Hamsterweek Koken in het Jenevermuseum pNRAAM Deel leuke of opvallende foto's van Schiedam Maak 'n account aan en plaats je eigen nieuws Trek de aandacht met jouw evenement Elke dag nieuws over auto's Fado in De Erker Vink 8c Evag Service Altijd actueel: de weekkrant.nl Kiek www.nieuwestadsblad.nl De bezoeker www.nieuwestadsblad.nl De Brandersstad is de afgelopen weken het decor geweest van televisieopnames voor een pilotaflevering van Ontdek Culinair Neder land. Afgelopen zaterdag stond de cameraploeg in het Jenevermuseum. In het Jenevermuseum kookte chef-kok Ed Hoogendijk met de moutwijn jenever 'Old Schiedam'. Hij kreeg hierbij hulp van Chimene Oosterhout (RTL4) en ex-Dolly-Dot Anita Heil- ker Ook zijn er diverse opnamen gemaakt in de stad met kunsthistoricus Gert-Jan Duis, die veel over het jenever verleden wist te vertellen. De jeugd van Anita in Schie dam is besproken (zij is in Schiedam geboren en heeft tot haar 21e hier gewoond) met toch wel wat leuke anekdotes die hierin naarvoren kwamen. Mare Smeets van Restaurant Lepels is met de camera crew van productiemaatschappij New, Sense Media op bezoek geweest bij de boer waar hij zijn duurzame producten vandaan haalt en ook daar zijn mooie beelden gemaakt. Uiteraard mochten de Molens niet ontbreken in dit progamma, dus zijn er ook prachtige opnamen gemaakt bij Molen De Nieuwe Palmboom in Schiedam waar Molenaar Ronald zijn verhaal doet. In de agenda www.nieuwestadsblad.nl Cheetos en Dontos zijn twee schattige hamstert/es, die in dierentehuis Hargahoeve wachten op een nieuwe eigenaar. De diertjes worden apart geplaatst en verdienen een plekje waar de ze de ruimte krijgen. Meer informatie over de hamsters of andere dieren, bel 010 471.41.51of kijk op www.hargahoeve.nl FOTO: VIGO FOTOGRAFIE Autonieuwtje www.nieuwestadsblad.nl Rancho Folclórico Fitas do Guadina en SWS Welzijn hebben de handen ineen geslagen voor een heerlijke Fado avond. Fado is dé mu ziek van het Portugese volk, waarin saudade centraal staat. Saudade is het best te vertalen als 'heimwee' of'weemoed'. Zaterdag 16 oktober kunnen liefhebbers tot middernacht genieten van een sfeervolle en muzi kale avond, die begint met een Portugees diner. Aan sluitend laat de bekende Fado zangeres Maria de Fatima haar zangkunsten horen. Aanvang 19 uur in wijkcentrum De Erker. Kaarten kunnen t/m 14 oktober in de voorverkoop gekocht worden bij het wijk centrum voor 12,50 euro. Op de avond zelf zijn kaar ten aan de deur verkrijgbaar voor 15 euro. ,hstapl UCHTV" Schiedam Fokkerstraat 576 010-4622022 Uw official Ford dealer voor Schiedam en Viaardingen. Altijd dichtbij! M Jan Evertsenweg 6, Industrieterrein Vijfsluizen, 3115 JA Schiedam, op de grens van Viaardingen en Schiedam bij metrostation Vijfsluizen. Donderdag koopavond. Tel. (010) 426 46 90. E-mail info@ford-vinkevag.nl Viaardingen Van Beethovensingell 24 010-4357900 Naaldwijk Grote Woerdlaan 36F 0174-641818 Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: van 12,-22,2; liter/100 km: van Q,0-A,5; C02 gr/km: van 119-189. Afgebeeld model kan afwijken van de standaardspecificaties. Aanbieding is geldig bij levering en registratie in 2010. Focus ONZE SPECIAL 107 aLulooK

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 41