'ini lUm Wethouder Siljee geeft aftrap voor project verlengde leertijd Commissie voor beleidsonderzoek Zevende Schiedamse Boekenmarkt Wijkoverleg Spaland/Sveaparken gemeente Schiedam Wethouder Siljee heeft op het Dreesplein voor de scholen 't Mees terwerk, De Taaltuin, De Wieken (locatie Nieuwland), OSG Schie dam en het LIFE College, de aftrap gegeven van het project verlengde leertijd. Het project is gericht op alle leerlin gen van de deelnemende scholen uit de groepen 7 en 8 van het primair onderwijs en de klassen 1 en 2 van het VMBO. Verlengde leertijd wil kinderen betere kansen bieden en de overstap voor het voortgezet onderwijs beter voorbereiden. Leer lingen krijgen, doordat zij zes uur langer naar school gaan, meer ken nis en vaardigheden op het gebied van rekenen, taal en wereldoriënta tie aangereikt. Uiteraard gebeurt dit op een leuke en leerzame manier en wordt het goed ingepast bij de lessen. Foto. Jan van c Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert De Rekenkamercommissie vergadert op 21 september 2010 in Burgerzaal 2 van het Stadhuis van Vlaardingen, Markt 11, aanvang 19.30 uur. Er zal worden gesproken over de stand van zaken van de volgende onderzoeken: Wijkontwikkeling (Schiedam) Subsidiebeleid (in Vlaardingen) Verkeersveiligheid (Vlaardingen en Schiedam) Re-integratie (Vlaardingen en Schiedam) Wijkontwikkeling (Vlaardingen) Subsidiebeleid Schiedam Samenwerking Algemene Rekenkamer Doorwerking Adviezen RKC Tevens zal het vergaderschema 2011 worden vastgesteld en over moge lijk nieuwe onderzoeksonderwerpen worden gesproken. U kunt de vergadering bijwonen, meldt u dan hiervoor aan bij de secretaris van de commissie. Voor aanmelding voor bijwonen van de vergadering, vragen over de agenda of informatie over het werk van de Rekenkamercommissie kunt u contact opnemen met de secreta ris, Mieke van der Stel, te bereiken onder telefoonnummer 010 248 45 47 of per e-mail mieke.vanderstel@ vlaardingen.nl. Op de website van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www. schiedam.nl of www.vlaardingen.nl) kunt u nadere informatie inwinnen. Winkeliersvereniging Hoogstraat organiseert op zaterdag 18 september 2010 opnieuw een tweedehands boekenmarkt in het centrum van Schiedam op de Hoogstraat (bij de Grote Markt), Korte Dam en Lange Haven/Dam. Op de Grote Markt wordt die dag ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan delicatessen. De zevende Schiedamse boekenmarkt biedt een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boeken. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boeken is er volop keuze in de 35 kramen. Het wijkoverleg van de wijk spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 16 september 2010 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur (tot 22.00 uur) Besproken wordt o.a.: 1Opening 2. Terugkoppeling voortgang Jongerencentrum door projectleiders Miranda van der Ven en Rob Christi- aanse 3. Verslag bijeenkomst 3 juni 2010 4. Stand van zaken vouchers 5. Stand van zaken wijkbudget 6. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 7. Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesma- nager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik keling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@ schiedam.nl. Oprichten en opheffen Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voer tuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: - Besloten op 9 september 2010: Chopinplein ter hoogte van nummer 266, 3122 VM 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: - Besloten op 14 september 2010: Stadhouderslaan ter hoogte van nummer 59,3116 HL Wij wijzen u erop dat belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunnen indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. L. Robbemond, tel.nr. 219 1867. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van hèt Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 13 september 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Verleende Evenementenvergunningen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen ontheffingen verleend voor het organiseren van diverse evenementen. Het betreft: Boekenmarkt in het centrum van Schiedam op zaterdag 18 september 2010 van 10.00 uur tot 17.00 uur; Culinaire versmarkt op de Grote Markt op zaterdag 18 september 2010 van 10.00 uur tot 17.00 uur. Vanaf 15 september 2010 liggen afschriften van de verleende vergunningen/ ontheffingen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informa tie-punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de af zonderlijke vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bentjetroffen. Het bezwaar schrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Aanvraag vergunning Vrijwilligersfeest Maasboulevardfeest Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het Vrijwilligersfeest Maasboulevardfeest op de Maasboulevard op zaterdag 2 oktober 2010 van 20.00 uur tot 01.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van on derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Vrijwiligersfeest Maasboulevardfeest (aanvraag): 15 t/m 29 september 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder Vermelding van Vrijwilligersfeest Maasboulevardfeest.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6