Documentaire over de Sparta-bakker Afvallen zonder lijnen! Gehakt kilo 2.75 Set van drie tophoeken AtJantis] Advertenties uit Schiedam en ver daarbuiten Reageren op een artikel? Ga naar de website! Omdat je toe bent aan een nieuwe baas 'Ik voel me 10 jaar jonger' WWW.VLEESCHH0UWER1I.nl Franselaan 279 - Tel. 010 - 4151581 Magere Runderlappen 500 gram 4>49 Hamlapjes v.d. bil 1 kilo 4.95 Kipdrumsticks of karbonade kilo 2.95 Ouwe kaas met zwarte korst kilo 6.95 Varkenshaas du Chef 500 gram 6i25 100 gram Rosbief GRATIS Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 oktober 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 12 Historische thrillers www.deweekkrant.nl/wel v>t - ié£ De grootste etalage www.nieuwestadsblad.nl Uw mening telt www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe baan www.deweekkrant.nl/banen Toen student en Sparta-fan Mink Lammertink via een vriend in contact kwam met een Sparta-supporter in hart en nieren, viel alles op z'n plek. Voor zijn schoolproject, het maken van een documen taire, kon hij zich geen betere fan wensen: bakker Louis Vol- lering, eigenaar van Bakkerij van der Krogt, dé Sparta-bak ker bij uitstek. Van de redactie Schiedam We nemen plaats op de rood witte Sparta-bank. Het zonnetje schijnt en bakker Louis Vollering groet enkele voorbijgangers. De ramen vol krantenknipsels en vaantjes over Sparta. De vlag hangt uit. Sparta, uiteraard. Mink Lammertink (23), stude rend aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam, is blij dat hij Louis, die meteen in stemde, heeft benaderd voor zijn project. "Louis is altijd vro lijk naar mensen toe en in voor een praatje." Altijd in touw Als aankomend audiovisueel ontwerper wil hij een film ma ken over een hardwerkend per soon. Iemand die altijd in touw is, die zeven dagen per week bezig is om klanten een goed eindproduct aan te bieden. Hij heeft respect gekregen voor het Mink heeft res pect gekregen voor het bakkervak bakkersvak. "Ik wist wel dat bakkers vroeg opstaan, maar dat ze zo hard moeten werken, daar heb ik alleen maar respect voor", aldus Mink. Het- tussenresultaat, inmid dels te zien op YouTube, toont de puurheid van het vak. "Het zijn bijzondere beelden", vertelt Louis. Hij noemt een voorbeeld. "Op een gegeven moment filmt Mink door een glasplaat heen, terwijl ik een broodje achter in de toonbank leg." Supporter De film laat Louis zien als bak ker, maar bovenal als Sparta- supporter. "Het eerste idee was om een portret van een voet balfan te maken. En er is geen betere dan Louis", verzekert Mink. "Het is een ziekte. Ik doe van alles voor Sparta, wordt vaak uitgenodigd", voegt Louis daaraan toe. De boodschap die Mink wil meegeven is die van een nuchte re bakker die positief in het leven staat. Relativerend: "Sommige bakkers willen binnen 5 jaar in een BMW rijden, Louis werkt liever 30 jaar, maar wel wetende dat-ie in al die jaren plezier heeft gehad." Een thuis- en uitwedstrijd, fil men in de bus, in de bakkerij; inmiddels ligt er zo'n 10 tot 12 uur aan ruw materiaal klaar. Kampioenschap Mink beaamt dat het natuurlijk het mooiste zou zijn als uiteinde lijk de climax wordt bereikt met het kampioenschap. "Dat zou de beste afsluiting zijn. Het wordt een heel zwart of een heel vrolijk einde." Meer over de maker Student Mink Lammertink zit in het vierde jaar van z'n studie op de Willem de Kooning Academie in Rot terdam. Hij wil zich daarna blijven richten op het maken van documentaires. Het liefst ziet hij zijn project uitgezon den worden op tv. De docu mentaire zal een klein uur duren. Meer werk van hem is te vinden op YouTube. Door Margon van den Berg SCHIEDAM - "Ik voel me 10 jaar jonger. In zes maanden tijd ben ik 20 kilo afgeval len. Mijn lichamelijke klachten zijn met 95% afgenomen. Ik ben ook, terwijl ik toch astmatisch ben, veel minder kortademig geworden", vertelt een enthousiaste Rita K. Zij is een van de cursisten, die met enthousiasme het 'Afvallen zonder lijnen' programma volgen van Make It Easy. "Het leuke is, datje normaal eet en ook best veel lekkers mag waar je niet dik van wordt." Directeur Yvonne Bakker van Make It Easy hoort dit soort verhalen dagelijks. "Het pro gramma bestaat uit een combinatiethera pie. Vijftien jaar geleden zijn wij als eerste in ons land daarmee begonnen bij rookver- slaafden. Inmiddels is gebleken, dat ook degenen die teveel eten of snoepen, met de combinatiemethode grote successen boeken." De basis is de auriculotherapie ofwel oor acupunctuur. Daarmee wordt het lichame lijke aspect van teveel eten aangepakt. Er worden daarvoor kleine puntjes op het oor gezet. Het is absoluut pijnloos. En het heeft meteen effect. Maar het programma bevat meer. "Als je niet anders gaat denken, blijft toch de gedachte hangen dat je iets moet opge ven, dat bijzonder is en lekker. Door ook je gedachtegang over eten aan te pakken, kan iedereen, die daarvoor open staat, slagen." Bi; de methode die Yvonne Bakker hanteert yVórdt gewerkt met piepkleine puntjes dmfffjdoos in het oor worden geplaatst. ''BeZd zorgen voor een snellere vetverbrandmg en dafje geen be hoefte hebt aan zoetigheid en overmatig eten. Er wordt geen dieet voorgeschreven. "Zeker als je een druk leven leidt, heb je geen tijd om precies volgens het boekje boodschappen te doen en te koken. Wij zeggen: eet gewoon waar je trek in hebt. Er zijn maar een paar onbelangrijke dingen die je moet laten staan, zoals chips en koekjes. Verder mag je nagenoeg alles eten." De belangrijkste tip: "Maak van het afvallen zonder lijnen elke dag een feestje!" De Make It Easy methode wordt toepast in 24 praktijken in Nederland. Een van de therapeuten is Yvonne Bakker zij werkt uitsluitend op afspraak. Om u nog beter van dienst te zijn, zijn er elke maand op dinsdag behandelingen in Schiedam bij Wijkcentrum De Blauwe Brug op het Bachplein 590. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 19.00 uur gebeld worden naar 0174-213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl pinnen Aanbiedingen zijn geldig van Trr, donderdag 14 oktober t/m woensdag 20 oktober 2010 ai: hippen Super voordeel Deze week alle soorten maximaal S kilo per klant Bij iedere 500 gram ma 4 Hamburgers voor £iUU Zaterdagmiddagvoordeel Tussen 11.00 en 15.00 uur bij aankoop van 12 euro 1 kilo kippenpoten GRATIS Specialiteit van de week Bij aankoop van 100 gram Boerenham 100 gram Rauwe ham 100 gram Runderrookvlees Student Mink Lammertink samen met Sparta-bakker Louis Vollerling op het bankje voor de bakkerij. FOTO: PR Wij hebben alles voor een lekkere winterpot Varkenspootjes Zuurkoolspek Rookworst Krabjes Erwtensoep uit eigen keuken PRIJSWIJZIGINGEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 12