In memoriam: voetballer en gangmaker Ger Lagendijk 5CUECAM Archeologiewandeling Kinderspeurtocht Wijkoverleg Schiedam Nieuwland www.schiedam.nl Gemeenteberichten 1 september 2010 nummer 35 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvraag van 26 augustus 2010 Nieuwe Haven 101, 3116 AB Het plaatsen van een ondergrondse container Verleende bouwvergunningen Verzonden 27 augustus 2010 Lange Nieuwstraat Tuinlaan Lange Nieuwstraat 5, 3111 AC Raam 115, 3111 PL Schie 7, 3111 PM Het plaatsen van ondergrondse en halfverdiepte containers Het oprichten van één vrijstaande woning en 15 te vergroten buitenruimte (terras boven water) en bijbehorende voorzienin gen als waterkering en erfafscheidingen Het oprichten van een inpandige afhaalbalie Het vernieuwen van het kozijn aan de voorkant van de begane grond N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien h it wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Instellen parkeerverbod in de bocht van de inrit van het Huis te Riviere Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BA BW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: I. Op 27 augustus 2010, tot het instellen van een parkeerverbod middels het aanbrengen van een onderbroken gele streep óp de trottoirbanden in de bocht van de inrit van de Huis te Riviere aan de zijde van de Overschiese- straat. Juridisch kader Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. L. Robbemond, tel.nr. 219 1867. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 27 augustus 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Verleende Evenementenvergunningen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen/ ontheffingen verleend voor het organiseren van diverse evenementen. Het betreft: Wijkfeest Oost op en rond het Van 't Hoffplein op zaterdag 4 september 2010 van 11.00 uur tot 19.00 uur; NK Tonnetje Steken aan de Kerkweg, tegenover de St. Jacobuskerk op zondag 12 september 2010 van 10.30 uur tot 18.00 uur. Vanaf 1 september 2010 liggen afschriften van de verleende vergunningen/ ontheffingen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de af zonderlijke vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaar schrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. GEMEENTEARCHIEF Geheel onverwacht overleed op 11 augustus 2010 de bekende voetbal- makelaar Ger Lagendijk (68). De vroegere zaakwaarnemer van on der meer Erwin en Ronald Koeman stierf aan een hartstilstand tijdens een maaltijd, waarmee hij een suc cesvolle contractverlenging van de Brazilliaanse aanvaller Everton bij Heracles wilde afronden. De naam van Ger Lagendijk is aan Schiedam verbonden door zijn ja renlange spelen voor voetbalclub Hermes DVS. Eerst als profvoetbal ler, later als amateur. Voetbal domi neerde het leven van Ger Lagendijk. Behalve als speler, onderscheidde hij zich als scheidsrechter, bestuurder, spelersdirecteur en zaakwaarnemer voor vele spelers en trainers in bin nen- en buitenland. Lagendijk transfereerde in 1970 op 28-jarige leeftijd voor 2.500 gul den van tweede divisionist Zwol- sche Boys naar Hermes DVS. De Schiedamse club zat toen nog in de (laagste) divisie van het betaalde voetbal. Dat zou veranderen in het seizoen 1970-71, toen de KNVB (vermeende) armlastige clubs uit de sectie betaald voetbal verwijderde. Opeens was de club een amateurclub geworden, wat leidde tot vertrek van vele spelers zoals Ton Thie, Sije Vis ser en Kees van Kooten. Lagendijk bleef echter bij de club en zou er de rest van zijn leven aan verbonden blijven. Tijdens de viering van het 125-jarig bestaan van Hermes DVS in 2009 leidde hij als presentator de grote gala-avond. Jack Kerklaan por- Het eerste elftal van Hermes-DVS in het seizoen 1970/1971. Staand van links naar rechts: Bep Weeda (grensrechter), Hans Leijen (reserve keeper), Huub de Rang, Piet van den Burg, Bob Weeda, Ger Lagendijk, Theo de Raay, Harry Spermon, Cees Dorjée (trainer). Zittend: Jaap de Bruin, Rinus Commijs, Karei Doesburg, Aad van der Voort, Wim Klein, Jan Bruinsel en Harry Wigmans. Afgebeeld in: 'De Hermeskist, Cricket en Footballclub Hermes-DVS 125 jaar op bladzijde 84. (Foto: Ton den Haan, beeldnummer 31487 tretteerde hem in de jubileumuitgave 'de Hermeskist' als één van de Hermes DVS-leden die een stempel op de vereniging hebben gedrukt. Rond Lagendijk, die volgens Kerklaan één van de gangmakers binnen de club was, bestaan nog veel mooie verhalen en herinneringen. Zo blijft hij deel uitmaken van de Schiedamse geschiedenis. *Deze Musis-uitgave is verkrijgbaar bij het Gemeentearchief Schiedam. Het Gemeentearchief Schiedam is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 en op de overige werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Stadsarcheoloog Jurrien Moree neemt belangstellenden tijdens Open Monumentendagen weer mee langs archeologisch interessante locaties in de Schiedamse binnen stad. Op zondag 12 september star ten vanaf de Grote Markt drie ar- cheologiewandelingen: om 11.00, 13.00 en 16.00 uur. Inschrijving is noodzakelijk. De archeologiewandelingen waren vorig jaar een groot succes. Ook dit maal kunnen belangstellenden ken nismaken met een stukje Schiedamse historie. Bij verschillende gebouwen en vindplaatsen wordt stilgestaan. De archeoloog vertelt, soms met behulp van vondsten, hoe de stad zich heeft ontwikkeld door de jaren heen. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Bij de wandeling van 13.00 uur brengt Ron Elshout, stadsdichter van Schiedam, zijn gedicht 'Bij het aan schouwen van 't lam' ten gehore. Centraal in dit gedicht staat het beeld van kunstenaar Sjef Henderickx. Aanmelden voor een archeologie wandeling kan tot vrijdag 10 sep tember 16.00 uur via monumenten*® schiedam.nl Speciaal voor de jeugd zijn dit jaar basisschool kunnen zich hiervoor kinderwandelingen tijdens de Open Monumentendagen uitgezet. Gids Boris Beijen neemt de kinderen mee op een spannende speurtocht door het verleden van Schiedam. Leerlingen van groep 5/6 van de opgeven. De wandelingen duren ongeveer ne gentig minuten. Startpunt is de Grote Markt op zaterdag 11 september om 11.00 en 14.00 uur en op zondag 12 september om 11.30 en 14.30 uur. De groepsgrootte is beperkt en daarom is inschrijving noodzakelijk. Aanmelden kan tot vrijdag 10 sep tember 16.00 uur via monumenten schiedam.nlDeelname is gratis. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats vinden op: Datum: Donderdag 2 september 2010 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - Verslag van de vorige vergadering - Bespreking kredietoverzicht nieuwe aanvragen wijkbudget - Vooraankondiging wijkjaarprogramma 2011, oud en Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel. Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam nieuw 2010 en bezuinigingen gemeente - Toelichting Buitenruimte door Herman Kriek - Stand van zaken in de wijk en evaluatie van de vouchers - Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproees- manager, de heer Darius Spencer, tel. 010-2191029 of e-mail: dm.spencer@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling wijk ontwikkeling: telefoon 010-2191023.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7