Groenoordpark in gebruik genomen Stadsbrede aanpak asfalt loopt op rolletjes Sluiting hoofdpostkantoor Lange Nieuwstraat smeenteberichten www.schiedam.nl 13 oktober 2010 nummer 41 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Rectificatie Op 6 oktober 2010 is gepubliceerd Westerkade 26/28/30 en Stadhouderslaan 2, het oprichten van woningen (fase 1). Dit moest echter Westerkade 26/28/30 en Stadhouderslaan zijn. Ingekomen bouwaanvragen van 30 september 2010 Broersveld 145, 3111 LG Broersveld 147, 3111 LG Schiedam Centrum Verleende bouwvergunning Verzonden 6 oktober 2010 's-Gravelandseweg 401, 3125 BJ het veranderen van de gevels, winkel en woning het veranderen van de gevels het plaatsen van ondergrondse en half verdiepte containers op 25 locaties in de binnenstad het veranderen van de zijgevel t.h.v. stookruimte N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd mét het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor liet besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een onthef fing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis en het oprichten van een schuur/ garage, op het perceel plaatselijk bekend Joppelaan 5, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q 3495. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Kethel Schiedam in Hoofdzaak", waarin onderhavig perceel de bestemming "Gronden bestemd voor agrarische doeleinden" heeft. Het bouwplan is in strijd met artikel XV van het bestemmingsplan, omdat deze gronden bestemd zijn voor agrarische doeleinden. Op deze gronden mag bebouwing worden opgericht die ter ver betering van het landschap dienen, (nader in een uitbreidingsplan in onderde len te bestemmen tot recreatiestroken). Het bouwplan voldoet niet aan deze gebruiksbepalingen. De overgangsbepalingen in artikel XVII zijn tevens niet van toepassing op het bouwplan. Want het gaat hier niet om het gedeeltelijk vernieuwen, veran deren of uitbreiden Van de woning (sub a) en ook is er geen sprake van een calamiteit (sub b). Het bouwplan kan daafom tevens worden aangemerkt als een verzoek orr> ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 lid 1 sub a van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom toe te staan, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen 'het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis en het oprichten van een schuur/garage op het perceel plaatselijk bekend Jop pelaan 5, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q 3495' voldoet aan het bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en komt hierbij in aanmerking voor een ontheffingprocedure Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 14 oktober 2010 t/m 24 november 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf-i 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur en na afspraak maandag, woensdag en don derdag van 14.00 t/m 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 - 17.00 uur, telefoon 010-2191111 of via www.schiedam.nl. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/, haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Zaterdag 9 oktober is het Groenoordpark achter de Z-flats officieel geopend door wethouder Maarten Groene. Het feest werd aangegrepen om stil te staan bij wat er allemaal in de afgelopen vier jaar bereikt is in de wijk. In een grote tent was een expo sitie ingericht, waar bezoekers over de plattegrond van Groenoord kon den lopen. Foto's brachten in beeld wat er op sociaal en fysiek gebied is gebeurd. Verder was er muziek op de verschillende podia en wer den de smaakpapillen verwend met de culinaire hoogstandjes van echte Groenoordse dames. De bewoners maakten kennis met alle functies van het park: de jeu-de-boulesbaan, het trapveldje, de siertuin, de hon- denuitrenvelden, de speelplekken, het trimparcours, de vissteiger, de hondentrimbaan én het nieuwe meu bilair. De bijbehorende activiteiten Foto 's: Jan van der Ploeg waren door diverse bewonersgroe- pen, waaronder ook jongeren, zelf georganiseerd. Zo is het Groenoord park een plaats geworden waar jong en oud zich thuis voelen. Een echt wijkpark voor iedereen! Vanaf augustus 2010 voert de ge meente Schiedam op grote schaal asfaltwerkzaamheden uit. De aan pak is stadsbreed en loopt uiteen van deelreparaties (klein onder houd) tot volledige vernieuwingen (groot onderhoud) van delen weg dek, waar nodig ook in de nachten. Op dit moment wordt het wegdek van de rotonde Lekstraat opnieuw geasfalteerd. De grootschalige aanpak is nodig omdat het wegdek op veel plaat sen schade heeft opgelopen door de strenge vorst van de afgelopen winter en/of slijtage. Wethouder Hekman is blij met de voortvarendheid waarmee de reparaties en vernieuwingen wor den uitgevoerd: "Asfalt is hot. Het geeft wat overlast, maar het uiteinde lijke resultaat is wat geldt!" Inmiddels is het asfalt van de Chur- chillweg, de Zwaluwlaan, de Mozart- laan (zuidzijde tussen de Vivaldilaan en de Churchillweg) de Admiraal de Ruyterstraat, de Schiekade en de werf De Hoop vernieuwd. Verder zijn deelreparaties uitgevoerd aan de Boerhaavelaan, de Vlaardingerdijk, de Rubenslaan, de Jachthavenlaan, de Rozenburgsestraat, de Willems kade en de Parkweg. Vanaf week 44 tot eind van dit jaar staan nog vernieuwingen van gedeeltes van de Nieuwe Damlaan (incl. brug), de Hargalaan, de Laan van Bol'es, de Willem de Zwijgerlaan, de Mozart- laan en de Nieuwe Waterwegstraat op het programma. Foto: Jan van der Ploeg Op woensdag 22 september is op deze pagina een artikel gepu bliceerd over de sluiting van het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat. Vit reacties bleek dit artikel een aantal vragen op te roepen. Met dit artikel proberen wij deze vragen te beantwoorden. Sluiting postkantoor Bachplein Half september werd het postkantoor aan het Bachplein gesloten. Na slui ting van dit kantoor, zijn de volgende postkantoren geopend: Totaal Gemak Weber, Hof van Spaland 28; Coop, Malmö 1; Albert Heijn, Hof van Spaland 1. Sluiting hoofdpostkantoor In de loop van volgende week (in de week van 18 t/m 22 oktober) wordt het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat gesloten. Een aantal postkantoren blijft ongewijzigd. Het betreft: Bruna, Nieuwe Passage 35; Totaal Gemak, St Liduinastraat 55; Albert Heijn, Lange Kerkstraat 34; Geuzenplein. Vertrouwde service Bij de nieuwe postkantoren blijft een deel van de vertrouwde service te vinden. In de nieuwe filialen kunt u terecht voor: het kopen van post- en pakketzegels; het versturen van brieven, pakket ten en aangetekende post binnen en buiten Nederland; het kopen van cadeaubonnen, strippenkaarten en beltegoed. Bij de Bruna is het ook mogelijk kentekens te laten registreren en OV-abonnementen te kopen. De bankdiensten van ING verhuizen niet meê naar de nieuwe postkanto ren. Deze verhuizen naar hun eigen bankfiliaal. .Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (OIO) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7