Trouwen in Schiedam Burgemeester bezoekt 104-jarige Geachte inwoners van Schiedam Lindeboom geadopteerd door Lentiz LIFE College Ga naar www.schiedam.nl i- iütll gemeente Schiedam -XlLf Mevrouw Ten Hove - Hille vierde afgelopen dinsdag, 5 oktober, dat zij 104 jaar oud is geworden. Het was een feestelijke dag in het bijzijn van kinderen, klein kinderen en achterkleinkinderen. Burgemeester Verver-Aartsen bracht, namens het gemeente bestuur, in verzorgingshuis Schie- waegh persoonlijk de felicitaties aan mevrouw Ten Hove over. I Foto: Jan van der Ploeg Een jaar na de implementatie van de gewijzigde Paspoortwet berei ken mij nog altijd berichten dat er bij sommige Schiedammers wat scepsis, of zelfs wantrouwen, be staat over de beveiligings- en pri vacyaspecten van de opslag van vingerafdrukken in paspoorten en identiteitskaarten. In de Schiedamse Stadswinkel ontstaan dan ook gere geld discussies tussen verontruste klanten en de medewerkers die deze wet uitvoeren. Als burgemeester van Schiedam neem ik deze signalen zeer serieus en beschouw ik het als mijn plicht u nader te informeren over deze wets wijziging, de achterliggende be weegredenen daartoe en u daarmee te overtuigen van nut en noodzaak van desbetreffende wetgeving. De wijziging van de Paspoortwet in 2009 betrof de opname van vinger afdrukken - zogenaamde biomedi sche gegevens - in de Nederlandse paspoorten en ID-kaarten zelf en in een centraal gegevensmagazijn. Hiermee kwam de Nederlandse wet geving op één lijn te liggen met die van de andere Europese lidstaten en de Europese richtlijnen. Wilt u in Nederland in aanmerking komen voor een reisdocument, bent u dus verplicht uw vingerafdrukken af te staan. Hiermee is een grote verbeterslag gemaakt in zowel de preventie, als de bestrijding van identiteitsfraude. De authenticiteit van het paspoort zelf en van het eigenaarschap zijn hierdoor im mers onomstotelijk vast te stellen, waarmee een groot maatschappelijk probleem een halt wordt toegeroe pen. Niet langer kan uw paspoort door een ander worden vervalst en gebruikt. Er wordt voorkortten dat iemand het slachtoffer kan worden van mensenhandel en geweld of ten onrechte aanspraak maakt op rege lingen en voorzieningen. Ook ik beschouw privacy als een groot goed. Ik hecht dan ook zeer aan de bescherming van de persoon lijke levenssfeer van de Schiedam mers en mij is er alles aan gelegen deze niet onevenredig te schaden. Ik ben ervan overtuigd dat voldoende maatregelen zijn getroffen om te voorkomen dat uw vingerafdrukken in handen van derden vallen. Zo worden zowel de vingerafdruk ken zelf, als de back-ups daarvan, uitsluitend versleuteld opgeslagen en kunnen deze alleen via een be sloten netwerk worden benaderd door geautoriseerden en dus na drukkelijk niet via het publieke in ternet. Ook zijn er strenge fysieke beveiligingsmaatregelen genomen om ervoor te zorgen dat geen enkele onbevoegde bij de administratie van uw opgeslagen vingerafdrukken kan komen. Persoonlijk ben ik van mening dat de mogelijke risico's van de cen trale opslag van unieke persoons kenmerken niet opwegen tegen het maatschappelijk belang dat ermee is gediend, uiteraard met inachtne ming van strenge beveiligingsmaat regelen en de privacywetgeving. Ik vertrouw erop u hiermee vol doende te hebben geïnformeerd. U2.C S»* nrt ra» Hoogachtend, de burgemeestèr van Schiedam, W.M. Verver-Aartsen W -V.;;i Foto: Huub Sneep Na meer dan vijftig jaar 'dienst' te hebben gedaan op het voormalige ziekenhuisterrein van het Vlietland- ziekenhuis in Schiedam zal de authentieke Europese Zomerlinde verhuizen naar het nieuwe terrein van Lentiz LIFE College op Schieveste. Door intensieve voorbereiding en verzorging van boomexpert Huib Sneep van Greenwavesystems en door grote zorg vuldigheid van VSM Sloopwerken is de boom bij de sloopwerkzaamheden afgelopen maanden gespaard gebleven. Bij het Vlietlandziekenhuis zou deze boom sneuvelen. In overleg met gemeente heeft de boomexpert afgelopen voorjaar deze veelbelovende opdracht gekregen van Lentiz. Het behouden van een bijzondere boom en deze een nieuwe duurzame plek geven past bij de duurzaam heidgedachte van de (groene) onderwijsinstelling en de duurzame ontwikkeling van Schieveste. Lentiz I LIFE College ontwikkelt aansprekende onderwijsconcepten voor jongeren in het stedelijke gebied, waarbij het ver- groenen van de leef-, speel- en leeromgeving een grote rol speelt. De gemeente Schiedam, die officieel eigenaar is van de boom, werkt samen met Lentiz en Greenwavesystems. De boom wordt komende winter vrij gegraven, verplaatst en opnieuw geplant. Wet bodembescherming Beschikking (Langé Nieuwstraat achter nummer 5) Onderwerp Op grond van artikel 39 lid 4 van de Wet bodembescherming hebben bur gemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van Bokx Vastgoed Ontwikkeling voor de locatie Lange Nieuwstraat achter nummer 5 te Schie dam (postcode 3111 AC), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie L, nummer 3433 een melding ontvangen met betrekking tot een wijziging van het saneringsplan waarmee op 19 april 2006 (kenmerk 06UIT01158) reeds was ingestemd. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding hebben besloten dat: de ingediende wijziging op het saneringsplan past binnen het sanerings- criterium van artikel 38 Wbb. Op grond van artikel 39, 4e en 5e lid Wbb wordt dan ook ingestemd met de door u voorgestelde wijzigingen; de overige voorschriften en besluiten uit de beschikking van 19 april 2006 met kenmerk 06uit01158 en de eerste wijzigingsmelding van 22 april 2010 met bijbehorende goedkeuring d.d. 17 mei 2010 (kenmerk 10uit09355) onverminderd van kracht blijven; Inzage U kunt de instemming en de van belang zijnde stukken vanaf 13 oktober a.s. gedurende 6 weken op onderstaande locatie inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uUr en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De instemming is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit. bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om/tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het be zwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Richard de Kok van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010 - 21 91 794. Wbb-code: SC060600134 Aanvraag vergunning intocht sint (Schiedam-Zuid/Centrum) Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van de intocht van Sinterklaas in Schiedam-Zuid en het Centrum van Schiedam. Op zaterdag 13 november 2010 van 11.15 uur tot 18.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Intocht Sint (aanvraag): 13 t/m 27 oktober 2010 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van intocht Sint.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6