Hiin vaak ingericht als woonkamer Groter animo voor huurhuis In toekomst veel meer betalen voor energie Nederlandse grond het meest bebouwd in EU Meer energiebesparing door speciale lening JLU Een prijs winnen was nog nooit zo eenvoudig De leuke baan Loop geen Mooi die je zoekt vertraging op en vind je hier door files verantwoord Huurstijging vrije sector Huisvrouw en -man zuinig met geld f WW Vereniging Eigen Huis is blij dat het nieuwe kabinet de onzekerheid over de renteaftrek wegneemt, zodat het vertrouwen in de woningmarkt kan herstellen. Zij is ook content dat op lokaal niveau meer huizen worden gebouwd die aansluiten op de woonbehoefte van mensen en is positief dat de overstap uan sociale huur naar koop wordt bevorderd, onder meer door de huren uoor bepaalde groepen meer marktconform te maken. Altijd actueel: de weekkrant.nl Paparazzi actie www.deweekkrant.nl Kijk op Wonen Aan het werk Verkeersinformatie Tafelloper www.deweekkrant.nl/banenwww.deweekkrant.nlwww.deweekkrant.nl/webwinkel Een gemiddeld huishouden betaalt vanaf 2013 meer voor gas en elektriciteit. Dat blijkt volgens BNDeStem.nl uit de plannen van het beoogde kabinet Rutte-Verhagen. De energienota zou met minimaal €50 omhoog gaan op jaarba sis. Dit bedrag kan jaarlijks oplopen tot €200 na 2015. De stijging is volgens het dagblad een gevolg van de aanpassing van de subsidieregeling voor duurzame energie. Tot en met 2012 is er jaarlijks nog €90 miljoen aan subsidie geld voor duurzame energie beschikbaar, vandaar dat de nieuwe regeling pas vanaf 2013 geldt. Het nieuwe kabinet wil in de toekomst een deel van de steun finan cieren uit een opslag op de energierekening: €100 mil joen in 2013 tot maximaal €300 miljoen in 2015. De speciale duurzaamheidle ning moet huiseigenaren sti muleren tot m^er duurzaam heid. De lening biedt uitkomst voor investeringen in energie besparing: isolatie, zonneboiler of een warmtepomp (boiler), maar ook zuinige ventilatie- of verwarmingsinstallatie. De verwachting is dat eigena ren sneller zullen investeren als de financiële drempel lager wordt. De lening kan men aanvragen bij eigen ge meente, mits deze gemeente meedoet aan het project. De huurprijzen van wonin gen in de vrije sector zijn weer in opgaande lijn. Zij liggen nog wel onder het niveau van een jaar geleden, maar het dieptepunt lijkt voorbij. Dat blijkt uit kwar taalcijfers van Pararius.nl, de grootste website voor huurwoningen in de vrije sector. De gemiddelde huur van een woning in de vrije sector bedraagt op dit moment €12,21 per vierkante meter, 0,5% meer dan in het tweede kwartaal van dit jaar. In het derde kwartaal van 2009 was dat nog €13,27. Huisvrouwen of --mannen zijn pessimistisch over de financiële toekomst van het gezin en zijn voorzichtiger met het uitgeven van geld. j Ruim één op de vijf Neder landers, die in hun gezin de meeste tijd besteden aan het huishouden, verwacht dat hun gezinsinkomen het komende jaar zal afne men. Bijna één op de vijf kostwinners verwacht juist weer wel een stijging van de inkomsten. Deze resultaten sluiten aan bij de terughou dendheid onder consumen ten, zoals De Nederland- sche Bank die beschrijft j in haar recent verschenen kwartaalbericht. De groot ste bezuinigingspost bij huisvrouwen/-mannen zijn j de dagelijkse boodschap- pen. In Nederland is 13 procent van de bodem in gebruik voor woningen, bedrijfsterreinen, wegen, spoorlijnen en an dere vormen van bebouwing. Daarmee plaatst Nederland zich als nummer één in de Europese Unie (EU). Op de tweede plaats komt België met lprocent. Dat blijkt uit een overzicht van Eurostat, het statistisch bureau van de EU. De tuin wordt steeds vaker een ruimte waarin ook kan worden gewoond. Er is in 2009 meer uitgegeven aan luxe tuinmeu belen (+5%), buitenkeukens (+9%) en terrasverwarmers (+20%). In de uitgaven van niet-levende tuinartikelen nemen de tuinmeubelen een eerste positie in met ruim 42% van klle uitgaven, blijkt uit onderzoek van Annalise. In totaal gaf men hieraan €1.769 miljoen uit. Aan flora werd €1.230 miljoen besteed en aan groot onderhoud €1.182 miljoen. De houten meube len zijn al langer populair en nu ook een combinatie van vlechttechniek (wicker) met rvs en textyleen. De duurdere zweefparasol speelt in op de wens voor design. De omzet in terrasverwarmers is door het rookverbod flink gestegen. De komende tijd verwacht men een groei van 10 tot 15% De belangstelling voor een huurhuis is verdubbeld en vooral bij mensen met een modaal of hoger inkomen. Van de mensen die willen verhuizen, wil nu bijna 24% naar een huurhuis. Twee jaar geleden was dat nog 12%Dit toont onderzoek van de NVB Vereniging voor Ontwikkelaars en bouwondernemers en het onderzoeksinstituut OTB aan. De toenemende populari teit van de huursector komt volgens de onderzoekers door I de economische situatie en de onduidelijkheid over de hypotheekrenteaftrek. Ook maken mensen zich zorgen over de gevolgen van de aan gekondigde bezuinigingen. De belangstelling voor een koop woning is met 6% afgenomen ten opzichte van 2008. Gaf toen nog 66% de voorkeur aan een koophuis, nu is dat nog 60%. Ondanks de crisis is de verhuisbereidheid nog steeds groot. Ongeveer 1,75 miljoen mensen hebben verhuisplan nen. Hoewel mensen meer voelen voor een huurhuis, willen zij hier minder diep voor in de buidel tasten. De gemiddelde potentiële huurder is nu bereid maximaal €610 per maand neer te tellen, 2% minder dan in 20Ó8. Wel stel len mensen minder hoge eisen aan de nieuwe woning wat betreft grootte en woonomge ving. Opvallend is volgens het rapport verder dat ook gezin nen met kinderen steeds vaker belangstelling hebben voor een huurwoning. Deze groep is juist ondervertegenwoordigd in de huursector. Het is de eerste keer dat dergelijke cijfers worden gepubliceerd. Volgens Eurostat bestaat 38 procent van Nederland uit grasland, 24 procent uit akkerland en 12 procent uit bos. Sommige andere Europese landen bestaan voor meer dan de helft uit bos, zoals Finland (68%) en Zweden (66%).

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 31