Reclametax gaat door Wegwerkers maken overuren in Schiedam Wie helpt Zonnebloem Volg het nieuws uit binnen- en buitenland De heerlijkste recepten staan op onze site Kijk naar wat er in de buurt gebeurt PiPPi» Wickie en meer Thema-avond van Passage Graauwe Hengst Herfstvakantie Meditatie Andreas Rose blijft kritisch: 'De heffing wordt er gewoon doorgedrukt' De babbeltruc werkt nog steeds Onderzoek zedemisdrijven Nieuwe website ziekenhuis "6, Cursus muziek Inloopconcert Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 oktober 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Niets missen www.deweekkrant.nl Lekker eten www.nieuwestadsblad.nl Actuele video's www.nieuwestadsblad.nl Nostalgie www.deweekkrant.nl/webwinkel Schiedam De Christelijk-maatschap- pelijke vrouwenbeweging Passage houdt donderdag 21 oktober de maandelijkse thema-avond in het Schepp- huis aan de Dorpsstraat 15 in Kethel. Het onderwerp is 'zorg in de laatste fase van het leven'. Nel van der Graaf van Hospice de Waterlelie komt erover vertellen. De avond begint om 19.45 uur. Meer informatie: Corrie Groene- weg, tel. 010-4739794 Schiedam In de Graauwe Hengst heeft donderdag Kyf en Scotlin Brewer uitgenodigd. Op za terdag 16 oktober is er een optreden van LA Strijker en Blackbone. Aanvang 22 uur Schiedam SWS Jong heeft een aantal leuke activiteiten in de herfst vakantie georganiseerd voor jóngeren van 12 t/m 23 jaar. Zo kun je mee naar Skateland in Rotterdam of een balletje trappen op het voetbaltoer nooi. Heb je zin om even lek ker te ontspannen? Ga dan mee naar de bioscoop. Meer weten over het programma? Surf naar de agenda op www.swswelzijn.nl Schiedam In Wijkcentrum Oost staat vrijdag een meditatieavond op het programma. Van 20.00 tot 22.00 uur le ren deelnemers alles over ademhalingstechnieken en houding. Kosten 7 euro. Er is plaats voor maximaal 20 deelnemers. Inschrijven bij Miranda Geer vliet, tel. 06 - 13529209. De Reclametax gaat toch door. Volgens de gemeente Schiedam blijkt na een aan vullende peiling dat twee derde van de Schiedamse ondernemers akkoord gaat met de invoering van de hef fing. Maar de tegenstanders blijven sceptisch. Van de redactie Schiedam De Reclametax is een belasting voor ondernemers in de bin nenstad. De opbrengst gaat naar een Ondernemersfonds, waaruit gezamenlijke activiteiten wor den betaald. Vlak voor de zo mervakantie werd de invoering van de heffing uitgesteld nadat discussie was ontstaan over het draagvlakonderzoek. Niet alle ondernemers waren benaderd om hun mening te geven. Dat is met de aanvullende peiling nu alsnog recht gezet, volgens de gemeente. Andreas Rose, ondernemer en raadslid van Gemeente Belan gen Schiedam, vindt dat ook het aanvullend onderzoek 'aan alle kanten rammelt'. "Ik heb een lijst aangedragen met 64 onder nemers, die niet zijn benaderd. Die lijst hebben ze gefileerd tot 27 ondernemers overbleven. Ondernemers- fonds moet op 1 januari een feit zijn Daarvan hebben er vier 'nee' gestemd, een stem was ongeldig en de rest heeft niet gereageerd", schetst hij de situatie. Rose denkt dat op de complete lijst, waarvan een meerderheid voor is, ook wat valt af te din gen. "Als ze mijn lijst fileren, wil ik hun lijst ook kritisch tegen het licht kunnen houden. Daar staan ook musea, een fietsenstalling en een bewonersvereniging op. Die hoeven straks geen Reclametax te betalen, dus die horen daar helemaal niet bij." Het college stelt voor de hef fing in te laten gaan op 1 januari 2011. Ondernemers betalen dan 360 euro per jaar aan het fonds, en krijgen daar tal van activitei ten en andere promotionele ac ties voor terug. De Zonnebloem is voor het overkoepelende regiobestuur Schiedam en voor diverse afdelingen op zoek naar een voorzitter en penningmeester met visie. De Zonnebloem is landelijk bekend en één van de grootste vrijwilligersor ganisatie van Nederland. Voor nadere inlichtingen bel H. Hamerslag, tel. 010-4267915. Schiedam Criminelen die zich met een smoes binnen babbelen, worden steeds brutaler. En het zijn ook allang niet alleen meer ouderen, die het slachtoffer worden. Vorige week hield de politie een 20-jarige Schiedammer aan in een gestolen auto. De sleutels waren met een bab beltruc buit gemaakt. De slachtoffers, die in de Frank van Borsplenstraat in Vlaardingen wonen, kregen vorige week donderdag be zoek van een jongeman. Hij zei dat hij aan het collecteren was voor een sponsorloop in Zuid-Afrika. Nadat de be woonster geld had gehaald en gegeven vertrok de jongeman. Toen haar echtgenoot daarna weg wilde gaan, kwam hij tot de ontdekking dat de autosleutel uit zijn jaszak was verwenen. Al snel bleek dat ook de auto uit de garage was gestolen. De auto werd gesignaleerd in de Loeffstraat in Schiedam. Bij dé aanhouding moest de politie pepperspray gebruiken om de man onder controle te krijgen. De recherche van het district Waterweg Noord stelt een nader onderzoek in naar de babbeltruc en naar de rol van de bestuurder van de auto. De politie waarschuwt voor cri minelen die de meest uiteenlo pende smoezen gebruiken om binnen te komen. Zo stellen de daders zich voor als nieuwe buren, verklaren een nieuw restaurant te willen openen, geven zich uit voor een mede werker van een energiebedrijf of de thuiszorg of geven aan een hygiënecontrole te willen uitvoeren. In de andere ge vallen doen zij een beroep öp medemenselijkheid of maken zij mensen bang, bijvoorbeeld met ontsnapte slang. De buit bestaat doorgaans uit pinpas sen, geld en sieraden. Ook bij de gemeente Schie dam zijn diverse meldingen binnengekomen, waarbij da ders zich voordeden als ver tegenwoordigers van wijk centrum Dreesplein of SWS Welzijn. Schiedam De man die woensdag 6 ok tober werd aangehouden om dat hij zich verdacht ophield in de buurt van het Sveapark, heeft niks te maken met de zededelicten in Schiedam en Vlaardingen. Op 31 augustus werd een scholiere het slachtoffer toen ze rond 14 uur naar huis fietste en op het Bachplein werd aangesproken door een onbekende man. Op 20 september herhaalde zich bij een ander meisje een soortge lijk incident omstreeks 16.00 uur rond de Koninginnelaan in Vlaardingen. De politie zet het onderzoek voort en zoekt wil met mensen spreken die iets hebben gezien of andere informatie hebben. De politie is te bereiken op tel. 0900-8844 Schiedam Het Vlietland Ziekenhuis heeft een nieuwe website. Op de site zijn speciale pagina's te vinden voor bezoekers, patiënten, zorgprofessionals, kinderen en werkzoekenden. Nieuw zijn de digitale plat tegronden waarmee patiën ten en bezoekers zich thuis al kunnen voorbereiden op hun bezoek aan het zieken huis door de route naar hun afdeling te printen. Kersverse ouders, opa's en oma's kunnen via de website met Telebaby hun (klein) kind in de couveuse bewonderen. Kinderen die voor een onderzoek of op name naar het ziekenhuis komen, kunnen op de web site alvast kennismaken met onze kinderafdeling. Kijk op www.vlietland- ziekenhuis.nl. Schiedam Muziekcentrum OpMaat start in november met een korte cursus, waarin binnen vijf lessen de grondbegin selen van de muziek worden behandeld. Een ideale cur sus om van verschillende muziekstromingen iets te" weten te komen. De cursus start op dinsdag 2 novem ber in de Lange Nieuwstraat 183 te Schiedam. De lestijd is van 20:00 tot 21:00 uur. De gehele cursus kost 60 euro. Meer informatie tel. 01Ö 4709940. Of surf naar www.mu- ziekcentrumopmaat.nl Schiedam Het Schiedamse gospelkoor The New Life Singers is za terdag te horen tijdens het inloopconcert in de Grote Kerk. Aanvang 15.00 uur en de toegang is vrij. De asfaltmachines draaien op volle toeren. Overal in Schiedam worden reperaties verricht of wegdelen vernieuwd. Vaak is het de vorst- schade uan afgelopen winter, die nog moeten worden hersteld. Hier wordt gewerkt aan de rotonde Lekstraat. Wethouder Ad Hekman kwam een kijkje nemen: "As/alt is hot! Het geeft wat overlast, maar het uiteindelijke resultaat is wat telt" FOTO: JAN van der ploeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5