Zoeken naar de z Verborgen wereld van Brands Expositie over thema afscheid in Pand Paulus Waterweg Classic met optreden twee sopranen Vrolijke zomerfïlm met heel veel calorieën Briefgeheim, naar beroemde boek van Jan Terlouw Level 42 viert dertigste veijaardag Van scholier tot marinier Elk weekend meer uitnieuws op de website Disney on Ice Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Filmtip www.pathe.nl Verwacht www.luxortheater.nl Tentoonstelling www.mariniersmuseumrotterdam.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl gebleven. Tegelijkertijd bedient Brands zich in zijn tekeningen en gouaches ook van andere stijlen; variërend van realisme tot organische en geometrische abstractie. Tijdens de oorlogsjaren duikt Brands in Amsterdam onder om te ontkomen aan de Arbeitseinsatz. Zijn studio en tevens leefomgeving geeft hij weer in een aantal gedetail leerde tekeningen. Daarin is ook een aantal kunstwerken van hem te zien die zorgvuldig staan opgesteld, wat een goed beeld geeft van z artistieke verrich tingen in die peri ode. De ten toonstelling laat verder ook de maskers zien, die Brands vlak na de oorlog maakte. Hiervan zijn slechts een klein 6 aantal bewaard ge bleven. De Ver borgen Wereld van Eugène Brands is te zien van 17 oktober t/m 6 februari 2011. Voor Document Nederland, de jaarlijkse foto-opdracht van het Rijksmuseum en NKC Handelsblad, verbleef fotografe Ilse Frech uier maanden op Curasao en Bonaire. Ruim R vijftig foto's tonen Freehs zoektocht naar de ziel uan deze eilanden aan de uoorauond van hun autonomie. Document Nederland is voor het eerst in de Kunsthal Rotterdam te zien. Nog toten met 9 januari 2011 si RU FORtt iNA. i'l'RACAiV FOTO. ILSE HEt Vijftien leden van Stichting Kunstwerkt hebben een kunstwerk gemaakt met als uitgangspunt 'afscheid'. Het resultaat is vanaf 17 oktober tot 14 november te zien in Pand Paulus aan de Korte Haven 125 in Schiedam. Op zondag 17 oktober om 16 uur zal de expositie worden geopend door Helen Teunis- sen, directeur van Matrice Uitvaartbegeleiding. Tevens zullen alle kunstenaars aanwezig zijn om hun werk te verduidelijken. Na deze expositie zullen veel kunstwerken tijdelijk een plek krijgen bij Matrice. Op zondag 31 oktober, twee dagen voor Allerzielen, zal de breipraatstoel van SAGE worden opgésteld. Meer informatie www. stichtingkunstwerkt.nl Het eerstvolgende Waterweg Glassic Concert vindt op zondag 17 oktober plaats in zorgcentrum De Meerpaal in Vlaardingen. Deze keer zullen sopranen Heieen Vlietstra en Magreet Schuemie een optre den verzorgen. Onder begelei ding van een pianist brengen zij een zeer divers programma ten gehore. Het concert duurt van 15.00 tot 17.00 uur. In de pauze staan een kopje koffie/ thee en een koekje klaar. Sopraan Heieen Vlietstra is afgestudeerd docent Beel dende Vorming en heeft naast de beeldende kunst een grote passie voor muziek. Vooral opera en klassieke liederen. Zij studeert al jaren klassieke solo zang. In binnen- en buitenland heeft zij masterclasses gevolgd, onder meer van Constantin Nica. Zij heeft meegewerkt aan verschillende concerten waar onder een opera-uitvoering in Duitsland en een Bel Canto concert in Italië. In Nederland waren dat zangavonden en concerten in Amsterdam en Rot terdam waaronder een optreden in het Oude Luxor Theater en tijdens de Dag van de Romantische Muziek. Sopraan Margreet Schue mie (lyrisch dramatisch) houdt zich naast het geven van recitals met muziek uit het Fin-du-Siècle-tijd- perk, de 20e- eeuw en het Amerikaanse repertoire, over het algemeen bezig met muziektheatervoor stellingen als actrice en zangeres. Haar liefde ligt bij de operette. Het concert begint om 15 uur. Toegang bedraagt 3,50 euro. De tentoonstelling De Verborgen Wereld van Eu gène Brands in het Stedelijk Museum Schiedam toont het vroegere werk van deze CoBrA-kunstenaar. Tekenin gen, schilderijen, collages, assemblages, proza en gedichten laten Brands' zoektocht zien naar een meer definitieve uitdrukkingsvorm die hij omstreeks 1948 wist te bereiken. Eugène Brands volgde een opleiding tot rëclametekenaar en was als beeldend kunste naar bewust autodidact. Al voor de Tweede Wereldoorlog is hij goed op de hoogte van de internationale ontwikkelingen in de beeldende kunst. Aan-' vankelijk tekent hij realistische portretten, landschappen en stillevens. Exposities en publicaties qyer surrealistische kunst zetten hem aan tot een onderzoek naar de mogelijkhe den om nieuwe betekenissen aan bestaande voorwerpen toe te kennen door ze op ver rassende wijze met elkaar te combineren in tekeningen, fotomontages en sculpturen. Omstreeks 1938 vervaardigt hij een aantal fotomontages waarin afbeeldingen van stad, natuur en kosmos met elkaar worden verenigd. Later, vanaf .1940, maakt hij een aantal te keningen van stillevens waarin vondsten uit de natuur worden gecombineerd. Surrealistisch van karakter zijn de kleine sculpturen, samengesteld uit verschillende gevonden me chanische en andere objecten, die alleen in foto's bewaard zijn Maar liefst 65 onvergete lijke Disney personages uit 18 geliefde verhalen komen tot leven in 'Disney On Ice - AU Star Parade'. Deze ijs- show komt van 1 tot en met 17 april 2011 naar Ahoy Rotterdam, de Jaarbeurs in Utrecht en de Brabant hallen in Den Bosch. De kaartverkoop is inmiddels gestart. De show combineert Disney's onvergetelijke verhalen en personages, die families over de hele wereld hebben vermaakt. Tickets zijn verkrijgbaar via www. disneyonice.ntk.nl of 0900- 202 9200 (0,45 cpm). Kijk voor meer informatie over de show op de website www.disneyonice.nl Gordos is een vrolijke Spaanse zomerfilm die het verhaal ver telt van een groep mensen met overgewicht. Door middel van diëten, therapieën en heel veel praten proberen ze hier van af te komen. Maar echt helpen doet dat niet. Deze film met pizza, ijs, chocolade, snoep, calorieën, héél veel calorieën is donderdag om 21 uur te zien in het Filmhuis Schiedam aan de Nieuwstraat. Op vrijdag en zaterdag wordt Desert Flower gedraaid, dat is gebaseerd op een waargebeurd drama van de Somalische vluchteling Waris Dirie. Voor de jeugd staat in de herfstvakantie Shrek op het programma. Meer informatie op: www.filmhuisschiedam.nl Eugène Brands. In de vogelkooi het gedicht Minstrel Man van Langston Hughes. FOTO: STEDELIJK MUSEUM SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 43