60 jaar Tuindorp reden voor feestje Brugman LAATSTE DAGEN! vhmw»ssb'* I www.brugman.nl voor, Slapen €29 per nacht Advertenties uit Schiedam en ver daarbuiten Wat kan in uw wijk het daglicht niet verdragen? t/m zondag 24 oktober -^„TEGELS t.W.V. 500, :GENDOüCHE CADEAU Wij verkopen ook losse sanitair artikelen. A.S. ZONDAG GEOPEND KEUKENS BADKAMERS VIP's poseren graag Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 20 oktober 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 16 Schone lakens www.deweekkrant.nl/webwinkel Grootste etalage www.nieuwestadsblad.nl Politieberichten www.nieuwestadsblad.nl Tuindorp, het 'dorp' waar bijna iedere Schiedammer van droomt om een huis te bewonen, bestaat 60 jaar. Re den voor Bewonersvereniging Tuindorp en woningcorporatie Woonplus om de handen in een te slaan en een beschei den feestje te vieren. Door Kathy Huitema O Schiedam Alle Tuindorp-bewoners zijn uitgenodigd om op woensdag 20 oktober naar wijkgebouw 't Schooltje te komen. Er is een clown om de kinderen te ver maken, bewoners maken een mozaïekbord als herinnering aan het 60-jarig bestaan en er wordt gezamenlijk erwtensoep gegeten. Traditiegetrouw is er de tuin- en terraswedstrijd en worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Ger Droge interim voorzitter van de bewonersvereniging: "De tuin- en terraswedstrijd leeft enorm onder de bewoners van Tuindorp. Als ik door het dorp loop, zie ik vaak mensen bezig in hun tuin. Prompt zeggen ze: 'Je ziet'zeker wel, dat ik er weer iets moois van maak.'" Trots Eén tuin kan er maar de mooiste zijn en dat is die van mevrouw Gre Christen. "Wat leuk dat ik weer in de prijzen val. Ik ben 'ik ben trots op mijn tuin, besteed er ook veel tijd aan' trots op mijn tuin, besteed er ook heel veel tijd aan, want ik vind dat als je een huis met een tuin hebt, je die goed moet on derhouden!", zegt ze. Huis tuin en kat Een wandelingetje door het jubilerende Tuindorp levert mooie plaatjes en praatjes op. Een dame is flink aan het snoeien in de voortuin. "Ik trek mijn voortuin nu de winterjas weer aan. Aan de achterkant is dat al gebeurd. Ik ben heel erg blij met mijn huis en tuin en ik niet alleen hoor. Mijn kat is de grootste genieter. De achtertuin is op het zuiden. Daar heb ik een stoeltje neergezet op het warm ste plekje, om 's morgens lekker te ontbijten, kqffie te drinken, te lunchen, te lezen* Maar denk je dat ik de kans krijg? Madam de kat is altijd sneller door de deur dan ik en ik heb dagelijks het nakijken!" Aanmoedigingsprijs De jury van de tuin- en terras wedstrijd, die uit hobbyisten be staat, let op kleur, diversiteit van planten, onderhoud, indeling en originaliteit van de tuinen en terrassen. Woonplus medewer ker Sigrid Matla: "We komen ook tuinen tegen die er niet uit zien. Daar spreken wij de bewo ners op aan. Er wordt ook een aanmoedigingsprijs uitgereikt. Een pakketje met attributen om de tuin aan te pakken. Op deze manier proberen we de bewo ners enthousiast te maken hun tuin beter te onderhouden." Ruim 100 bewoners brachten een toast uit op 60 jaar Tuin dorp. Laagbouw Tuindorp kenmerkt zich door laagbouw: vrijstaande en ge schakelde villa's ten oosten van de Schiedamseweg, par ticuliere rijtjeswoningen in het zuiden en sociale huur woningen in het noordelijk deel. Bij de realisatie van laatstgenoemde woningen zijn destijds verschillende 'industriële' bouwsystemen gebruikt. ■p—- Pen badkamer Nu bij aankoop van ee WOENSDAG DONDERDAG GEOPEND Brugman Ascona Strak, fris en sfeervol. Dat is de Ascona. Compleet uitgerust met royale koelkast, rvs apparatuur en een strakke afzuig kap. Dit alles maakt van deze moderne keuken een speelse werkplek. In de Brandoni vindt u onder meer een Ben wandcloset met soft- closezitting, een strak wandmeubel voorzien van dubbele'lades, dubbele keramische wastafel en een 170 cm brede inloopdouche. Kortom, een strakke badkamer voor een voordelige prijs. Vrijwel alles uit voorraad leverbaar en gratis thuisbezorgd: Kranen Douchewanden Toiletsets Baden Badmeubels Radiatoren Wastafels Tegels VAN 11.00 TOT 17.00 UUR Capelle a/d IJssel, Hoofdweg 46, Telefoon 010-2587555 rden. Acties zijn niet geldig op prijspakkers. **Prijzen van de prijspakkers zijn exclusief tegels en accessoires. SINDS 1971 www.deweekkrant.nj Populaire paparazzi Doorkijkje door de rozenboog naar de winnende Tuindorp tuin.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 16