Week 'Nieuwland staat stil' kléin Je kan de boom in! 4 f 19 PLUS Sluiting dreigt voor Zwembad Zuid Woensdag 20 Oktober 2010 Laatste niei Volg ons nu ook op Twitter Altijd actueel Kijk voor het laatste nieuws op onze website Klik en win Word de beste paparazzi van Nederland Meer last van criminaliteit Overlast door werk aan spoor 24 OKTOBER KOOPZONDAG! Voor uniek woonaanbod www.huisliin.nl SAMSUNG WB550 Roparun steunt Vlietland Inbraakpoging kost 150 euro noltC küchen Een BN'er gefotografeerd afgelopen zomer? Plaats nu dan snel de foto op www.deweekkrant.nl. Nieuwe Stadsblad Jaargang 62 Nummer 42 Oplage 40 440 www.titter.com/nieuwestadsblad www.nieuwestadsblad.nl www.deweekkrant.nl Terwijl de aanpak van pro blemen in de zogenoemde 'aandachtswijken' landelijk z'n vruchten begint af te werpen, lijkt Nieuwland een beetje stil te staan. Dat valt op te maken uit het onder zoek 'Bewonerspeilingen aandachtswijken 2010', dat vorige week naar de Tweede Kamer is gestuurd. Door Rob Kokkelink Schiedam Op het gebied van leefbaarheid heeft aandachtswijk Nieuwland zich sinds 2007 positief ontwik keld. Zo zijn de inwoners tevre- dener over de voorzieningen in de wijk. Voor overlast en criminaliteit geldt het tegenovergestelde; meer bewoners zeggen hier last van te hebben. Qua verloedering is er weinig veranderd. Ten opzichte van de ove rige wijken in Schiedam blijft Nieuwland negatief afsteken, met uitzondering van de eerder genoemde voorzieningen, verkeersproblemen en be wonersparticipatie, Als gemeld, landelijk gezien gaat het de goede kant op met cie aan dachtswijken, Het aantal werkzoekenden en voor tijdig schoolverlaters daalt, meer niet-westerse allochto nen gaan naar havo of vwo en vernieling en vervuiling nemen af. Een groter aantal bewoners zegt bovendien meer vertrouwen in de toe komst te hebben. Daartegenover staat dat het herstel nog broos is en de achterstand tën opzichte van' de overige wijken fors blijft, waarschuwde, inmiddels ex- minister, Eimert van Mid delkoop vorige' week in een van z'n laatste brieven aan de Tweede Kamer. Het is overigens maar zeer de vraag hoe de aanpak van probleemwijken er in dé toe komst uit gaat zien. Het re geerakkoord zegt er weinig of niets over. Schiedam ProRail vernieuwt vanaf mor gennacht het spoor, ter hoogte van de Plesmanstraat over 450 meter tot aan de 's-Graveland- seweg. Omwonenden kunnen geluids- en lichtoverlast onder vinden. Zij zijn hierover per brief geïnformeerd. Ook in de nachten van woens dag 27 oktober op donderdag 28 oktober en van donderdag 28 oktober op vrijdag 29 okto ber wordt nog gewerkt aan het spoor. De werkzaamheden kun nen gevolgen hebben voor het treinverkeer, waarschuwt ProRail. Kijk hiervoor op de site tuiuui.ns.nl. 1/IDE02PC geleverde software kunt u gemakkelijk uw oude opnamen bewerken en deze branden od een DVD of kODiéren naar een mediasoeler. VIDEr AUDI# KTV er dan 25 vakzakmn altijd bij u in dm buurti VAN U.ua T/M 17.OU Ul/U KIJK 1/QORALLC ADRFSStN IH ommosmm op wm/momihm 'Je kan de boom in', klonk het gisteren in een regenachtig Beatrixpark. Letterlijk wel te verstaan, want onder leiding van professionele boomklimmers stegen kinderen van 7 tot en met 12 jaar tot grote hoogte; een activiteit verzorgd door kinderopvang Mundo. FOTO; VINCENT VAN DORDRECHT Schiedam Zwembad Zuid moet waar schijnlijk in 2012 de deuren sluiten. Volgens wethouder A.P. Mostert is het onderhoud niet haalbaar meer omdat het ge bouw 'op' is. Voor het opknappen van het zwembad is naar schatting 2,3 euro nodig. Nieuwbouw zou zelfs 4 miljoen euro gaan kos ten. Dat geld is er niet volgens wethouder Mostert, omdat de gemeente Schiedam flink moet bezuinigen. De gemeente gaat proberen om de gebruikers van het zwembad Zuid zoveel moge lijk onder te brengen bij Zwem bad Groenoord. Ook naar het personeel wordt volgens Mostert 'met aandacht en zorg gekeken'. Het personeel van Zwembad Zuid is vrijdag op de hoogte gesteld. "We moeten realistisch zijn, de dreiging hangt in de lucht, het is serieuzer dan ooit", zegt directeur Arjan van Oos- tenbrugger Ook in 2004 is sprake geweest van sluiting van het zwembad. Toen wisten bewoners de ge meenteraad tijdig op andere gedachten te brengen. Een van de argumenten was dat bewo ners uit de wijk hebben meebe taald bij de financiering van het zwembad. De sluiting van het zwembad is opgenomen in de meerjarenbe groting. De gemeenteraad moet nog ak koord gaan. De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. PWtSStONfti FOTOGRAFEREN EN FILMEN MET GE SAMSUNG W8-SES8E 12,2 Megapixel Dubbele beeldstabilisatie voor foto en HD-video Camera helpt met maken juiste compositie adviesprijs ^28^4 Mtmm expre$5Brijs Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden, j Alle prijzen in deze advertentie zijn incl. B.T.W Schiedam Het Vlietland Ziekenhuis ontvangt vanuit de opbrengst van de Roparun 2010 een maximumbedrag van 3000 euro. Het bedrag wordt ge bruikt voor zes workshops 'Goed verzorgd, beter ge voel'. Deze workshops zijn bestemd voor patiënten met kanker, tijdens of kort na hun behandeling. De verzorging van gezicht, lichaam, han den en nagels is zeker in de moeilijke ziekteperiode heel belangrijk. De ervaring is dat een goed verzorgd ui terlijk ook gieteen een beter gevoel geeft. De Roparun is een loopeve nement van 520 kilometer, waarbij mensen in teamver band een sportieve prestatie leveren om op die manier veel geld op te halen voor mensen met kanker. Schiedam De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag rond drie uur een 24-jarige man uit Schiedam aangehou den, die wordt verdacht van een inbraak aan het Jaques Urlusplein. Agenten kregen een melding dat er een inbraakalarm af ging. Toen de politiemensen onderweg waren naar het pand zagen zij op Willem Andriessenlaan een persoon rennend de weg oversteken. Op de Esdoornlaan kon de verdachte worden aange houden. In overleg met het Openbaar Ministerie heeft de verdacht een boete van 150 euro gekregen. Het ge reedschap dat hij bij zich had om een inbraak mee te plegen is in beslag genomen. Nu ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd Satjjntoloem 55 - Rotterdam-Ommoord Zie onze advertentie elders in dit blad Beleef het verschil

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 1