Renault gaat voor elektrisch Ford presenteert Focus-lijn Peugeot met 508 sedan en SW in de aanval Grote Kia Optima met 20 procent Toyota blijft richten op compact: Verso S Altijd de mooiste occasions Vul uw kenteken in en weet direct hoe het zit Ontwikkeling van steeds betere auto's Kijk ook naar het actuele filenieuws Porsche Speedster Astra breidt uit Herstart Cadillac Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl Auto van de week www.deweekkrant.nl/auto Betrouwbaarheid www.deweekkrant.nl/auto Achtergronden www.deweekkrant.nl/auto Verkeersinformatie www.deweèkkrant.nl Peugeot zegt zichzelf opnieuw in het zakelijk segment te positioneren met de 508 die zowel de 407 als de 607 op volgt. Maar met de vanafprijs van 25.850 euro voor de 120 pk sterke 1.6 VTi concurreert de nieuweling wel degelijk rechtstreeks met auto's als de Ford Mondeo en VW Passat. Daarboven de turboversie van dezelfde motor. Dieselen kan bij de sedanversie vanaf 28.950 euro. De 1.6 HDiF heeft een C02-uitstoot van 115 g/km en valt dus bin nen de normen voor 20 pro cent bijtelling. De meerprijs voor de 508 SW bedraagt 1.650 euro. De uitrustings varianten luisteren naar de namen Access, Active, Allure en GT. De 508 is er vanaf februari. Grote Koreaanse auto's hebben in Europa nooit een serieus succes gekend. Toch heeft Kia besloten de kersverse Optima volgend voorjaar aan het Nederlandse programma te gaan toevoegen. De uit de kluiten gewassen se dan heeft een bijzonder design. Het typische Kia front, de grote wielen en de breed uit lopende C-stijl staan hiervoor garant, een mix van Europees en Amerikaans design. Maar waarom nu toch deze traditionele sedan toege voegd aan het Nederlandse programma? Naast de 2 liter benzinemotor komt de Optima namelijk ook met de nieuwe 1.7 diesel en die voldoet aan de normen voor 20 procent bijtelling. De keuze zal verder uit een zeer compleet en overcompleet uitrustingsniveau bestaan. Toyota heeft de smaak te pakken wat betreft compacte auto's. Kennen we de Aygo, Yaris en de iQ nu wordt er een compacte MPV aan het gam ma toegevoegd: de Verso S. De S staat voor 'size'. Toyota levert de nieuwkomer met een Op de salon van Parijs speelt Renault een thuiswedstrijd. Productienieuws is de facelift van de Laguna, een paar klei ne wijzigingen op de Espace, de nieuwe 1.6 dCi motor en de voor Nederland niet bestemde Latitude sedan. Verder is het allemaal elektrisch wat de klok slaat. De Dezir is een aantrek kelijk gelijnde sportwagen die bij liefhebbers de hoop op een revival van het merk Alpine doet herleven. Volgens de Ne derlandse chef design Laurens van den Acker zullen diverse elementen van dit model in meerdere productiewagens terug komen. Dichter bij de werkelijkheid is de Zoë, de compacte elektrische auto van Renault die vanaf 2012 lever baar wordt. De vijfdeurs con cept laat voor negentig procent het definitieve productiemodel zien. De tweezits Twizy is ook zo goed als klaar. 1.3 liter benzinemotor (99 pk). Die is gekoppeld aan een start/stop-systeem. Het verbruik op papier bedraagt 5.4 liter/100 kilometer. Ook is er een versie met een CVT-automaat en die is iets zuiniger. Doet het uiterlijk wat aan de roemruchte XJ220 denken, de Jaguar C-X75 concept is he lemaal afgestemd op de toekomst. De vierwielaangedreven sportwagen heeft twee piep kleine gasturbines die als range-extender energie opwekken uoor de uier elektromotoren. Puur op z'n accu's komt de C-X75 al 110 km uer. Dankzij het totale vermogen van 780 pk sprint de sporter in 3,4 tellen naar de 100 km/u en topt op 330 km/u. Ford heeft de gehele Focus-lijn productieklaar. In Parijs maak ten we kennis met de vierdeurs sedan, de vijfdeurs hatchback en de Wagon: De modellen - gaan begin 2011 in productie in Europa en Noord-Amerika. Eind februari mogen de Focus vierdeurs en hatchback in ons land verwachten. De Wagon wordt daarna op de Auto- RAI definitief losgelaten. De nieuwe Focus is in Duitsland ontwikkeld en wordt op 120 markten geïntroduceerd. De auto staat op het C-platform en dat heeft een efficiency ach tergrond. Het vormt, onder de naam ONE Ford, de basis voor tien verschillende modellen en wordt in 2012 naar verwach ting voor twee miljoen auto's vervaardigd. Voor de verschil lende regionale uitvoeringen wordt tachtig procent aan identieke onderdelen gebruikt. Ford kwam ook met de wereld première van de 250 pk sterke Focus ST. De introductie, daarvan staat in 2012 op het programma. Verder was er het werelddebuut van de nieuwe Fiesta RS World Rally Car en de technologie van de nieuwe C-MAX Plug-in Hybrid. Deze nieuwe generatie hybri- des zal gebruik maken van de inmiddels bekroonde 'power- split' architectuur met een zeer efficiënte motor in combinatie met geavanceerde elektromo tor en een lithidn-ion bat terij. In februari mogen we in ons land de Ford Mondeo ECOnetic verwachten met een C02-uitstoot van 115 g/km en die is goed voor 20 procent fiscale bijtelling. Wie dacht dat Porsche met de 911 familie helemaal klaar zou zijn, die wordt op de Parijse salon blij verrast door de 911 Speedster. Een dikke sportwagen, de carrosserie is 44 mm breder dan de normale 911 en heeft uiteraard de kenmerkende bobbels achterop. Hieronder gaat de cabriokap schuil. De Speedster wordt gemaakt door Porsche Exclusive in een beperkte oplage. Het lijkt alsof de nieuwe Opel Astra Sports Tourer al onderdeel uitmaakt van het programma, de Parijs leverde pas het publieksde- buut van deze belangrijke variant op. Verder laat het merk meer een glimp zien van de toekomstige Astra GTC. Officieel heet het nog een concept, maar het is niet moeilijk te herleiden hoe het model straks in de showroom verschijnt. Na het avontuur van de Europese Cadillac import door het Nederlandse Kroymans, maakt het Amerikaanse merk een her start in Europa op een meer bescheiden schaal. Geen speciale Europese model len meer, maar gewoon het Amerikaanse programma voor de ware liefhebbers.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 39