Week Teveel drank op hangplek kléin §Yê krant .ni s:plus Jongeren aan de slag als coach nolte küchen Woensdag 13 Oktober 2010 Ook Ralph Mackenbacl Voor uniek woonaanbod Samenwerken om problemen woningmarkt op te lossen Risico op baldadig gedrag of erger 90 kilo softdrug gevonden KOOPZONDAG 17 OKTOBER Speculaaspop voor stemmers TV alleen nog digitaal Volg ons nu ook op Twitter: NieuweStadsblad Het laatste nieuws uit Schiedam De eerste prijzen zijn uitgereikt maar... elke maand zijn er weer nieuwe kansen in de paparazzi actie Nieuwe Stadsblad Jaargang 62 Nummer 41 Oplage 40 440 Schiedam Sport en Recreatie gaat jon geren inzetten als sportcoach bij sportieve activiteiten en evenementen in de stad. Het gaat daarbij orrj sportten spel op pleinen, het begeleiden van schoolsportournooieri en het verzorgen van trainingen bij (wijk) sportverenigingen. Jon geren kunnen zich nog aanhiel den. Voor de eerste lichting zijn twin-' tig sportcoaches nodig. Kandi- Center No. 1 Hl Nti ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd Satljnbloem 55 - Rotterdam-Ommoord www.nottekeukensrotterdam.nl www.huisliin.nl daten moetert tussen de 16 en 23 jaar oud zijn en een sportieve lifestyle hebben. Voordat deel nemers aan de slag gaan, moeten ze eerst de cursus Leider Spor tieve Recreatie (LSR) niveau 2 volgen. Bij deze training gaat het vooral om praktijkopdrach ten. Met het diploma kunnen deelnemers binnen de: sportieve recreatie alle kanten op. Als deelnemers het diploma hebben gehaald krijgen ze een vrijwilligerscontract en zullen ze een aantal uren per week worden ingezet. Jongeren, die niveau 3 Sport en Bewegen (Cios/ROC) al in bezit hebben en op zoek zijn naar een bijbaan, kunnen direct aan de slag als Sportcoach. Al hoewel sporfcoaching vrijwil ligers werk is, ontvangen de coaches wel een vrijwilligersver- goeding in de vorm van zakgeld. Op woensdag 27 oktober wordt om 19 uur een informatieavond gehouden in de Sporthal Mar griet. Schiedam Gemeenten, woningcorporaties en marktpartijen in de Stadsregio Rotterdam gaan samenwerken om de problemen op de woningmarkt aan te pakken. De komende jaren moet het niet gaan om het bouwen van zoveel mogelijk woningen maar om de juiste woningen, die waar de bur ger om vraagt. De huidige crisis op de woningmarkt heeft, volgens de Stadsregio Rotterdam, duide lijk gemaakt dat Vraag en aanbod van woningen beter op elkaar moet worden afgestemd. Buurge meenten kunnen elkaar niet langer beconcurreren in de woonmarkt, maar moeten hun bouwplannen aanpassen.De partijen op de wo ningmarkt gaan gezamenlijk be kijken hoe vraag en aanbod beter op elkaar afgestemd kunnen wor den, hoe sociale huurwoningen over de regio worden verspreid en hoe klimaatafspraken voor de huurmarkt ook daadwerkelijk nagekomen kunnen worden. De resultaten van deze gesprekken vormen de basis voor de nieuwe Woningmarktafspraken 2010 - 2020 die eind dit jaar door de vijf tien regiogemeenten en stadsregio ondertekend worden. Hangjongeren die teveel drinken, zorgen voor overlast in Schiedam Noord. Om die reden gaat de politie samen met medewerkers van Bou- man GGZ de straat op om te waarschuwen. Als eerste voor gezondheidsproblemen maar als de overlast aan houdt, ook voor een prent. De aanpak heeft eerder zijn nut al bewezen. Van de redactie Schiedam De jeugdactie, die afgelopen vrijdag plaatsvond, werd in gang gezet na meldingen van overlast door hangjongeren. Niet zelden is er alcohol in het spel. Èen slok teveel op, werkt baldadig gedrag in de hand en kan makkelijk tot erger leiden. De politie wil bij de actie verschillende jeugdgroepen in kaart brengeden contact leg gen methangjonferen. Hierdoor kan de buurtagent ze makkelij ker aanspreken op hun gedrag. Soms is een praatje maken al voldoende om te zorgen dat jongeren minder overlast ver oorzaken. Volgens een woordvoerder van GGZ Bouman zijn de jongeren best gevoelig voor de waarschuwing, al is één keer zeggen vaak niet genoeg. "De voorlichting wordt gege ven door leeftijdsgenoten, zo genaamde Peer jongeren. Dat is herkenbaar en dan komt de boodschap beter over. We proberen de jongeren op een leuke jnanier aan te spreken. Zo hebben de medewerkers een quiz bij zich met vragen en weetjes óver alcoholge bruik. De boodschap aan de jongeren is dat te veel alcohol slecht is voor je lichaam en geest." Boete En naast de gezondheidspro blemen kan het ook een boete opleveren.Op veel hangplek ken zoals als speeltuinen en schoolpleinen, is het namelijk verboden om drank mee te SCHIEDAM Bij een inval in een woning aan het Herenpad in Schiedam, is vrijdag een grote hoeveelheid softdrugs gevonden. De politie ging de woning bin nen nadat door de luchtafvoer een sterke hennepgeur was waargenomen. Binnen werden diverse zakken met wiet aange- troffeti. Na onderzoek bleek het om ruim 90 kilo softdrugs te gaan. Verder vonden agen ten ook een apparaat voor het veryaardigen van voe dingsbodems voor de hen- nepkweek. Alle verdovende middelen en aangetroffen goederen zijn in beslag geno men en vernietigd. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar-de eigenaar. CAMCORDER PRUSDOORBRAAK DIRECT KLAAR VOOR GEBRUIK 28X OPTISCHE ZOOM JVC DIGITALE CAMCORDER Krachtige zoom Zeer eenvoudigi 6,9 CM breedbeeld LCD 800.0(1 konica minolta lens Tape (D V) camcorder Met meer dan 25 vakzaken altijd bij u in de buurt! VAN 12.00 T/M 17.00 UUR Schiedam Het Stedelijk Museum Schie dam heeft nog flink wat stemmen nodig öm de Lan delijke Museumprijs en het bijhorende geldbedrag van 100.000 eurb in de wacht te slepen. Momenteel staat mu seum De Fundatie op kop, met het Stedelijk Museum in het kielzog. Het kan dus nog allemaal. Als bedankje heeft het Stedelijk Museum voor elke stemmer een gratis spe culaaspop klaarliggen, Stemmen kan t/m 14 novem ber via www.museumprijs. nl/schiedam of sms Schie dam naar 7470. Wie in het Stedelijk Museum stemt of de sms laat zien, kan de speculaaspóp ophalen. Verder maken stemmers kans op een reischeque ter waarde van 1.500 euro. Meer informatie www.museumprijs.nl Schiedam Caiway is op 10 oktober, als eerste kabelexploitant vol ledig overgestapt op digitale televisie. Dat betekent dat onder andere in Schiedam het analoge signaal niet meer wordt doorgegeven. Wié niet was voorbereid zag het beeld op zwart gaan. Volgens de kabelmaatschappij is de over gang volgens plan verlopen. Enkele honderden klanten hebben de klantenservice gebeld. In de Shop in Naald wijk was het minder druk. Zie onze advertentie elders in dit blad Beleef het verschil Schiedam De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. Tweet www.twitter.com/NieuweStadsblad Lees www.nieuwestadsblad.nl www.deweekkrant.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 1