Strijd tegen overvallen en contact met de weVeldiyjatde ether Prijs voor kunstenaars De belangrijkste Vind interessante Geef je mening: Nu met nieuwsfeiten artikelen terug doe ook mee twee op een rij in de digikrant met de poll gratis bordjes Kerkdiensten Derde prikronde tegen baarmoederhalskanker Land en water in stadskantoor Keringhuis Oorsuizen Nieuwe Bram Inzet helikopters moet pakkans vergroten Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 oktober 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 26 Blijf op de hoogte Terug in de tijd ia of nee? High Tea servies V' www.deweekkrant.nlwww.nieuwestadsblad.nlwww.nieuwestadsblad.nlwww.deweekkrant.nl/webwinkel Hersteld Hervormde Gemeente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.30 en 17.00 uur, voorganger ds. N. van der Want. Hersteld Hervormde Ge meente Zondag 17 oktober: om 10.00 uur in het Accent College, ds. B.A. Dubbel dam en om 17.00 uur in de Grote Kerk, kónd. W. J. v.d. Brink Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur Grote Kerk Ds. M. Russchen (ST), Vaste Burg Ds. E. de Fouw (mmv Cantorij), De Ark Ds. T. Aris, Rotterdam, Dor.spkerk Ds. J. v.d. Pep pel. In de Grote Kerk op vrijdag 15 oktober vanaf 12.30 uur meditatie. Diensten bij de Neder lands Gereformeerde Kerk, Westvest 30, zondag om 9.30 uur voorganger: br. A. J. van 't Hoff, jeugddienst, 16.30 uur voorganger: ds.R.Roest,Utrecht. In de Kapel van Franke- land, Sint Liduinastraat 10, is er zondag om 10.00 uur Eucharistieviering met Pa ter K. Veltman Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrij zinnige Geloofsgemeen schap, in zorgcentrum Fr. HaverSmidt, Willem de Zwijgerlaan 35, voorganger is Ds. W. van Wieren'. In de St.Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolen- slaan 99, Is er een viering op zaterdag om 17.00 uur en zondag om 10.30. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Hei lige mis, zondag om 10.15 uur Gezongen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Marti- nusparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eucharistieviering. Zondag om 9.30 uur is er een erediénst bij Het Apos tolisch Genootschap aan de REGIO -De politie Rotterdam- Rijnmond gaat meer helikop ters inzetten in de strijd tegen overvallen. Dat maakte de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb maandag bekend bij de start van de pu bliekscampagne 'De pakkans vergroten'. "Mensen zijn zich vaak niet bewust van zaken die kunnen duiden op een overval of de voorbereiding hierop", stelt de "zogenoemde Taskforce Over vallen, initiatiefnemer van de Mirre de Bruijn van basisschool Kethel krijgt haar prijs uit handen van schrijfster Lydia'Rood. Ze is een van de kin deren, die een kunstwerk heeft gemaakt met een foto uit het privé-album van de schrijfster. De kinderen mochten zaterdag hun prijs ophalen bij Post Scriptum en werden door Lydia Rood uitgenodigd een spel te spelen. FOTO: PR campagne. "Logisch, want overvallers vallen liever niet op. Maar hun gedrag en handelin gen kunnen wel verdacht aan doen. Toch reageren mensen hier niet altijd op." Campagne Daarom roepen de campagne posters op te vertrouwen op de intuïtie bij een verdachte situ atie en meteen 1-1-2 te bellen. Burgemeester Aboutaleb, voor zitter, van de Taskforce: "De overvallen op mensen in win kels, horecagelegenheden, bij mensen thuis of waar dan ook, moeten stoppen. Dat gaan wij met elkaar doen. Burgers spe len daarbij een belangrijke rol. Ik vraag ze dan ook: bel bij ver- Aantal overvallen neemt vlak voor wintermaanden flink toe dacht gedrag altijd 1-1-2! "De start van de campagne viel sa men met het begin van de Week van de Veiligheid. Die vindt elk jaar plaats vlak voor de wintermaanden. De ervaring leert dat juist dan het aantal overvallen stijgt. De korte dagen geven overval lers meer mogelijkheden om hun doelwit té verkennen en na een overval te vluchten. Jan Meerman, voorzitter van Detailhandel Nederland: "Elk jaar weer ?ijn er ondernemers die hun winkel sluiten, omdat gewelddadige overvallen hen te veel zijn geworden. Hoe meer mensen alert zijn, des te groter de kans dat deze trauma's worden voorkomen." Schiedam De derde prikronde tegen baarmoederhalskanker voor meisjes uit Schiedam is op woensdag 27 oktober. De medewerkers van Centrum voor Jeugd en Gezin Rijn mond vaccineren van 9:00 tot 12.00 uur op de CJG-loCatie aan de Noordvest 20. De vaccinatie tegen baar moederhalskanker bestaat uit drie prikken in de arm. Deze prikken beschermen meisjes op een veilige manier tegen een ernstige ziekte. Voor een zo goed mogelijke bescher ming is het belangrijk dat meisjes alle drie de prikken halen. Meisjes, die zijn gebo ren in 1993 tot en met 1997? hebben hiervoor thuis een uitno diging ontvangen. In de regio Rotterdam-Rijn mond zijn ongeveer 20.000 meisjes uitgenodigd voor de vac cinatie tegen baarmoederhals kanker. In Nederland krijgen elk jaar ongeveer 600 vrouwen baarmoederhalskanker en over lijden er ongeveer 200 vrouwen aan de ziekte. De vaccinatie be schermt tegen twee varianten van het HPV-virus die samen verantwoordelijk zijn vóór 70% van alle gevallen van baarmoe derhalskanker. Baarmoederhals kanker kan ook worden veroor zaakt door andere varianten van het HPV-virus. Daarom blijft het belangrijk om op latere leef tijd een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. Daarmee kun je baarmoederhalskanker in een vroeg stadium opsporen, zodat je het eerder kunt be handelen. De bijwerkingen van de vac cinatie zijn voor het overgrote deel mild en slechts van korte duur. Na de vaccinatieronde van vorig jaar, waarbij lan delijk circa 190.000 meisjes werden ingeënt, bleek dat veel meisjes na de prik last hadden van een pijnlijke arm. Sommige meisjes voelden zich een dag niet zo lekker. Ernstige bijwerkingen wer den niet gezien. Meer informatie: www.prikenbescherm.nl Schiedam De tentoonstelling 'Zuid- Hollanders en het water' is tijdens de Week van de Ge schiedenis (16 tot 24 oktober) te zien in het Stadskantoor van Schiedam. De exposi tie hoort bij een tweedelige publicatie 'Zuid-Hollanders en het water. Twintig eeu wen strijd en profijt'. Daarin schetsen zeventien auteurs een toegankelijk en intrige rend beeld van hoe de Zuid- Hollanders in het verleden en tot op de dag van vandaag met het hen overal omrin gende water omgingen en omgaan. Aan de orde komen de strijd tegen het water, han del, transport, waterkwaliteit, landaanwinning, waterstaat, recreatie, defensie, visserij en meer. Natuurlijk wordt er ook naar de toekomst gekeken. Dit jaar staat de Week van de Geschiedenis in het thema van Land en Water. De tentoonstelling is tot 19 november te zien. Regio Van 16 toten met 24 oktober is het herfstvakantie bij het Keringhuis, het informatie centrum over de Europoort- kering en de Maeslantkering. Een mooie gelegenheid om het vernieuwe Keringhuis te verkennen en het Nationaal Deltaprogramma te ontdek ken. Deze herfstvakantie zijn er weer volop activiteiten te vinden in het Keringhuis, zoals een speurtocht. De toegang tot het informatie centrum is gratis. Meer informatie: www.ke- ringhuis.nl Regio De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt donderdag 28 oktober een informatiebijeenkomst over tinnitus (oorsuizen) in het Reinier de Graaf Ziekenhuis in Delft. Iemand met tinnitus hoort voordurend geluiden in het hoofd. Dat kan variëren van een zachte ruis tot een harde piep. Aanvang 20 uur, entree 3 euro. Aanmelden via e-mail n.vandalen@nvvs.nl of tel. (030) 261 76 16. Regio Bram Ladage opent 19 ok tober zijn 28e zaak op het Veerplein in Vlaardingen. Drie jaar eerder sloot de van oorsprong Rotterdamse pa- tatboer hier zijn 'drive-thru' concept. Nu is Bram Ladage terug met een 'traditioneel' filiaal. Om het feestje com pleet te maken krijgt iedere klant in Vlaardingen op de openingsdag en woensdag 20 oktober een gratis huisge- maakte kroket (of frikadel) bij aankoop van een 'bram- metje', de puntzak patat. Scouts over heel de wereld zoeken dit weekeinde contact met elkaar via de ether. De jaarlijkse jamboree in the Air heeft ais thema: 'The Right te be Heard'. Bezoekers mogen kijkje nemen bij Scouting Taizé-groep aan de Schiedamseweg 115, De Tono-groep en Scouting BvH aan het Van der Lippad 3 en de Franciscus-Lodewijkgroep (alleen op zaterdag van 14-16 uur) aan de Lange Haven 11

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 26