x Schiedammers, schrijf mee met het Groot Schiedams Dictee! Kom ook naar de Dag van het Dier! Lezing 'De smaak van de 19e eeuw' Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! Groot iams Dictee gemeente Schiedam De inschrijving voor het vijfde Groot Schiedams Dictee is ge opend. Dit jaar kunnen inwoners van Schiedam gratis meeschrijven indien zij in bezit zijn van een Ont- dekSchiedam.nu- of bibliotheek pas. Op dinsdagavond 12 oktober 2010 kunnen vanaf 19.30 uur in de Aleidazaal van het Stadskan toor maximaal 100 dicteeschrijvers taalkundig hun uiterste best doen om foutloos het dictee te maken. Bibliotheek Waterweg organiseert dit succesvolle literaire evenement voor de tweede keer, samen met de beide Schiedamse Rotaryclubs. De Schiedamse Rotaryclubs zamelen de opbrengst van het inschrijfgeld van de Rotary deelnemers in voor De Kameel, de Schiedamse molen in aanbouw. Daarnaast schrijven scho lieren van de verschillende scholen - zoals SG Spieringshoek - mee, nadat zij via voorrondes zijn gese lecteerd. Journalist en historicus Hans van der Sloot schrijft het dictee dat in het teken staat van het gemeentelijk thema voor 2010 "Water". Van der Sloot is bovendien auteur van diverse boeken over Schiedam, zoals het onlangs uitgegeven boek Eindelijk weer gewoon naar buiten. Oorlog en bevrijding door jongeren van toen. De Schiedamse Stadsdichter, Ron Elshout leest het dictee voor. Bur gemeester W.M. Verver-Aartsen is wederom voorzitter van de jury. Deelnemers tijdens Groot Schiedams Dictee 2009 Foto: Greet van Norde. Ben je als inwoner van Schiedam in het bezit van een Ontdekschiedam. nu - of bibliotheekpas dan is deel name gratis! Let op, er is slechts plaats voor 100 deelnemers. Inschrij ven kan online: www.bibliotheek- waterweg.nl/grootschiedamsdictee. Nog niet in het bezit van dé cultuur pas van Schiedam, de OntdekSchie- dam.nu pas? Op pas.ontdekschiedam.nu is te vin den hoe inwoners van Schiedam de pas kunnen aanvragen voor slechts 2,50 per jaar. Of wordt lid van de bibliotheek. Groot Schiedams Dictee Dinsdag 12 oktober aanvang 19.30 uur Aleidazaal, Stadkantoor, Stadserf 1 te Schiedam Voor meer informatie en aanmel ding: www.bibliotheekwaterweg.nl/ grootschiedamsdictee Samen met dierenwelzijnsorganisaties organiseert ge meente Schiedam de 'Dag van het Dier'. Op 12 septem ber zijn er van 11.00 tot 17.00 uur allerlei activiteiten voor jong en oud waarin het dier centraal staat. Zoals een reptielenshow, schapenkudde, hondenbehen digheid, verzorgen van huisdieren, polderontdekkings tocht, dierenambulance, bescherming van dieren in de stadstuin en nog veel meer. De Dag van het Dier vindt plaats op het terrein van het Natuur- en Milieueducatie centrum (Harreweg, naast park Kethel). Wat vonden Schiedammers in de negentiende eeuw lekker? Bij wat voor soort muziek sloegen heren zachtjes met hun rotting de maat mee? Welke kunst waardeerden zij? Kortom: wat was de smaak van de Schiedammers in de negentiende eeuw? Dit zijn vragen die historicus Han van der Horst zich stelt tijdens een lezing in de Grote Kerk, aan de Lange Kerkstraat 37. De lezing vindt plaats voorafgaande aan de Open Monumentendagen op vrijdagavond 10 september. Han van der Horst verzorgt een boeiende le zing op de manier van. de negen tiende eeuw en illustreert zijn betoog aan de hand van muzikale intermez zo's. Er zal ook worden gezongen en mogelijk krijgt het publiek de kans om de krachten te beproeven op een wals. Belangstellenden zijn van harte welkom. Aanvang is 20.00 uur. Wilt u een VIP-behandeling? Geef u dan op als Gast van de Raad! Om meer contact te krijgen met in woners van de gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spel regels van de politiek uitleggen en nodigt u dan ook uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raads vergadering wordt u ontvangen door burgemeester W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de raad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. In de pauze en na afloop kunnen de raadsleden en collegeleden worden aangespro ken. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering hebt ervaren. Wilt u zich aanmelden als Gast van de raad dan kan dit via griffie schiedam.nl Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 27 augustus 2010 kapvergunningen verleend voor het rooien van de volgende bomen: - T.h.v. Galjoot 11, staande langs het water in de berm: één Iep (Ulmus) met een stamdiameter van 40 cm in verband met het voorkomen van de verspreiding van de Iepenziekte dient de boom verwijdert te worden; - Delflandseweg langs de Schie: één Els, met een stamdiameter van 30 cm: de boom is afgestorven; - Iepenlaan 78: één Dennenboom met een stamdiameter van 20 cm: in verband met het te dicht staan bij de weg, het wegnemen van zicht en licht en het veilig oversteken; - Nachtegaallaan 2: één Paardenkastanje met een stamdiameter van 20 cm en één Meidoorn met een stamdiameter van 20 cm: de bomen zijn dood en kunnen gevaarlijke situaties opleveren; - Plein Eendracht: één Zweedse Lijsterbes (Sorbus Intermedia) met een stamdiameter van 40 cm: de boom levert gevaar op; - Spannerhof 13: één Dennenboom met een stamdiameter van 35 cm: in verband met het ophogingsproject 'Vlinderhoven' kan de boom niet be houden blijven; - Troelstralaan: 21 Iepen (Ulmus) met een stamdiameter van 10-25 cm: in verband met een reconstructie inhoudende, het vernieuwen van de boven grondse en ondergrondse infrastructuur; - Warande 125: één Hemelboom met een stamdiameter van 60 cm: in verband met het sterven van de boom levert dit gevaar op Dit is een besluit in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belangheb benden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na bekendmaking daarvan, een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van de belanghebbende; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d. de gronden van het bezwaar; e. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander namens hem wordt ingediend; U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50950, 3007 BL Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw S. de Held van de afde ling Vergunningen Handhaving onder telefoonnummer: 010- 2191727. Oprichten en opheffen Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voer tuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 30 augustus 2010: Aleidastraat 95a, 3117 DC Schiedam; Buijs Ballotsingel 87a, 3112 JD Schiedam. 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 30 augustus 2010: Burgemeester Knappertlaan 267a, 3116 JH Schiedam. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge- mptiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. L. Robbemond, tel.nr. 219 1867. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 30 augustus 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert IrrtlWüi

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8