5O1IE0AM Tentoonstelling 'Zuid-Hollanders en het water' tijdens Week van de Geschiedenis Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! Business op het Water zorgt voor goede business gemeente Schiedam ■mui Het Gemeentearchief Schiedam organiseert de tentoonstelling Zuid-Hollanders en het water' in de expositieruimte van het Stads kantoor tijdens de Week van de Geschiedenis van 16 tot en met 24 oktober 2010. Deze tentoonstelling hoort bij de tweedelige publicatie 'Zuid-Hollan- ders en het water. Twintig eeuwen strijd en profijt', waarin zeventien auteurs een toegankelijk en intrige rend beeld geven van hoe de Zuid- Hollanders in het verleden en tot op de dag van vandaag met het hen overal omringende water omgingen en omgaan. Aan de orde komen de strijd tegen het water, handel, trans port, waterkwaliteit, landaanwin ning, waterstaat, recreatie, defensie, visserij en meer. Natuurlijk wordt er ook naar de toekomst gekeken. De tentoonstelling is te zien tot 19 november. Thema 2010: Land en Water Dit jaar staat de Week van de Ge schiedenis in het thema van Land en Water. De week is het grootste historische evenement van Neder land. Elk jaar opnieuw organiseren honderden musea, archieven en an dere culturele instellingen speciale tentoonstellingen en activiteiten. De verscheidenheid aan organisaties en de verspreiding over heel Neder- Foto: De Poldervaart nabij Sveaparken in Schiedam. Foto: Jan van Kam penhout, Gemeentearchief Schiedam. land resulteren steevast in een divers en toegankelijk programma dat jong én oud aanspreekt. Organisatie Het Nationaal Historisch Museum organiseert de Week van de Geschie denis in samenwerking met Erfgoed Nederland, de Nederlandse Muse umvereniging en Overleg Provinci ale Erfgoedinstellingen. Het Gemeentearchief Schiedam is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 en op de overige werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskan toor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief,schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Wilt u een VIP-behandeling? Geef u dan op als Gast van de Raad! Om meer contact te krijgen met in woners van de gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spel regels van de politiek uitleggen en nodigt u dan ook uit als 'Gast van de Raad'. Voorafgaand aan de raads vergadering wordt u ontvangen door burgemeester W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de raad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. In de pauze en na afloop kunnen de raadsleden en collegeleden worden aangespro ken. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering hebt ervaren. Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de Raad' dan kan dit via griffie® schiedam.nl Ontwerp-bestemmingsplan Schieveste Burgemeester en wethouders van Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 3:8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 14 oktober 2010 het ontwerp-bestemmingsplan "Schieveste" met de bijbehorende stukken voor een ieder ter inzage ligt. Aanleiding In 2003 is het Masterplan Schieveste "Kansen voor de regio" vastgesteld. Dit plan vormt de basis voor de gefaseerde ontwikkeling van Schieveste. Het ontwerp-bestemmingsplan is de juridisch-planologische doorvertaling van het masterplan. De ontwikkeling van Schieveste zal gefaseerd plaatsvinden. Op dit mo ment is fase 2 in ontwikkeling; het gebied direct ten noorden van station Schiedam Centrum. Het bestemmingsplan ziet alleen op de ontwikkeling van dit gebied. Het rest van het plangebied is bestemd als 'verkeer' om een ontsluitingsweg mogelijk te maken en als 'verblijfsgebied' waarbinnen een P&R-voorziening mogelijk is. Plangebied Het plangebied ligt ingeklemd tussen de rijksweg A20 en de spoorlijn Rotter dam - Den Haag Hoek van Rolland. De gemeentegrens vormt de oostelijke begrenzing van het plangebied. Aan de westzijde vormt het punt waar de spoorlijn de rijksweg A20 kruist de grens. Ter inzage Het ontwerp-bestemmingsplan met de bijbehorende stukken ligt vanaf 15 okotber 2010 gedurende 6 "weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De Stadswinkel is op van maandag tot vrijdag zonder afspraak geopend van 9:00 tot 13:00 uur. Met afspraak is de Stadswinkel op maandag, woensdag en donderdag geopend van 14:00 tot 20:00 uur en op vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Ook kunt u het ontwerp-bestemmingsplan digitaal raadplegen op: www. ruimtelijkeplannen.nl. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen het ontwerp-bestemmingsplan kenbaar maken bij de Gemeenteraad, t.a.v. Afdelingsmanager Ruimtelijke Ontwikkeling, Vastgoed en Grondzaken, postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een onthef fing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis door middel van een aanbouw, op de locatie Laagland 19, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q, nr. 2988. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan part. Herz. Erfbebou- wing Noordelijke Stadsdelen/Brandweerkazerne Woudhoek-Zuid bestem mingen "Erf'. Het bouwplan is in strijd met artikel 7 lid 2 sub a onder 3 van het bestemmingsplan, omdat de toegestane oppervlakte aan tptale bebouwin gen op het erf van 25 m2 wordt overschreden. Na uitvoering van het bouw plan zal de totale oppervlakte namelijk 30,5 m2 bedragen. Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 lid 1 sub a van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom toe te staan, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen om het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis door middel van een aanbouw, op de locatie Laagland 19, voldoet aan het bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en komt hierbij in aanmerking voor een ontheffingprocedure Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 14 oktober 2010 t/m 24 november 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur en na afspraak maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 - 17.00 uur, telefoon 010-2191111 of via www.schiedam.nl. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Business op het Water biedt lokale ondernemers elk jaar een laag drempelig platform om met elkaar, diverse relaties en de gemeente in contact te treden. Afgelopen woens dag (6 oktober) was dat weer het geval op het schip de Marlina dat afgemeerd lag aan de Maasboule vard. Wethouder Menno Siljee ver richtte de officiële opening tijdens de druk bezochte bijeenkomst. Er werden veel nieuwe contacten tussen de ondernemers gelegd. On der meer tijdens de zogenoemde 'speedmeet'. Tijdens een speedmeet krijgen ondernemers de gelegenheid om in korte tijd met andere onderne mers of bezoekers van gedachten te Foto 's: Jan van der Ploeg wisselen over de bedrijfsactiviteiten. Een leuke manier om met elkaar ken nis te maken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8