Teken mee met sprookjesverteller i" 0p reis in het Stedelijk I Mode als vertrekpunt (www.boijmans.nl) KinderBoekenFeest met de bibliotheek Filmtip Verwacht The only road to Paradiso Dé 'Wall Street: Money Never Sleeps': graaiende Gordon Gekko is terug Fantastische fotografie Rotterdamse school ROTTERDAM - In de jaren tachtig speelt Rotterdam een voortrekkersrol op fotografiege- bied. Diverse fotografen leggen niet de realiteit vast, maar cre- eren hun eigen werkelijkheid met de camera. Zo komt een aan het surrealisme verwante 'Rotterdamse School' tot bloei in een stad die zich graag laat voorstaan op een realistische agenda op: ^■«weekkrant, aanpak. Gastcurator Rommert Boonstra heeft voor de ten toonstelling 'Fantastische fo tografie' werk geselecteerd van meer dan twintig kunstenaars, fotografen en filmmakers. Hun fantastische beelden duiken in het Schielandshuis op in een stedelijk landschap van gevou wen papier met het Rotterdam van de jaren tachtig als achter grond. Nog te zien tot en met 9 janu ari 2011 in het Schielandhuis in Rotterdam. Bij de tentoonstel- ling verschijnt eerfpublicatie in tijdschriftvorm. Meer informatie op www.hmr. rotterdam.nl. ROTTERDAM - Tijdens de Kin derboekenweek presenteert de Kunsthal de sprookjes van illu strator Thé Tjong-Khing. Ruim dertig bewerkte sprookjes zijn te zien. Thé Tjong-Khing is een begena digd sprookjesverteller. In zijn kenmerkende stijl, met dikwijls een vleugje humor wekt hij prinsessen, heksen en helden tot leven. Niet alleen de klas sieke sprookjes als Assepoes ter, Sneeuwwitje en Roodkapje maar ook minder bekende figu ren als Blauwbaard en Rapunzel komen in de tentoonstelling aan bod. Uit de talloze sprookjes die Thé Tjong-Khing illustreerde, is een kleine selectie samenge bracht in de Kunsthal. Van de meeste sprookjes zijn twee of meer kenmerkende scènes uit het verhaal te zien: Assepoester die haar glazen muiltje verliest, Rapunzel die haar vlechten uit het raam gooit of de ijdele kei zer die zonder kleren de straat op gaat. Kinderen kunnen hun sprookjeskennis testen door te raden om welke verhalen het gaat. Wie het niet weet of één van de sprookjes nog eens na wil lezen, kan in de leeshoek terecht. Met een speciale tekenopdracht kunnen kinderen zelf met de illustraties van de 'sprookjes verteller* aan de slag. Ze mo gen een aantal scènes uit het nieuwste sprookjesboek van Thé Tjong-Khing 'aftekenen' en bedenken wat zich zojuist heeft afgespeeld. Door wie of wat wordt de prinses het water ingetrokken? De mooiste teke ningen worden in de Kunsthal opgehangen en beloond met een door Thé Tjong-Khing ge signeerd sprookjesboek. De tentoonstelling is te zien van 6 oktober tot en met 21 no vember in de Kunsthal. Meer informatie op de website www. kunsthal.nl of via telefoonnum mer 010-4400301. Er wordt nu niet alleen gelezen maar ook gefeest in de Vrije Academie. foto: archief VLAARDINGEN - In het Hollandiagebouw aan de Oostha- venkade 42 (Vrije Academie) houdt de Stadsbibliotheek op zaterdag 9 oktober het jaarlijkse KinderBoekenFeest Het grote KinderBoekenFeest gaat dit jaar over alles wat te maken heeft met illustraties, tekeningen en afbeeldingen van beroemde boekenhelden als Kikker, Floddertje en Dolfje Weerwolfje. De hoogtepunten van de middag; een theatervoorstelling door Clown2b met als titel 'De grote alles-tentoonstelling1. Mevrouw Truus neemt de kinderen mee op een leerzame en humoris tische tocht langs allerlei vormen van kunst: musea, muziek, portretten, etc. Verder workshops mooie kunstwerken maken met het duo Klieder en Klodder en docenten van de Vrije Academie en signeersessies door drié beroemde illustratoren. Het Kinder BoekenFeest is uitsluitend voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. Een toegangskaartje kost vijf euro en is verkrijgbaar bij de bieb. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam presenteert van 17 oktober 2010 tot en met 6 februari 2011 de solotentoon stelling Bon Voyage van Andrei Roiter. Tekeningen, schilderij en, foto's en sculpturen komen samen in een installatie die de hele ruimte bespeelt. De titel Bon Voyage is een motto voor het werk, maar tegelijk een aan moediging en begroeting van de bezoeker, die op dat werk komt aangereisd. In dezelfde periode is in het 'Stedelijk' de tentoonstelling De Verborgen wereld van Eugène Brands te zien. Het werk van Brands (Amsterdam, 1913-2002) wordt vooral geassocieerd met dat van de CoBrA-groep. Meer informa tie op de website www.stede- lijkmuseumschiedam.nl. Werk van Andrei Roiter. ROTTERDAM - Na de vele voorrondes/selectieron des gaat 'The only road to Paradiso' verder. Met uitsluitend nog topbands in competitie is spektakel gegarandeerd. In de vier halve finales voor Zuid-Holland/Zeeland, waarvan de eerste op vrij dag 1 oktober in Plan C plaats vindt, zal duidelijk worden welke bands een plaats weten te veroveren in de Regio-Finale en een stap dichterbij dé poptem pel van Nederland komen: Paradiso!

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 41