De dromen en de offers weGeNeR londaéochtt BN'ers poseren graag dEBUT van Sven Ratzke Verhuizen Vind je droomhuis op onze site In een handom draai zet je wat lekkers op tafel Voorspelling van weerman Piet Paulusma Koreaanse percussie Romantische komedie tentoonstelling 4 september 2010-30 januari www.jenevermuseum.nl MUSEUM Reserveer nu! Programma najaar 2010 omputerPlusBus Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 oktober 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 44 Populaire paparazzi www.deweekkrant. Schiedam De Duits-Nederlandse enter tainer Sven Ratzke bestormt woensdag 20 oktober als een glamoureuze tornado het theater bij nacht. In de sfeer van een verrookte nachtclub brengt hij zijn show dEBUT vol Hollandse loslippigheid en Duitse zangkunst. Ratzke is het ultieme meng wezen uit een Duits-Neder landse kruisbestuiving: Zijn Nederlandse kant is taboe doorbrekend en direct, zijn Duitse kant is perfectionis tisch en divaësk. Syen Ratzke is chansonnier en een geboren entertainer. Gezegend met een gouden strot, dicht hij nu uit dertig love songs zijn eigen liefdes ballade bij elkaar. Begeleid door twee jazzvir- tuozen, Charley Zastrau (pi ano, melodica, composities en arrangementen) en Julius Peter Nietsch (bas) betovert Ratzke zijn show tot bizarre nachten vol hilariteit en me lancholie. Kijk voor foto's, filmpjes en andere informatie op www.theateraandeschie.nl. www.nieuwestadsblad.nl Recepten www.nieuwestadsblad.nl Het weer www.deweekkrant.nl Hét gezelschap dat diverse dansstijlen en verschillende culturen kan laten versmelten tot één voorstelling is Het Internationaal Danstheater. De nieuwste dansvoorstelling Oorsprong is hier een goed voorbeeld van. Van de redactie Schiedam Veel dansers en musici van het Internationaal Danstheater hebben een lange weg afgelegd voor ze bij het gezelschap terecht kwamen. Sommige dansers en/ of danseressen vluchtten voor een oorlog, anderen werden ge dreven door liefde, toeval, ver langen naar een beter leven of het avontuur. Deze persoonlijke geschiedenissen, geworteld in verre landen en samengekomen in Nederland, vormen de inspi ratiebron voor Oorsprong. Door middel van dans, muziek, tekst en beeld worden verbanden tus sen de verhalen gelegd. Zo ont staat een grenzeloos verhaal over de universele betekenis van dans en muziek. Scene uit de dansvoorstelling 'Oorsprong' van het Internationaal Danstheater. FOTO: MAURITS Oorsprong is geïnspireerd op mooie herinneringen, maar ook op de offers die de dansers en musici hebben moeten brengen om hun dromen te volgen. Hun verhalen zijn niet bedacht, maar ontstaan, gevormd door reizen, ervaringen en het verloop van de tijd. Oorsprong is dinsdag 19 oktober te zien in Theater aan de Schie. Kaarten kosten 19,50 euro. Re serveren bij de kassa, tel. 010 2 467 467. Online reserveren kan 24 uur per dag via www.theateraandeschie.ril. Schiedam De techniek, snelheid en pre cisie van Drum Cat, de 'All Female' percussiegroep van zeven beeldschone dames uit Zuid-Korea, is duizeling wekkend te noemen. Vrijdag 15 oktober, om 20.15 uur, is deze wervelende percussie show vol energie en bewe ging te zien in Theater aan de Schie. Schiedam Verre Vrienden, van de Brit se komedieschrijver Alan Ayckbourn, is de nieuwe toneelvoorstelling van Het Nationale Toneel en is zater dag 16 oktober 2010te zien in Theater aan de Schie. Verre Vrienden is een komedie over vriendschap, frustraties en de zoektocht naar het ware geluk. De- voorstelling is het de buutregie van Job Gosschalk en wordt gespeeld door door een sterrencast waaronder Ariane Schluter en Jeroen Spitzenberger. 'oolste ontact fonds OudwinFönds Zondag 31 oktober "25 Jaar Zondagochtendconcerten" UITVERKOCHT Zondag 7 november Wibi Soerjadi Zondag 14 november Edsilia Rombley Zondag 21 november Willeke Alberti Zondag 28 november Jan Vayne en Petra Berger Zondag 12 december Chris Barber Zondag 19 december White Christmas at de Doelen Kaartverkoop 12.- via de Doelen, Bureau Hanson 010-4225244 en de kantoren va Wegener Media: 010-4699911M.m.v Wegener Media, Hanson BV, Daamen van S Kubus self-storage en Electrolux. www.zondagochtendconcerten.nl Mevrouw Van Dam dacht altijd dat de computer te moeilijk voor haar was. Tijdens haar bezoek aan de ComputerPlusBus bleek dat ze er veel leuke en handige dingen mee kon doen. Wilt u ook gratis en vrijblijvend kennismaken met de computer? Bezoek dan de ComputerPlusBus op: Woensdag 27 oktober 2010 bij Zorgcentrum Francois Haverschmidt Willem de Zwijgerlaan 35 3116 HW SCHIEDAM De ComputerPlusBus is geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur Koffie en gebak staan voor u klaar! De ComputerPlusBus is een dienst van het Nationaal Ouderenfonds, en wordt mede mogelijk gemaakt door het Mooiste Contact Fonds, een initiatief van KPN. kennismaken met de computer voor senioren

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 44