Groot, groter, grootst! Sportdag voor groepen 7 Koken op speciale wÈÊM dagen mm Professionals geven tips voor een droomstart Reageren op een artikel? Ga naar de website! Vind een leuke baan bij jou in de buurt Schiedamse oplichter struint Marktplaats af Huisman Schiedam opent de poorten voor het publiek Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 oktober 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Bijna voor niets www.deweekkrant/webwinkel Ondernemen www.nieuwestadsblad.nl Uw mening telt www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe uitdaging www.deweèkkrant.nl/banen Goede smaak van wethouder Schiedam De goede smaak van wet houder Menno Siljee is mo menteel te zien in het CBK Schiedam aan de Boterstraat 81. Als gastcurator heeft Sil jee de tentoonstelling Urban Rhythm samengesteld uit de bestaande kunstcollectie. De tentoonstelling werd zater dag door de wethouder zelf geopend. De expositie is tot en met 23 oktober te bezich tigen. Het CBK is geopend van woensdag tot en met zaterdag-van 12.00 uur tot 17.00'uur. Inloopmiddag Schiedam De Boei houdt elke maan dag van 14 tot 17 uur een inloopmiddag voor (ex) kankerpatiënten en hun naasten. De inloopmiddag wordt gehouden in de Weer klank aan het Cornelia van Zantenplein 51 in Schiedam. Bezoekers kunnen hier techt voor een kopje koffie, een goed gesprek en ontspan nende activiteiten. Paranormale beurs Schiedam In wijkcentrum De Erker wordt zondag van 12 tot 17 uur de Experiencebeurs ge houden. Ook is er een New Age winkel aanwezig. De toegang is gratis, de prijs per consult bedraagt 5 euro. Avonddienst Schiedam In kerkgebouw de Ark wordt twee maal per jaar een pas torale avonddienst gehouden. Zondag 10 oktober is het thema: 'Niet door kracht, macht of geweld maar hoe dan wel ?"De bezoekers gaan met elkaar op zoek naar het antwoord. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Inpakkers Schiedam De korfballers van ODI heb ben zaterdag geholpen bij het inpakken van de boodschap pen bij Albert Heijn in de Groenelaan. De extra dienst verlening kon worden afgere kend met sponsorpunten van de supermarkt. Bomen planten Schiedam Groep 6 van de Sint Jan- school gaat in het kader van de kinderboekenweek bo men planten. Dat gebeurt op woensdag 13 oktober van 11.30 tot 12.30 uur in het park bij het Stoompje. Ou ders en buurtbewoners zijn uitgenodigd om een handje mee te helpen. Het opbouwen start vanaf 10.30 uur in het park bij de Marconistraat. Schiedam Mohammed B.(22) uit Schiedam bereidde tot in de puntjes z'n oplichtingstruc voor, waarmee hij ruim twee honderd internetgebruikers oplichtte. Slachtoffers, die via Marktplaats.nl naar een specifiek product op zoek waren, kregen van hem een mailtje met een aanbieding. Als de kopers van de popu laire advertentiesite na een briefwisseling de gevraagde prijs hiervoor overmaakte, werd het product nooit toe gestuurd. "Ik hield expres de prijs laag, zodat mensen makkelijk toehapten. Als ze dan merken dat ze zijn opge licht, vinden ze het de moeite niet om aangifte te doen", ver telde de Schiedammer onlangs tegen de rechter. De oplichter maakte voor z'n corresponden tie gebruik van valse emailadres sen. "En ik nam altijd kopers, die ver weg wonen. Dat ze niet in de verleiding kwamen om het even te komen halen", verklapte de Schiedammer. Als iemand bijvoorbeeld vraagt om 'Aflevering 6 van Floris', zorgt de oplichter dat hij details over de inhoud van de episode kent. Omdat hij het geld liet overmaken naar twee rekening nummers op zijn eigen naam en die van z'n failliete telecomwin- kel, kon de vindingrijke Schie dammer uiteindelijk worden opgespoord. Op de site www. opgelichtviainternet.nl werd gewaarschuwd voor de 'leve ranciers' met de banknum mers. "Ik vind het zelf ook een rotstreek. Maar ik was na dat faillissement zo diep in de schulden gekomen, dat ik geen andere uitweg zag. Ik dronk ook heel veel, waardoor je veel minder weerstand te gen dit soort dingen krijgt", zei verdachte de rechter. Tegen de oplichter - eerder veroordeeld voor mishande ling - werd een werkstraf van 240 uur en een voorwaarde lijke celstraf van 6 maanden geëist. Justitie gaat de verkre gen 'winst' van 8.500 vorde ren als hij de gedupeerden niet terug betaald. Kerkdiensten in Schiedam Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.00 uur, voorganger ds. G. Meuleman en om 17.00 uur, voorgangér kandidaat J. Kommerie. Hersteld Hervormde Ge meente zondag om 10.00 uur ds. K: Schipper en om 17.00 uur in de Grote Kerk (voor ganger nog niet bekend) Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur Magn.Deikerk Ds. M. Russchen. Vaste Burg Ds. H.J. v.d. Steen, Rotterdam (HA).Dorps kerk Ds. J.v.d.Peppel en Ds.W.v.Wieren In de Ark om 19.00 uur de Pastorale Avonddienst. Vrijdag, 8 okto ber Grote Kerk vanaf 12.30 uur meditatie/middaggebed. Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 uur voorganger: ds.A.ten Na pel, Joure en om 16.30 uur voorganger: student Alain Verhey. In de Kapel van Franke- land, Sint Liduinastraat 10, is er zondag om 10.00 uur Eucharistieviering met Pater K. Veltman m.m.v. het Lid- uinakoor. In de St.Jan de Doper - Vi- sitatiekerk, Mgr.Nolenslaan ■99, Is er een viering op za terdag om 17.00 uur met muzikale begeleiding en op zondag om 10.30 uur met koor- of samenzang. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige rins, zondag om 10.15 uur Ge- zongen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering. Zondag om 9.30 uur is er een eredienst bij Het Apos- tolisch Genootschap aan de Lindeijerstraat 5. Voor een volledig over zicht uan de kerkdiensten: www.nieuwestadsblad.nl Honderden leerlingen uit groep 7 van de Schiedamse basis scholen deden vorig week mee met de jaarlijkse sportdag. In Sporthal Margriet werd kennis gemaakt met een scala aan sporten. De sportclubs uit Schiedam gebruikten deze sportdagen natuurlijk ook om promotie te maken voor hun sport en vereniging. FOTO: PR zijn dan ook ongetwijfeld de indrukwekkende installaties die Huisman ontwerpt en bouwt voor on- en offshore bedrijven over de hele wereld. Zo is er een 600 metrische ton kraan in aanbouw die volgend jaar varraf een schip windmolens op zee zal gaan installeren, een gigantische boortoren in aanbouw en 's we relds eerste stenenstorter die tot op 2 kilometer waterdiepte nauwkeurig stenen kan storten. Hoogtepunt is de Seven Pacific die bij Huisman aan de kade ligt. Dit 133 meter lange schip wordt door Huisman voorzien van een pijplegsysteem en een 250 metri sche ton Knuckleboom kraan. Marco Boer, manager van de afdeling Mechanical Enginee- 'Nederland loopt op maritiem vlak nog steeds voorop' ring Naval Architecture van Huisman: "Wie van techniek, innovatie of de maritieme wereld houdt, moet zeker even langs ko men om te zien dat Nederland internationaal gezien nog steeds voorop loopt. De open dag begint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Er worden rondleidingen gegeven en er zijn verschillende demon straties, waar de bezoekers in sommige gevallen zelf aan mee kunnen doen. Voor de allerklein sten zijn er specifieke bezigheden en voor de wat grotere kinderen is er een 'doe-route' uitgezet. Aanmelden voor de open dag verplicht. Dit kan tot en met 9 oktober online via www.huis- manequipment.com/opendag. Immense boorinstallaties, stenenstorters, pijplegsyste- men en zware huiskramen. Wie van zwaar materieel houdt, zit zaterdag goed op de open dag van Huisman in Schiedam. Van de redactie Schiedam' Huisman is één van de weinige bedrijven in de Rotterdamse haven, die nog grote maritieme nieuwbouw projecten uit voert. Publiekstrekkers

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5