Het bezwaarschrift (en mo gelijk verzoek om voorlopige voorziening) dient uiterlijk binnen 6 weken na de datum van bekendmaking van het be sluit te worden ingediend. Als u vragen heeft naar aanlei ding van deze bekendmaking kunt u contact opnemen met: Team Regulering en Planadvi- sering, tel. (015) 27018 88. Voor meer informatie kunt u ook kijken op onze internet pagina: www.hhdelfland.nl/ actueel/bekendmakingen. Keur Delfland Westland 819651/0980970 Dijkgraaf en hoogheemraden hebben op 5 januari 2010 ver gunning verleend aan: Zadelaers Boogaert Kweke rijen in Naaldwijk- voor het dempen van een gedeelte van een waterpartij nabij Rijnsbur- gerweg 14 in Naaldwijk. Dit besluit is destijds niet be kendgemaakt aan alle directe belanghebbenden. Om hen alsnog de gelegenheid te bie den om te reageren op de ver leende keurvergunning is be sloten dit besluit te publiceren en ter inzage te leggen. De vergunning bevat het as pect waterstaatswerken. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen be langhebbenden bezwaar in dienen tegen het besluit. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient tenmin ste de naam en het adres van de indiener, een omschrijving van het bestreden besluit en de gronden van bezwaar te be vatten. Bent u belanghebbende dan kunt u uw bezwaarschrift stu ren naar het college van dijk graaf en hoogheemraden van Delfland, t.a.v. de bezwaar schriftencommissie Awb Delf land. In spoedeisende gevallen kun nen belanghebbenden -naast het indienen van een be zwaarschrift- de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage wagen om een voorlopige voorziening te tref fen. U kunt de desbetreffende stuk ken inzien van donderdag 2 september 2010 t/m donder dag 16 september 2010 - in het Gemeenlandshuis - op onze locatie Delftechpark Meer informatie: Wouter de Ouelerij, tel. (015) 27018 42 STUKKEN NIET TER INZAGE Pijnacker-Nootdorp en Delft 904549 Instelling definitieve peilen Polder van Biesland Dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Delfland maken bekend dat in de Polder van Biesland de definitieve peilen worden ingesteld. Deze peilen zijn door de verenigde vergadering van Delfland op 18 september 2003 vastgesteld in het Peilbe- sluit Polder van Biesland. Door het plaatsen vari een stuw tussen peilgebied I en II, kan het huidige interimpeil worden verlaten en de flexi bele peilen in de hele polder worden nagestreefd. Meer informatie: Arie Boele, tel. (010) 44515 59. STUKKEN TER INZAGE Volledig gebied 906782 Bekendmaking Begroting Het Waterschapshuis 2011 Dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Delfland maken bekend dat de ontwerpbegroting 2011 van de Gemeenschappelijke Regeling Het Waterschapshuis ter inzage ligt. U kunt de desbetreffende stuk ken inzien van woensdag 1 september 2010 t/m woens dag 15 september 2010 in het Gemeenlandshuis. Bekendmakingen per 1 september 2010 digitaal Delfland publiceert bekendmakingen vanaf 1 september 2010 digitaal via www.hhdelfland.nl/bekendmakingen. Het gaat hierbij om alle bekendmakingen, zoals de kennisgeving voorafgaande aan de terinzagelegging van ontwerpbeslui ten, besluiten over vergunningen en aankondiging van de datum van de schouw. Op deze site kunt u vanaf 1 september deze bekendmakingen 24 uur.per dag, zeven dagen per week inzien. Bij wijze van service worden alle bekendmakingen nog eenmalig in de advertentiepagina gepubliceerd. Bekendmakingen van algemeen verbindende voorschriften en besluiten die niet tot één of meer belanghebbenden zijn gericht worden nog tot 1 januari 2011 rechtsgeldig bekend gemaakt in de advertentiepagina in de huis-aan-huisbladen. Voorbeelden hiervan zijn de Keur, verordeningen, beleidsre gels en peilbesluiten. Tegen betaling van kosten zijn de stukken verkrijgbaar. Uw zienswijze op de ontwerp begroting kunt u t/m 15 sep tember 2010 schriftelijk of mondeling bij het Hoogheem raadschap van Delfland indie nen. Uw schriftelijke zienswijze kunt u richten aan: Dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Delf land, Postbus 3061, 2601 DB Delft. Voor het mondeling ken baar maken van uw zienswijze of voor meer informatie over de ontwerpbegroting kunt u contact opnemen met Steven Ham, tel. (015) 260 80 98. Informatie en verant woording De drie kern taken van het Hoogheemraad schap van Delf land zijn water beheer, water kwaliteit en waterkering. Algemeen bezoekadres: Phoenixstraat 32 *2611 AL DELFT Postadres: Postbus 3061 2601 DB DELFT Tel. (015) 2608108 VEILIG WONEN, WERKEN EN RECREEREN IN DELFLAND MET STERKE DIJKEN, DROGE VOETEN EN SCHOON WATER

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14