Gemeenteberichtei iSulDS Stiltetuin in gebruik genomen De Hollandsche Molen Wijkoverleg Schiedam Oost Wijkoverleg Schiedam West MENTOR NODIG? Het ondernemersloket alle informatie bij één loket Aanvraag vergunning Hollandse Top (Beatrixpark) De Wabo, Wet Algemene bepalingen omgevingsrecht, (Wabo) treedt in werking gemeente Schiedam «1 De omgeving van de kapel aan de Vlaardingerdijk is vanaf nu Stiltepark. De oude begraafplaats en het westelijk deel van het terrein hebben een uitgebreide transformatie ondergaan en zijn nu een plaats die rust uitstraalt en uitnodigt tot een wandeling en meditatie. Wethouder Ad Hekman nam zaterdag de Stiltetuin officieelin gebruik door samen met enkele kinderen duiven vrij te laten van de op het terrein gevestigde duivenhouder. Foto: Jan van der Ploeg Burgemeester Verver-Aartsen ont ving zaterdag 11 september in haar hoedanigheid als voorzitter van vereniging De Hollandsche Molen het eerste exemplaar van het boek De molen Rijn en Lek te Wijk bij Duurstede, wereldberoemd dankzij een misvatting. Vereniging De Hollandsche Molen zet zich al sinds 1923 in voor het voortbestaan, malende en draaiende houden van de wind- en watermolens van Nederland. Dat doet zij onder meer met publicaties over molens. De uitreiking vond plaats op Open Monumentendag, waarbij uiteraard in het hele land ook voor molens veel aandacht is. Mevrouw Verver- Aartsen is niet voor niks voorzitter van de vereniging. Schiedam heeft de zes grootste en hoogste molens ter wereld. Een zevende molen wordt herbouwd en moet in het voorjaar van volgend jaar gereed zijn. Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 27 september 2010 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boérhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Kredietoverzicht 2010 aanvragen wijkbudget Vouchers stand van zaken Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de: afdeling Wijkontwikkeling, tel. 010-2191023 of pér e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk West zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 28 september 2010 Locatie: Wijkcentrum De Erker, J. van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Opening en mededelingen - Vooraankondiging: a. Wijkjaarprogramma's 2011 b. Oud en nieuw c. Klankbordgroep Beatrixpark d. Werkbezoek raad aan West op 9 oktober 2010 - Verslag vergadering van 1 juni 2010 - Bewonersenquêtes West op zijn Best - Bezuinigingen gemeente - Stand van zaken Speelruimteplan West - Overige ontwikkelingen in de wijk West - Evaluatie wijkbudget en vouchers - Stand van zaken vouchers - Kredietoverzichten en aanvragen - Rondvraag - Sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. bedrijfsruimte bestemmingsplannen vergunningen mentor microfinanciering subsidies Openingstijden zonder afspraak: Openingstijden met afspraak: Maandag t/m vrijdag van 09.00 -13.00 uur. Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 (Dinsdagmiddag en -avond gesloten). Stadserf 13112 DZ Schiedam, telefoon (010) 219 12 59 info@schiedam.nl WW) Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een muziekfestival Hollandse Top in het Prinses Beatrixpark op het grasveld tegenover de parkeerplaats op zaterdag 23 oktober 2010 van 18.00 uur tot 24.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Hollandse Top (aanvraag): 15 t/m 29 september 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van Hollandse Top. Vanaf 1 oktober hebben we in Nederland een nieuwe wet op het gebied van bouwen, wonen, monumenten, natuur, ruimte en milieu, de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht, oftewel de Wabo. Waarom een nieuwe wet? Iemand die nu een woning of bedrijfspand wil bouwqn of verbouwen, heeft momenteel te maken met een groot aantal vergunningen met elk hun eigen procedure. Dit is voor burgers en bedrijven ondoorzichtig en tijdrovend. Invoering van dè Wabo heeft als doel het aantal benodigde vergunningen en de bijbehorende administratieve lasten voor de aanvragers fors te beperken. Door de Wabo heeft u straks mogelijkerwijs in plaats van circa 25 afzonder lijke vergunningen en/of toestemmingen nog maar één omgevingsvergunning nodig. De omgevingsvergunning vervangt onder meer de bouwvergunning, milieuvergunning, kap- en sloopvergunning, Hoe kunt u een omgevingsvergunning aanvragen? Uitgangspunt is dat de aanvrager met één vergunningaanvraag kan volstaan, maar het mogen er ook meer zijn. De vergunningen kunnen op meerdere manieren bij de gemeente worden aangevraagd. Vanuit huis of kantoor kunt u straks een omgevingsvergunning aanvragen. Dit kan digitaal via de website van de gemeente. Het zogeheten digitale loket leidt de aanvrager via een vragenboom tot een aanvraag op maat (vergelijk baar met de belastingaangifte). Maar ook blijft de mogelijkheid bestaan om via de post of aan de gemeente lijke balie uw papieren aanvraag in te dienen. De behandelprocedure verandert ook De omgevingsvergunning kent maar twee behandelprocedures. Dat kan een reguliere procedure zijn of een uitgebreide procedure. Voorde reguliere pro cedure komen eenvoudiger projecten in aanmerking. Hierbij kan men denken aan het bouwen van een schuur of een dakkapel. Voor deze procedure geldt dat binnen een termijn van acht weken, met een mogelijke verlenging van zes weken, een beslissing genomen moet worden op de ingediende aanvraag. De uitgebreide procedure zal gelden voor meer complexe projecten, bijvoor beeld het bouwen van een bedrijf of het aanleggen van een weg. Hiervoor heeft de gemeente 26 weken de tijd met eventueel een verlenging van zes weken. Vergunningsvrije activiteiten Een aantal activiteiten mag zonder omgevingsvergunning (vergunningsvrij) worden uitgevoerd. De categorie vergunningsvrije bouwwerken is groter geworden. Mogelijk heeft u voor uw bouwplan geen vergurining nodig. Het ministerie van VROM heeft 8 brochures gemaakt over veelvoor komende bouwwerken, zoals dakkapellen, schotelantennes, erfafscheidirigen en aanbouwen. In deze brochures leest u wanneer dit soort bouwwerken vergunningsvrij is en wanneer niet. De brochures vindt u op de website van de gemeente. Om zelf na te gaan of u een vergunning nodig heeft, kunt u ook gebruik maken van de vergunningenchecker, die u kunt vinden op www.omgevingsloketonline.nl. Uiteraard is een afspraak bij de gemeente ook mogelijk. Het omgevingsloket in de Stadswinkel Door de Wabo krijgt u ook te maken met het nieuwe omgevingsloket van de gemeente. Dit loket maakt onderdeel uit van de Stadswinkel. Bij dit loket kunt u terecht met al uw vragen öp het gebied van bouwen, wonen, particu liere woningverbetering of milieu. Aan dit loket kunt u ook uw vergunning aanvragen indienen. Ook adviseren de medewerkers u graag bij het eventueel digitaal aanvragen van uw omgevingsvergunning dan wel het bepalen of u een vergunning nodig heeft voor uw plannen. Meer informatie Op de website van de gemeente vindt u het lokale digitale omgevingsloket. Hier vindt men allerlei informatie over de Wabo. Ook worden hier de meest voorkomende vragen beantwoord en treft u diverse links aan naar handige websites.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10