Woon Informatie Centrum houdt open Huis Start verkoop Laatste 'Cultuur Borrelt' in het Julianapark Wijkoverleg Schiedam Woudhoek gemeente Schiedam 'BE É1K Jh Het Woon Informatie Centrum (WIC) houdt op zaterdag 11 sep tember een Open Huis voor wo ningzoekenden. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunnen geïnteresseer den informatie krijgen over nieuw bouwprojecten of over woningen in het (duurdere) huursegment in Schiedam. De dag vindt plaats in de gerestaureerde woningen aan het Broersveld 140-144. Het Open Huis betekent ook het startsein voor de verkoop van deze woningen in de voormalige Stadsarmenschool. In mei 2007 brandde het monument af. In opdracht van de gemeente Schiedam werd het getroffen ge bouw gerestaureerd en geschikt ge maakt voor bewoning. Er zijn vijf woningen gerealiseerd met een win kel op de begane grond. Tijdens het Open Huis kan men een kijkje nemen of informatie inwinnen over de woningen. Het pand werd in 1779 gebouwd naar een ontwerp van de stadsarchitect Rutger van Bol'es. Het gebouw was ooit voorzien van een regentenkamer, van woningen voor de hoofdonderwijzer, de spin- en naaimoeders en van klas- en werklo kalen. Na 1945 werden hier gemeen telijke diensten in gehuisvest. Speciaal voor 55plussers is er op zaterdag 11 september ook een infor matiemarkt over onder andere wonen in Schiedam in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat 37. Overigens is de binnenstad van Schiedam dat weekeinde zeker een bezoek waard. Zo zijn er Open Ateliers en vinden er ter gelegenheid van Open Monumen tendagen tal van activiteiten plaats. Heeft u geen gelegenheid om het Open Huis te bezoeken maar wilt u wel meer informatie? Kijk op www. woneninschiedam.nl of neem contact op met één van de medewerkers van het Woon Informatie Centrum via telefoonnummer 010-273 01 22. Stadsarmenschool Broersveld 140-146 Nieuwbouw projecten tussen €200.000 €300.000 hoven €300.000,- Op zondagmiddag 5 september vindt van 14.00 tot 17.30 uur de laatste 'Cultuur Borrelt' van dit jaar plaats in het Julianapark. Er is wederom een gevarieerd cul tureel programma in het fraaie stadspark in Schiedam-West. Rond 14.00 uur zal het publiek wor den verrast door de verschillende benadering van koormuziek die het Multicultureel popkoor Nieuwland en Femmes Vocales laten horen. Deze verschillende benaderingen maken het juist zo boeiend om naar te luisteren. Om 15.00 uur speelt Yacumba vol vuur Cumbia, de van oorsprong Colombiaanse dans. In Zuid-Amerika is deze dans enorm populair, maar in Nederland nog een ondergeschoven kindje. Op Cumbia kan iedereen dansen. Opzwepende wilde ritmes wisselen af met rustige salonvaardige melodieën. Hierna volgt een optreden van Circustheater De Paraplu. Deze ener gieke circustheatergroep van acht enthousiaste jongeren uit Rotterdam speelt een eigenzinnige, creatieve voorstelling die van jong tot oud weet te boeien. Rond 16.15 Sintiromarus. Passievolle, authentieke zigeuner- muziek uit de Balkan en Rusland. Dit bijzondere ensemble bestaat uit vier cum laude afgestuurde conser vatoriummuzikanten, kwaliteit en sfeer verzekerd. Als spetterende af sluiter Convoi Exceptional. Na de Parade, Oerol en New York moet het Julianapark er nu aan geloven. Bij dit percussie/blazerscollectief kan nie mand stil blijven zitten. Een fantasti sche, swingende en zeer opzwepende afsluiter. Voor de kinderen zal Eva Hamers haar poppentheatervoorstelling van af een bootje in de vijver spelen. Kinderen aan de kade, zeer apart. Bart Hulsebosch leert kinderen in zijn percussieworkshop hoe ze zo mooi mogelijk geluid uit verschil lende trommels kunnen halen. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats vinden op: Besproken wordt o.a.: Datum: Dinsdag 7 september 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur 1Verslag bijeenkomst 15 juni 2010 2. Vooraankondiging wijkjaarprogramma 2011, Oud Nieuw 2010, bezuinigingen gemeente 3. Voortgang Speelruimteplan 4. Stand van zaken vouchers en wijkbudget 5. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 6. Rondvraag 7. Sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesma- nager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik keling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@ schiedam.nl. Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? -Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? -Een huishouden is een alleenstaande(l) of twee (2) of meer personen,die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 27 augustus 2010 Adres: Van Ruijsdaellaan 48 3117 XT voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in zes (6) onzelfstandige woonruimten met totaal zeven slaapplaatsen; Adres: Geervlietsestraat 10 A 3114 VE voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal twee (2) slaapplaatsen; Adres: Geervlietsestraat 10 B 3114 VE voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; De vergunningen aan de Geervlietsestraat 10 A en B zijn verleend op grond van overgangsrecht, als bedoeld in artikel 10 van het uitvoeringsbesluit ka- merverhuur gemeente Schiedam. Hierin staat vermeld dat voor bestaande kamerverhuurbedrijven die tijdig een aanvraag om een vergunning hebben ingediend, de weigeringsgronden van artikel 4 van eerder genoemd besluit niet van toepassing zijn. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Instellen parkeerverbod Noordvest t.h.v. nummer 77 t/m 81 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: I. Op 27 augustus 2010 tot het instellen van een parkeerverbod aan de Noordvest ter hoogte van nummer 77 tot en 81. Juridisch kader Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. L. Robbemond, tel.nr. 219 1867. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel vain het Stadskantoor gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 27 augustus 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert ctó- "T

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6