Mercedes-Benz Familiedag bij Van Dijk. Historie van Schiedam: gouden mannen van SW I^EEEifSli Clublied Uw hele gezin is welkom in Rotterdam op 18 september 2010. Mercedes-Benz varpijk Woensdag 15 september 2010 - Pagina 34 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Hand in hand voor SW 'Hand en hand kameraden' schalt door de Kuip. Volgens sommige SW-ers heeft Feyenoord hun clublied afgepakt. f oto: john de pater DOOR FRANS"A$S£NBERG SCHIEDAM - In het jubi leumboek 'Van Gorzen tot Harga, SW 90 jaar' hebben Kees van Opijnen een Koos Rost mooie zaken opgete kend. In het gedeelte 'Gou den mensen voor de club' geven zij aan dat zonder de uitzonderlijke hulp van sommige (bestuurs)Ieden de club niet werd tot wat het later is geworden. Beide schrijvers verhalen dan in het bijzonder over enkele steunpilaren uit de periode van voor de Tweede Wereldoorlog: "Dan heeft slechts één man er recht op hier als eerste te wor den genoemd: Jan Post." Post was niet alleen de oprichter, volgens de auteurs, hij heeft SW groot gemaakt en in al lerlei functies hard gewerkt. Alles had hij over voor SW en onbaatzuchtig deed hij zijn werk. Post was een bescheiden man die daardoor soms naar de achtergrond werd gescho ven. Bijnaam Six Anton (Toon) Hoorman was een andere prominent in het jonge SW en eveneens een oprichter. Een legendarische voetballer die de bijnaam 'Six' kreeg vanwege de vele doel punten die hij scoorde. Als in ternational zou hij geen slecht Hoorman's broer Adriaan (Aad) was de mindere voet baller. Niettemin stond ook hij aan de wieg van SW en deelde hij lief en leed met de club uit de Gorzen. Vergade ringen vonden vaak plaats in zijn huis aan de Groenel- aan. De eregalerij van de oprichters wordt afgesloten door G. Frudiger, ook wel 'De Fruud' genoemd. "Hij was van onschatbare waar de", geeft het auteursduo aan. "Door zijn enthousi aste schrijven zweepte hij iedereen op." Aad Hoorman maakte naast zijn schrijverij ook een ontwerp voor een nieuwe clubgebouw. Van wege studie verhuisde hij naar Velsen, maar tot aan zijn dood bleef hij SW vol gen. figuur hebben geslagen, maar Hoorman had zijn tijd tegen. In 1912 stopte hij een tijdje met voetballen. Als 24-jarige had hij met zijn kersverse bruid afge sproken het voetballen eraan te geven. Dat gebeurde ook, maar de club kon niet zonder hem, zodat hij na verloop van tijd toch weer dp wéi in ging. Tien doelpunten De druk van het bestuur die op hem werd uitgeoefend had dus succes en in een vriendschap pelijke wedstrijd wist hij maar liefst 10 keer te scoren. SW met Hoorman verloor niet meer en werd kampioen. Hoorman had 35 doelpunten op zijn naam. Zelfwerkzaamheid Een andere SW-coryfee was Harry Eijkenbroek. Door zijn inzet is SW groot geworden schrijven Van Opijnen en Rost. Zelfwerkzaamheid stond bij deze club altijd hoog in het vaandel. Onder leiding van Eijkenbroek werd avond aan avond gewerkt aan de verhui zing van de Havendijk naar het Harga-park. Grote delen van 'de prachtige betonnen staan- tribune' werden overgeplaatst. 'De oude overdekte zittribune staat nu nog (1994 red.) te pronken bij Excelsior '20'. Dit grote werk is door de SW- gemeenschap altijd op hoge prijs gesteld. Het bespaarde de club veel geld. De sportieve prestaties van SW gingen in de 'jaren 30 langzaam vooruit. Het sinds 1932 gepubliceerde blad 'De Rood-Groene Revue' werd beroemd. Minder leuk von den de SW-ers het dat Fe- ijenoord het clublied 'Hand in Hand als Kameraden' af pakte. Kerkdiensten - Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraaf 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.00 uur, voorganger Ds. GA van den Brink en om 16.30 uur, voorganger ds. N. van der Want. - Hersteld Hervormde Ge meente zondag in het Ac cent College om 10,00 uur kand. J. Kooij en in de Grote Kerk om 17.00 uur ds. B. A. Dubbeldam. - Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur Grote Kerk - Ds.M. Russchen -m.m.v. 'Voca- lis St.Jan' - startzondag. De Ark: Ds, W.v.Wieren m.m,v. gospelkoor - Kerkenzon- dag. Vrijdag, 17 september af 12.30 uur: meditatie en middaggebed in de Grote Kerk. - Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap, in zorgcentrum Fr. Ha- verSmidt, Willem de Zwij- gerlaan 35. - In de St.Jan de Doper - Vi- sitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, Is er een viering op za terdag om 17.00 uur met muzikale begeleiding en op zondag om 10.30 uur met koor- of samenzang. - In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predikatie pastoor PM. Vismans. - In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eucharistieviering. Meer kerkdiensten op www. nieuwestadsblad.nl Kom kennismaken met al onze familie-auto's en feestelijke familie-activiteiten voor het hele gezin, waaronder Gran Turismo 5! Zet de snelste tijd neer en wint de zekerheid van klasse! Rotterdam Schuttevaerweg 116, 3044 BB, tel. 010-446 04 46. www.vandijkrotterdam.nl,info@vandijkrotterdam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 34