Binnenstad is een product Dieven maken een i De allermooiste lampen koopje bij Straluma pitstop in Schiedam 149.- Nieuw ÖACl "j"'"0"" 2010 showroom ww.straluma.nl dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 1 september 2010 - Pagina 5 1-r: -v Binnenstad-voorzitter Chris Coppens (rechts) draagt de hamer over aan Ton Verdoes. SCHIEDAM - Chris Cop pens was 16 jaar het gezicht van binnenstad. Nu neemt de voorzitter van de Stich ting Centrummanagement Schiedam afscheid. "Als je je hoofd-boven het maaiveld steekt, weet je dat je ook kritiek kan verwachten." De eerste en tot nu toe enige voorzitter van het Centrumma nagement zinspeelde al langer op zijn afscheid maar wilde nog één klus klaren en dat was het ondernemersfonds voor de binnenstad. Het definitieve besluit werd voor de zomer uit gesteld na protesten over het draagvlakonderzoek "Ik was al begonnen met het overdragen van mijn werk. Misschien is het voor het ondememersfonds ook beter als een fris gezicht aan het roer staat. De laatste tijd werd de kritiek wel erg persoonlijk", zegt Coppens daarover. Wat hij het belangrijkste vindt, dat in de afgelopen jaren is be reikt? Coppens stellig: "De sa menwerking. Niet alleen tussen ondernemers maar ook met an dere partijen zoals de gemeen te. Het heeft ervoor gezorgd dat het centrum weer in de picture staat. Elke politieke partij heeft een hoofdstuk centrum in het verkiezingsprogramma. De binnenstad is een product ge worden. Dat is niet alleen onze verdienste maar we hebben wel constant om aandacht gevraagd voor de binnenstad. Daarom is ook het ondememersfonds van cruciaal belang: We-moeten het met elkaar doen en op basis van vrijwilligheid gaat het niet meer." Kritiek op de binnenstad is er ook altijd geweest. Coppens: Ton Verdoes wordt de nieu we voorzitter van het Cen trummanagement. Hij is geen ondernemer en denkt daardoor objectief tegen over de ontwikkelingen in Schiedam Centrum te staan. Verdoes is een voorstander van het ondememersfonds, waaraan ondernemers zelf bijdragen via reclamebelas ting. Als andere aandachtspun ten noemt hij de vorming van een Vereniging van Vast goedeigenaren in het cen trum om de uitstraling van winkelpanden te verbeteren en het instellen van een wijk budget voor winkeliersver enigingen. Verdoes is geen onbekende in Schiedam. Van 1985 tot 1996 was hij di recteur van Woningstichting Noordvest, voorloper van Woonplus. "Natuurlijk, maar ik ben een positief mens. Je kunt zeggen, wat een oude troep maar je kunt ook zeggen: het is geen eenheidsworst. Hier hangt nog sfeer. Op de Hoogstraat zijn flink wat panden opgeknapt. Er moet nog veel gebeuren maar je ziet dat het verandert. En met Rotterdam moeten we ons niet steeds willen meten." Ook nu hij de voorzittershamer heeft neergelegd zal Chris Cop pens vaak in de binnenstad te vinden zijn. "Ik blijf in Schie dam en aan vissen heb ik nu eenmaal een hekel." SCHIEDAM - Een bewoner van de Gildeweg in Schiedam schrok in mei 's nacht wak ker van lawaai voor de deur en zag vier mannen de wie len onder zijn auto vandaan stelen. Voordat hij aangekleed was en met de hond naar buiten ging, waren de dieven hem al gesmeerd. Het viertal werd even later in hun auto aangehouden op de Scheep vaartweg. De 25-jarige Hagenaar Jef frey B, die al een vuistdik strafblad op zijn naam heeft voor diefstallen, ver scheen met een enkelband voor elektronisch toe zicht in de rechts zaal, omdat hij momenteel een celstraf'uitzit'. Hij bekende met drie maten aan de boemel te zijn geweest in zijn Opel Astra. Nadat in een bocht zijn wagen de stoep rand had geraakt en twee banden en velgen schade op liepen, is besloten een soort gelijke auto te zoeken en de wielen te verwisselen tijdens een snelle 'pitstop'. "Dat zijn toch Cura^aose toestanden. Ik wist wel dat je daar je auto niet kan achterlaten zonder de kans te lopen dat de ban den eronder vandaan worden gestolen. Maar dat het hier eveneens gebeurt, wist ik nog niet", reageerde politierechter mr. K. Puite. De ook aange houden Rijswijker Gilbert W. (22) en een derde passagier stonden. - die niet in de rechtszaal kwa men opdagen - bekenden bij de politie ook hun aandeel in de diefstal van twee wie len. Nadat de sleutelaars in aanwezigheid van de politie waren uitgestapt, wist de ook al heel vaak voor diefstal ver oordeelde 18-jarige BartleyM. uit Den Haag de benen te ne men. "Ik was er echt niet bij", hield hij in de rechtszaal vol met een smile op zijn gezicht. "Ook al zeggen die anderen van wel. Mijn aangehouden neefis hier al niet eens meer. Hij is teruggegaan naar Curasao en ik zit hier onschuldig." De rechter cy nisch: "Oh, is ie gevlucht? Waar om zouden ze zeggen dat u er ook bij was? Hebben ze een hekel aan u?" De verdachte moest het antwoord schuldig blijven. De officier van justitie eiste tegen de bekenden van de politie een maand 'zitten'. Daarnaast de tenuitvoerleg ging van nog eens een maand cel van een eerder voorwaar delijk opgelegde celstraf. De neef heeft strafvervolging voorkomen door een door Justitie aangeboden 'transac tie' te accepteren. De politie rechter veroordeelde de ove rige dieven tot werkstraffen van 60 uur. Hij legde ze nog eens dezelfde straf op voor de eerdere voorwaardelijke ver oordelingen, die nog op de lat Vloerlamp halogeen Plafondlamp Chroom/glas/halogeen Vloerlamp Knikj m Hoog e 131 cm Kap 1 3 x 18 cm Serie verlichting Roman isch modern met plice k< p. Leverbajar in nikkel en mes ing Hanglamp langwerpig 70 x 312 cm fmeting 0 98 cm hoogte 40 c van 149.- nu voor Hangverlichting halogeen Deze 6-lichts verlichting is makkelijk te ver stellen in hoogte. Tevens zijn alle armen draaibaar. 6 x 20 Watt halogeen met ingebouwde touchdimmer Meer dan 9000 lampen geopend van 11.00-17.00 UUR te bewonderen van 198.- nu voor OPENINGSTIJDEN MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur Aanbiedingen zijn geldig tot zaterdag 11 september 2010 Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel-010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde Voor nog meer aanbiedingen ga naar onze site www.straluma.nl/site/outletverlichting.html Onze verlichtings- adviseurs kunnen voor u een lichtplan ontwerpen. Maak hiervoor een afspraak. Alle aangekochte lam pen kunnen wij plaatsen. Vraag naar de voorwaarden bij onze medewerkers. GRATIS PARKEREN RONDOM HET PAND

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5