Informatiemarkt 55+ en Wonen Uitnodiging voor Informatie bijeenkomst A4 Delft-Schiedam Open Ateliers 2010 Vrijwilligersfeest 2010 Gemeenteberichten www.schiedam.nl 1 september 2010 nummer 35 Pagina 4 Kennisgeving Erfgoedverordening 2008 Beschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navol gende aanvraag om vergunning op grond van de Erfgoedverordening 2008 Schiedam te hebben ontvangen. Op 30 juni 2Q10 is een aanvraag ontvangen van de gemeente Schiedam om een vergunning voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Hoogstraat 99/Appelmarkt 2, 3111 HC Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het herstellen en verbeteren van het casco. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage De ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stuk ken hebben van 14 juli 2010 tot en met 24 augustus 2010 ter inzage gelegen. Hierop zijn geen zienswijzen ingediend. U kunt deze definitieve beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 1 september 2010 tot en met 12 oktober 2010 op werk dagen inzien in de stadswinkel (Stadserf 1) bij de balie BWM. Zonder afspraak van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 13.00. Overigelijdstippen met afspraak. Een afspraak kunt u maken via www.schiedam.nl of anders telefonisch.: 010-2191111 (bellen tussen 9.00 uur en 17.00 uur). Bezwaar Wanneer u een bezwaar heeft tegen de inhoud van deze beschikking kunt u deze tot en met 12 oktober 2010 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruimtelijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. De gemeente organiseert op zaterdag 11 september tussen 10.00 en 14.00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. De informatiemarkt is net als voorgaande jaren gekoppeld aan landelijke Open Monumentendag die eveneens op 11 sep tember wordt gehouden. Het is inmiddels de zevende editie van de markt, die zich specifiek richt op Schiedammers van 55 jaar en ouder. Voor hen is bij een groot aantal kramen informatie te vinden over allerlei zaken rondom wonen, zorg en welzijn voor senioren in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van Team Wonen en Milieu van de ge meente Schiedam samen met het Platform Wonen. Deelnemende organisaties zijn de ouderenbonden KBO, ANBO en PCOB, ROGplus, Seniorenwelzijn, Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, Stich ting Woonpromotie Schiedam, Wmo-loket, VAC Schiedam, Veringmeier tandprotheticus, VGOS, Woonzorgvoorziening Nieuwe Haven, Argos Zorg groep Frankelandgroep, H.S.H.S. Stricklede, NVVE, Anke Bodewes Ma kelaardij en Woonplus. De Informatiemarkt 55+ en Wonen wordt gehouden tussen 10.00 en 14.00 uur in de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat. De toegang is gratis. Alles wijst erop dat de A4 Delft- Schiedam in de komende jaren daadwerkelijk wordt aangelegd. Door de Crisis- en Herstelwet is dit besluit niet meer door de ge meente tegen te houden. Gegeven deze situatie heeft de gemeente Schiedam zich sterk gemaakt voor het optimaliseren van de stedelijke inpassing van de weg. Namens de gemeente Schiedam heeft me vrouw prof. Riek Bakker hierover onderhandelingen gevoerd met het Ministerie van Verkeer en Water staat. In de afgelopen periode is er intensief contact geweest met het Ministerie en zijn er afspra ken gemaakt over een pakket van maatregelen inzake de inpassing van de weg en het verbeteren van de leefkwaliteit. De onderhande lingsresultaten worden opgeno men in de Bestuursovereenkomst IODS (Integrale Ontwikkeling Delft Schiedam). Het college van B&W vindt het belangrijk om alle Schiedammers in de gelegenheid te stellen zich te laten informeren over het on derhandelingsresultaat. Het college organiseert hiertoe op maandag 6 september van 20.00 tot 22.00 uur in de foyer van Theater aan de Schie een informatiebijeenkomst voor alle belanghebbenden en geïnteresseer den. Tijdens deze bijeenkomst, on der voorzitterschap van Marga van Praag, zal professor Riek Bakker het bereikte onderhandelingsresul taat nader toelichten. MAANDAG 6 SEPTEMBER 20.00-22.00 UUR FOYER THEATER AAN DE SCHIE U bent van harte welkont om deze informatiebijeenkomst bij te wo nen. College van B&W Overzichtstentoonststelling Pand Paulus- Preview - VIP arrangement - Veel kunst in Schiedam zuid - Opening met film in het Filmhuis - Verloting kunstwerk - gratis luxe vervoer per Citroen Open Ateliers op 11 en 12 september Traditioneel zijn de ateliers van Schiedamse kunstenaars geopend in het tweede weekend van september. Dit jaar is dat 11 en 12 september tussen 11.00 en 17.00 uur. In dit weekend zijn er tal van andere ac tiviteiten waarbij alle organiserende partijen zich hebben verenigd onder Cultuurplu. Zie www.cultuurplu.nu Preview op 5 september Om bezoekers ruimschoots de ge legenheid te geven alle ateliers te bezoeken is er dit jaar een preview op zondag 5 september tussen 13.00 en-17.00 uur. Bijna alle ateliers zijn open deze dag, op de routekaart is aangegeven welke ateliers gesloten zijn. Overzichtstentoonstelling In Pand Paulus is van elke kun stenaar één werk tentoongesteld en ligt documentatie. De tentoonstelling wordt vrijdag 3 september om 17.00 uur geopend en is ook te zien op zaterdag 4, zondag 5 en vrijdag 10 september en in het atelierweekend is dit het startpunt van het gratis vervoer. In Pand Paulus zijn ook routekaarten verkrijgbaar. Start Atelierweekend met film over Co Westerik Op donderdag 9 september om 21.00 uur wordt in het Filmhuis Schiedam de film 'Ik wil het niet zien maar het moet' vertoond. Een film over de Nederlandse schilder, aquarellist tekenaar en graficus Co Westerik vertoond. De toegang is gratis. Locatie: Nieuwstraat 12 Schiedam www.filmhuisschiedam.nl VIP in Schiedam tijdens Open Ateliers en Open Monumenten op 11 en 12 september In samenwerking met het VVV Schiedam is op zaterdag 11 en zon dag 12 september een arrangement samengesteld waarbij je één middag VIP bent in de stad. Onder leiding van een gids is er een rondleiding langs monumenten en ateliers. Deel nemers worden in de watten gelegd met ontvangst om 12.00 uur in Ga lerie Jabelle met koffie, een broodje in het atelier van Conny Paap en eindigen om 16.00 uur met een bor rel in de Korenbeurs. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Het arrangement is zaterdag 11 septem ber uit te breiden met een diner in de Plantage, voorafgaand aan de Nacht van het Water. De kosten voor het arrangement bedragen 15.00, diner 25,00. Reserveren: VVV, telefoon 010 4733000. Veel Kunst in Schiedam Zuid Ook de kunstenaars in het atelier gebouw in de Zalmstraat 27 hou den open huis tijdens het Atelier weekend. Daarnaast zijn bezoekers zeer welkom bij kunstenaars in de Oude en Nieuwe Maasstraat en de Poortugaalsestraat die daar een tijde lijk atelier hebben. Woonplus heeft deze huizen, die op de nominatie staan gesloopt te worden ter beschik king gesteld. Het Stedelijk Museum Schiedam presenteert zich ook in zuid. Zaterdagmiddag 11 september geeft het theater op wieltjes 'Aap van Poot'een poppenkastvoorstelling om 14.00 en 15.30 uur. Locatie: Oude Maasstraat. Verloting: een hoed naar ontwerp van Jackie Habets Bezoekers van de Preview op 5 sep tember en het atelierweekend op 11 en 12 september kunnen meedoen aan de verloting van naar keuze, een hoed, te maken door Jackie Habets, hoedenmaker of een workshop met een aantal personen. Meer informatie: www.openateliersschiédam.nl Namens het College van Burge meester en Wethouders organi seert het Steunpunt Vrijwilligers werk Schiedam op 28 oktober a.s. het jaarlijkse vrijwilligersfeest om de Schiedamse vrijwilligers te be danken voor de belangrijke bij drage die zij leveren aan de Schie damse samenleving. Tevens vindt de verkiezing van de 'Vrijwilliger van het jaar' plaats. In het Theater aan de Schie zullen naast spectaculaire acts Danny de Munk en Albert West optreden. Organisaties hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. Mochten er organisaties zijn, waarbij vrijwil ligers werken, die geen uitnodiging hebben ontvangen, dan kan deze worden aangevraagd bij het Steun punt Vrijwilligerswerk Schiedam, dagelijks telefonisch bereikbaar tus sen 9.00 en 16.00 uur op nummer 010-219 15 35 of via emailadres svs@schiedam.nl. De aanvraag moet uiterlijk 20 september zijn ontvangen. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel. Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 J 3100 EA Schiedam Email: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9