Gemeentebericht 3 ElaU Muurschildering Schiedamse Overtoom Stadserf over winkelen op zondag in Schiedam Wijkoverleg Schiedam Groenoord gemeente Schiedam IF,. B Afgelopen vrijdag onthulde wet houder Vissers een muurschilde ring van de Schiedamse Overtoom. Kunstenaar Jeffrey Burger heeft aan de hand van (oude) afbeeldin gen een impressie gemaakt, die een prachtig beeld geeft van hoe deze overtoom er ooit uitgezien zou kun nen hebben. Deze is vergroot en nu aangebracht op de blinde muur van het pand Dam 12 (hoek Dam/Oude Sluis). Een overtoom is een installatie, waarbij een schip over land of over een dam van het ene in het andere water wordt getrokken. De overtoom kan worden gezien als de voorlo per van de schutsluis. Een overtoom bestond vaak uit een helling met daarop balken, die met vet werden ingesmeerd. Met behulp van een ta kel (windas), opgehangen boven het hoogste punt van de overtoom, werd het schip uit het water getrokken en over de balken naar het andere water verplaatst. 13: Foto's: Jan van der Ploeg Moeten alle winkels iedere zondag open kunnen zijn? En de supermarkten? Mogen die open op zondag? Praat op 11 oktober vanaf 20.00 uur mee tijdens het Stadserf. Winkeltijdenwet Gemeente Schiedam wil beleid ontwikkelen rond win kelen op zondag. Dat is nodig omdat de winkeltijdenwet ruimte laat voor verschillende winkeltijden op zondag. Volgens deze wet moeten alle winkels op zondag gesloten zijn. Maar volgens de wet mag een gemeente ook uitzonderingen maken op die regel door: koopzondagen in te stellen. op speciale dagen, zoals tweede kerstdag, ontheffing te verlenen. zoals Rotterdam doet, delen van de stad aan te wijzen als 'toeristisch gebied'. In toeristische gebieden mogen de winkels iedere zondag open. sommige supermarkten toe te staan 's avonds open te zijn. Stadserf De Gemeenteraad van Schiedam moet uit bovenstaande mogelijkheden een keuze maken, maar wil graag eerst weten wat u daarvan vindt. Daarom organiseert de gemeen teraad een Stadserf waar bewoners, winkeliers en andere betrokkenen met elkaar over dit onderwerp van gedach ten kunnen wisselen. Gemeente Schiedam nodigt u van harte uit deel te nemen aan het Stadserf. Datum: 11 oktober 2010 Aanvang: 20.00 uur Zaal open: 19.30 uur Plaats: Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaats vinden op: Datum: Donderdag 30 september 2010 Locatie: Wijk- en Bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: 1) Presentatie opbouwwerk 2) Evaluatie project De Buurt Bestuurt 3) Wijkjaarprogramma 2011 (vooraankondiging) 4) Oud Nieuw (vooraankondiging) 5) Evaluatie wijkbudget en vouchers 6) Bezuinigingen gemeente 7) Verslag vergadering d.d. 27.04.2010 8) Budgetoverzicht 2010 9) Wat verder ter tafel komt Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Hiiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Wet bodembescherming; Besluit uniforme saneringen (Westmolenstraat/Walvisstraat) Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - Gemeente Schiedam, afdeling Projecten d.d. 22 september 2010. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Westmolenstraat/ Walvisstraat, (postcode 3111 BR) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie C nummers 1611 en 1621 (beide gedeeltelijk) bekend onder de code SC060600473 te saneren volgens het Besluit Uniforme Saneringen catego rie immobiel (art 1.2.a). Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme sane ringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeen stemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneerder uiterlijk 12 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsproce dure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 796. Wbb-code: SC060600473 Verkeersbesluiten Stationsplein Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het be paalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het al gemeen belang van het verkeer op 28 september 2010 hebben besloten tot: a) het oprichten van vijf parkeerplaatsen uitsluitend bedoeld voor het onmid dellijk in en uit laten stappen van passagiers en het laden en lossen van goederen op het Stationsplein ter hoogte van nummer 2a; b) het oprichten van een gehandicaptenparkeerplaats algemeen in de directe omgeving van het pand Stationsplein ter hoogte van nummer 2a. Juridisch kader Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. J. Hofstra, tel.nr. 219 1896. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 28 september 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Aanvraag vergunning viering 14-jarig bestaan Amor FM (sporthal Margriet) Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van de viering van het 14 jarig bestaan van AmorFM in de Sporthal Margriet op vrijdag 17 december 2010 van 16.00 uur tot 03.00 uur. Gedurende de periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Viering 14 jarig bestaan AmorFM (aanvraag): 29 september t/m 13 oktober 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van viering 14 jarig bestaan AmorFM.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6