'Nu is het genoeg'; campagne Huiselijk Geweld Tv-opnamen in Schiedam voor 'Ontdek Culinair Nederland' 65 jaar bij elkaar Project 'Revalidatie, Sport en Bewegen' maakt mensen met beperking 'fit voor het leven' 0900 1 26 26 26 steunpunthuiselijkgeweld.nl Gemeenteberichten www.schiedam.nl Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Fortunaweg 4-8 en 74-76, 3113 AN met de activiteit bouwen, bedrijfsruimten worden gekoppeld, 1 oktober 2010. Nieuwe Haven tih.v. 3 t/m 27 met de activiteit slopen, het slopen van een kademuur, 7 oktober 2010. Poldervaart t.h.v. Broekkade 6 met de activiteiten bouwen, het oprichten van een brug over de Poldervaart, 8 oktober 2010. Potgieterstraat 21A, 3117 RP met de activiteit bouwen, het plaatsen van kunststof kozijnen, 5 oktober 2010. Voorberghlaan 35, 3123 AX met de activiteiten bouwen en strijdig gebruik bestemmingsplan, het permanent oprichten van een tijdelijk bouwdeel, 4 oktober 2010. Meldingen Amalia van Solmsstraat 9A/B, 3116 EB met de activiteiten slopen, het verwijderen van asbest, 8 oktober 2010. Meldingen worden gepubliceerd ter informatie. Hiertegen is geen zienswijze, bezwaar en beroep mogelijk. Jaarlijks zijn naar schatting in Ne derland meer dan 60.000 volwas senen en 100.000 kinderen slacht offer van een vorm van Huiselijk Geweld. De cijfers liegen er niet om en toch wordt vaak gedacht 'dat komt hier niet voor'.Niets is minder waar. Huiselijk Geweld komt overal voor en is de meest gebruikte vorm van geweld in Nederland. Voor de overheid een reden om voor de vierde keer de landelijke camp- gane 'Nu is het genoeg' te lanceren. Dit jaar van 11 oktober tot en met 7- november. Het doel van de campag ne is en blijft dat iedereen die met Huiselijk Geweld in aanraking komt, weet dat hij of zij hulp kan zoeken. Meer informatie over-(bestrijding van) Huiselijk Geweld is te vinden op www.huiselijkgeweldnwn.nl. HAKELEN HEB JE ZELF IN DE HAND Opheffen en oprichten Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekendgelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen, voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 8 oktober 2010: - Royaardsplein ter hoogte van nummer 89, 3123 AL Schiedam; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. A. Baglieto, tel.nr. 219 1806. Het besluit kan worden ingezien "op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze' bekendmaking. Schiedam, 13 oktober 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert 13 oktober 2010 nummer 41 Pagina 4 Het echtpaar Van Dijk - Schoneveld vierde op zondag 22 augustus hun 65-jarig huwelijksjubileum. In het bijzijn van kinderen en kleinkinderen vierde het echtpaar dat zij op 22 augustus 1945 in het Stadhuis van Schiedam in.de echt verbonden zijn. Locoburgemeester Siljee heeft het echtpaar op 23 augustus persoonlijk de felicitaties van het gemeentebestuur overgebracht. Namens gemeente Schiedam onder tekende wethouder Ad Mostert van Sport en Recreatie op woensdag 6 oktober een intentieverklaring voor samenwerking in het project 'Revalidatie, Sport en Bewegen'. Een project dat mensen met een lichamelijke beperking 'fit voor het leven' wil maken door hen te be geleiden naar een actieve leefstijl en/of sportvereniging. king en stimuleert patiënten tijdens en na de revalidatiebehandeling te bewegen en/of te sporten. Dit alles vanuit de visie van Gehandicapten sport Nederland dat sporten en be wegen er in belangrijke mate toe bij- Foto.Ron van Rossum draagt dat mensen met een beperking zich beter .en gezonder voelen en meer 'meedoen' in de maatschappij. Mede door de succesvolle eerste editie van 'Ontdek Culinair Schie dam' waarbij honderden mensen genoten van een culinaire reis door Schiedam, werd zaterdag 9 en zondag 10 oktober een pilot opge nomen voor een nieuw televisie- format 'Ontdek Culinair Neder land'. In het Jenevermuseum en de karakteristieke binnenstad werden opnames gemaakt met presenta trice Chimène van Oosterhout, chef-kok Ed Hoogendijk, ex-Dolly Dot en Schiedammer Anita Heilker en kunsthistoricus Gert-Jan Duis. In deze pilot uitzending neemt chef kok Marc Smeets van het restaurant Lepels etenldrinken een kijkje bij de boer en vertelt hij over zijn duurzaam koken. De aflevering van 'Ontdek Culinair Nederland' wordt gemaakt in opdracht van productiemaatschap pij New Sense Media en is bedoeld voor een nationale TV zender. Het is een progamma met leuke culinaire tips en verassende verhalen over de historie van een bijzondere stad in Nederland. Chimène van Oosterhout neemt een kijkje in de keuken van een willekeurige inwoner van deze stad en er wordt gekookt met een bekende Nederlander die de stad een warm hart toedraagt. H Foto:Roger van der Kraan In het project 'Revalidatie, Sport en Bewegen' werken de gemeen ten Schiedam en Vlaardingen samen met Rijndam revalidatiecentrum en Sportservice Zuid-Holland. Deze laatste twee hebben zich verenigd in het Bureau Sport- en Leefstijlad vies dat gevestigd is in het Rijndam revalidatiecentrum in het Vlietland- ziekenhuis. Een specialist van dit revalidatiecentrum geeft informatie en advies aan mensen met een'beper- Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9