Onrust in Groenoord m Van idee tot onderneming 1 Man aangehouden wegens miljoenenboete Dierenmeldpunt klokje rond bereikbaar CVU Uitvaartzorg /l/lttércce- j Maasdelta Sensa- Jeugdzorg zat fout bij ontuchtzaak Bespreekbaar, juist als je nog fit bent Schoemoaatjes gezocht! WÊ*' «»J Onderneming starten? Ga de uitdaging aan! Meld je aan voor 30 september 2010 en maak kans op een interessant prijzenpakket! www.d roomstart. n u de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 22 september 2010 - Pagina 13 SCHIEDAM - Zo'n 1.500 scouts kwamen zaterdag bij elkaar voor de Maasdelta Sensation aan de Krabbeplas in Vlaardingen. Centraal hierbij stond het 100-jarig bestaan van de Scouting. Uit Schiedam waren de Scouting Tono-groep, Scouting Taizegroep, Scouting Fransiscus-Lodewijk- groep en de Scouting BvH-groep (op deze foto) van de partij. foto: madeieine de haas SCHIEDAM - Jeugdzorg heeft langs elkaar heen gewerkt bij de ontuchtzaak, die vorig jaar de gemoederen in Groenoord flink bezighield. Dat is de voor naamste conclusie uit het on afhankelijke onderzoek 'Onrust in Groenoord'. In september 2009 heerste er grote onrust op het Cornelia van Zantenplein in Schiedam. Een 16-jarige jongen en zijn 4 jaar jongere broer werden aan gehouden voor ontucht met jonge kinderen. Schrijnend in deze zedenzaak is, dat er al in 2001 melding was gemaakt van het feit dat broers van toen 9 en 5 jaar een 5-jarig kind had den gedwongen tot het verrich ten van seksuele handelingen. In 2009 is er aangifte gedaan; de broers zijn aangehouden en de 16-jarige ontuchtpleger is inmiddels veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en jeugd-tbs. Het jongere kind is geen straf opgelegd. Het betref- fende gezin woont niet meer in Schiedam. Uit dit onderzoek is gebleken dat de hulpverlenende instan ties te laat hebben ingegrepen. Lange wachtlijsten bij Jeugd zorg was hier debet aan. Hulp aanbod voor de ouders van de jonge daders werd geboden op basis van vrijwilligheid en is daarom niet of nauwelijks ver leend. Tussen de hulpverlenen de instanties werd geen overleg gevoerd en geen van de organi saties nam de regie in handen. Burgmeester Verver: 'Deze ca sus kan in iedere stad voorko men. Het college trekt zich dit aan. Vorig jaar is het Centrum voor Jeugd&Gezin (CJG) gestart in Schiedam en nu zijn ook het Veiligheidshuis voor Waterweg Noord en het Wijkzorgteam (WZT) operationeel. Wij reiken de helpende hand om tot een goede samenwerking te komen tussen alle partijen die hulp moeten verlenen." MEV0 Bazar in Grote Kerk SCHIEDAM De jaarlijkse MEVO BAZAR wordt zater dag 25 september gehouden in de Grote Kerk. De op brengst is dit jaar bestemd voor de restauratie van de orgelkast. Om 10 uur gaan de deuren open en kan ie dereen snuffelen tussen de kramen met boeken, curi osa, speelgoed, glaswerk elektrische apparaten en nog veel meer. Nieuw dit jaar is de speciale creahoek met zelfgemaakte wenskaarten, poppen en handwerken. Om 16 uur sluiten de deuren. Mantelzorgcafé SCHIEDAM - Het Mantel zorgcafé Schiedam is op dinsdag 28 september vanaf 10 uur weer geopend voor alle Schiedamse mantel- zorgers. Wie zorgt voor een chronisch ziek of gehandi capt familielid, vriend of be kende, kan hier een praatje met lotgenoten maken. Het Mantelzorgcafé aan het Broersveld 123 is geopend van 10 tot 12.30 uur. Fit in West SCHIEDAM - In de zomer vakantie komen er vaak wat kilootjes bij. Om deze weg te werken of de conditie te verbeteren, organiseert SWS Welzijn verschillende spor tieve activiteiten. In wijk centrum de Erker zijn nog een aantal plaatsen beschik baar voor badminton, koers- bal, 'meer bewegen voor ou deren', Tai-Chi en yoga. Meer informatie op www. swswelzijn.nl of kom langs bij de Erker. REGIO - Het arrestatieteam van de politie Rotterdam-Rijnmond heeft vrijdag een 58-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden die nog 2,5 miljoen euro aan de Staat moet betalen. De man is over gebracht naar een gevangenis waar hij drie jaar zal moeten blijven, tenzij hij alsnog het ver schuldigde bedrag betaalt. De man is veroordeeld tot het betalen van 3 miljoen euro in het kader van ontneming van wederrechtelijk verkregen voor deel, de zogenaamde 'Pluk- ze'-wetgeving. De man heeft het geld verdiend in de drugs handel. Ook is hij veroordeeld voor onder andere moord in de jaren negentig. Bij huis zoekingen werd al eerder voor 500.000 euro aan goederen in beslag genomen. Omdat de man weigerde te betalen is uit eindelijk door het gerechtshof in Den Haag bepaald dat hij voor een periode van maximaal drie jaar in lijfsdwang mag wor den genomen. Het uitzitten van lijfsdwang heft de betalingsver plichting niet op. Bij de actie is samengewerkt tussen het Bureau Ontnemingswetgeving Openbaar Ministerie (BOOM), de afdeling Zwacri van het Cen traal Justitieel Incassobureau (CJIB), het Openbaar Ministerie in Rotterdam en de Regionale Recherchedienst van de politie. REGIO - De Dierenbescher ming en Dierenambulance in de regio Rijnmond zijn vanaf 8 oktober via centrale telefoonnummers te berei ken. Rinus Hitzert, algemeen directeur Dierenbescherming Rijnmond, hierover: "Het Centraal Meldpunt Dieren is 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar voor die renambulance zaken onder nummer 0900-11200 00. Voor dierenbeschermingszaken kan iedereen tijdens kantoor uren bellen met 088-3437112. Het voordeel van centrale telefoonnummers is dat we sneller kunnen handelen in noodsituaties met inzet van onze dierenambulances. Ook kunnen we beter en doeltref fend handelen bij het zoeken en vinden van vermiste dieren in samenwerking met onze dierenasielen. We verwachten meer dan 50.000telefoontjes per jaar en klokje rond zitten er minimaal 2 medewerkers die alle telefoontjes op een juiste wijze afliandelen." De meldkamer is een samenwer kingsverband tussen verschil lende dierenambulances en de Dierenbescherming Rijn mond is er bij betrokken. Melding overlijden: 0800 345 67 89 24 uur per dag bereikbaar. Gratis informatienummer: 0800 288 22 55 U bepaalt zelf hoe u uw uitvaart geregeld wilt zien. CVU zorgt voor de perfecte uitvoering. Al meer dan 75 jaar. Eigen uitvaartcentra in: Rotterdam Noord en Zuid, Spijkenisse, Capelle a/d IJssel, Schiedam en Waddinxveen. "Jftet eU toewijding UITVAARTZORG CVU is in het bezit van het Keurmerk Uitvaartzorg. www.cvu.nl Uitvaartcentrum 'Groenoord', Van Beethovenlaan 180, Schiedam, telefoon 010 466 11 00 uitvaartbegeleiding Telefoon 010 - 273 24 24 www.motrice.nl Prins Bemhardlaan 121 Schiedam MP Grafmonumenten aokt unieke, persoonlijk ekens Industrieweg 29 3133 EE VLAARDINGEN Tel. 010-4601310 www.rmpgrafmonumenten.nl tr v: j Vul een schoenendoos met schoolspullen en cadeaus voor een kind in een ontwikkelingsland Voor meer informatie kijk op www.edukans.nl/schoenmaatjes 0 CJ edukans I $1% schoenmaatjes Droomstart-partners: Rabobank Schiedam-Vlaardingen Gemeente Schiedam Gemeente Vlaardingen Kamer van Koophandel Rokade Advies Starters Work it out to move De Zakenkring Wegener Huis-aan-huisMedia Stichting Mentor

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 13