Schiedammers verdelen 'geld' tijdens Stadsdebat Wethouder installeert klankbord groep Jongerencentrum Opening expositie Urban Rhythm De aanwezigen werd gevraagd 'geld' te verdelen onder 25 niet wettelijk verplichte taken, die de gemeente uitvoert. In to taal werden door 68 bezoekers muntjes geplakt ter waarde van 14.025 euro. Een klein deel (45 euro) werd in de 'spaarpot' ge deponeerd. Er is ook een internetenquête rondom de bezuinigingen, die tot maandagavond al door meer dan 650 mensen was ingevuld. Wie nog wil meepraten kan de enquête nog invullen tot en met donderdag 7 oktober. taken die de gemeente uitvoert. Na telling werd een top 10 gemaakt van prioriteiten, waaruit bleek dat het meeste geld volgens de aanwe zigen zou moeten gaan naar Kunst en Cultuur en Wijken en Wonen. Ook Diversiteit en Schoon,-heel en veilig scoorden hoog. Burgemeester Verver is tevreden over het verloop van het Stads debat. "Schiedam moet keuzes ma ken en het gemeentebestuur vindt het erg belangrijk om de Schiedam mers hierbij te betrekken. Dat doen we op verschillende manieren en daar is dit Stadsdebat in deze vorm er één van. Het debat geeft aan wat de betrokken burgers, die vandaag aanwezig waren, belangrijk vinden en dat nemen we mee in ons beleid voor de komende jaren en de ac centen die we zetten. En daarbij kan het ook gaan om hoe we activiteiten anders zouden kunnen organiseren. Die inhoudelijke discussie is in het college gevoerd en nu uitgebreid richting onze burgers. Daar kunnen zowel college als de gemeenteraad hun voordeel mee doen." Naast het Stadsdebat wordt een groot aantal Schiedammers geraadpleegd via internet. Onder het circa 2.200 leden tellende vaste internetpanel van Schiedam is een enquête uitge zet! Ook bezoekers van onze website www.schiedam.nl/stadsdebat kun nen de enquête invullen. De uitkom sten van zowel het Stadsdebat als de enquête worden meegenomen in de eerste begrotingswijziging voor de jaren 2012-2014. Een compleet overzicht van de be dragen die door de bezoekers van het Stadsdebat aan de verschillende taken zijn toegekend, is te vinden op www.schiedam.nl Ontwerpbeschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Op 11 februari 2010 is een aanvraag ontvangen van Ident Projects B.V. om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Rotterdamsedijk 302, 3112 BT Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van interieur en voorgevel van winkelruimte. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen dan voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 6 oktober 2010 tot en met 16 november 2010 op werkdagen inzien in de stadswinkel, Stadserf 1: Maandag, woensdag en donderdagochtend vrije inloop van 09.00 uur tot 13.00 uur, 's middags van 14.00 uur tot 20.00 uur op afspraak. Dinsdag van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop. Vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur vrije inloop en van 14.00 uur tot 17.00 uur op afspraak. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 16 november 2010 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruim telijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gëgevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gerrteente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Projectnummer: 10INK02343 I Foto's: Jan van der Ploeg Op donderdag 30 september is de klankbordgroep Jongerencentrum Noord voor het eerst bijeen ge weest. In deze eerste bijeenkomst is vooral gesproken over de ver wachtingen van de verschillende I Foto: Jan van der Ploeg aanwezigen ten aanzien van de klankbordgroep en welke inhoude lijke vraagstukken zullen worden behandeld en van advies voorzien. Punten van bespreking zijn o.a. de uitgangspunten van beheer van het centrum en haar fysieke omgeving, programmering en communicatie. De Klankbordgroep bestaat uit een vertegenwoordiging van de jongeren uit Noord, van de jongerenambassa- deurs 'Jong Geluid', de omwonenden, de wijk Spaland, het jongerenwerk, de politie en het opbouwwerk. De ge meente is vertegenwoordigd door de wijkprocesmanager voor de wijken Sveaparken en Spaland en door de afdelingen Veiligheid en Jeugdbeleid. Een onafhankelijke voorzitter bege leid de Klankbordgroep. Maandag 4 oktober vond in de Grote Kerk het Stadsdebat plaats over de keuzes in gemeentelijk beleid waar Schiedam de komende jaren, mede als gevolg van de rijksbezuinigingen, voor staat. Want hoewel de gemeen teraad vrijdag jl. door het college een sluitende begroting voor 2011 is aangeboden, geldt dat nog niet voor de jaren erna. Met het Stadsdebat wilde het college meer inzicht krijgen in wat er leeft bij de inwoners van Schiedam en waar zij prioriteit aan willen geven in de periode 2012-2014. De inbreng van het debat wordt door het gemeentebestuur meegenomen in de te maken keuzes over het gemeentelijk beleid voor de komende jaren. Meer dan honderd geïnteresseerde inwoners, raadsleden en ambtena ren waren bij het Stadsdebat aanwe zig. Na een korte inleiding, waarbij de collegeleden met de zaal deel den voor welke specifieke beleids keuzes zij staan, was het woord aan de aanwezigen. Vanuit de zaal werd onder meer gepleit voor (meer) aandacht voor het wijkgericht werken, het uitgaansklimaat voor jongeren, starters op de woning markt en cultuur in het algemeen. Tijdens de pauze mochten de aan wezigen fictief geld verdelen over Afgelopen zaterdag opende wet houder Siljee als gastcurator de expositie Urban Rhythm in het CBK Schiedam. De selectie voor de tentoonstelling is door de wethouder samengesteld uit de kunstcollectie van het CBK Schie dam. Het gastcuratorschap heeft het karakter van een estafette. Vanuit zijn visie op de collectie stelt de gastcura tor een selectie samen waarmee een tentoonstelling wordt ingericht. De expositie is tot en met 23 oktober te bezichtigen. Het CBK is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 12.00 uur tot 17.00 uur. Adres: Boterstraat 81. H Foto: Jan van der Ploeg Kennisgeving Monumentenwet 1988 gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8