SFEERLICHT IN JE INTERIEUR* Acht dingen die je m voor gemeente gaat Nu 10,- korting per VELUX raamdecoratieproduct! ALEXAND N DRJUM Al uw dia's digitaal Uw nieuws Plaats uw eigen nieuws op onze website Be de fari Wethouders positief over nieuwe hal Huisman Altijd actueel de weekkrant.nl VELUX biedt u extra voordeel! U ontvangt €10,- retour per nieuw VELUX raamdecoratie product tier vervanging van uw oude raamdecoratte. En schaft u elektrische VELUX rolluiken aan, dfÜtworden deze zelfs gratis gemonteerd. Kijk voor de actievoorwaarden of een VELUX dealer bij u in de buurt op www.velux.nl/weekkrant. Laatje inspireren tijdens de Sfeerlicht Weken. Bekijk de nieuwste ontwikkelingen in het Philips Home. Creëer met Philips Living Ambiance je eigen sfeer en ervaar wat licht kan doen met jouw interieur. Alexandrium Woonmall in Rotterdam is goed bereikbaar. Via de A20 afslag 16 Pr. Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoer trein metro station Pr. Alexander. EEEfflESSS 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl zondag OPEN Vakantie van toen www.deweekkrant.nl/webwinkel www.nieuwestadsblad.nl »LC Het worden krappe tijden voor Schiedam. De gemeente moet flink gaan bezuinigen. Maar liefst 23,7 miljoen aan ombui gingen zijn nodig tot en met 2014. Voor pleziertjes is dus minder geld. Ons advies: geniet ervan zo lang het kan. De Top 8 van dingen die je gedaan moet hebben omdat het straks misschien niet meer kan. MarfeKiuit Schiedam HL. Baantjes trekken Zwembad Zuid is versleten en moet voor een slordige 2,3 miljoen euro worden opge knapt. Dat geld heeft de ge meente niet in kas en dus gaat de stekker eruit in 2012. 2. Doe eens cultureel Musea zijn de klos. Geen kunst om de kunst maar aan sluiten bij de aantrekkelijke historische stad. Wie nog wat moois op zolder heeft liggen, mag het ruilen tegen een Co bra-schilderij. Ook Theater aan de Schie wordt gekort. Voorstellingen waarvoor de zaal maar half vol loopt moe ten naar het Wennekerpand. 3. Neem de nachttrein De gemeente Schiedam heeft fors geïnvesteerd in de veilig heid op en rond het centraal station. Dat moet een tandje lager en dus wordt de 24- uurs beveiliging stopgezet. Volgend jaar lekker vroeg thuis. 4. Schrijf de gemeente Niet in de laatste plaats gaat de gemeente besparen op zichzelf. Een post is al ge vonden: Minder snel reage ren op vragen van burgers Lol maken in Zwembad Zuid. In 2012 moet het zwembad de deurejuiten. Voor pleziertjes is minder geld. Dus geniet er nog even van! en bedrijven kan jaarlijks zo'n 26.000 euro opleveren. 5. Scoor een werkstraf Ontspoorde jongeren verplicht laten klussen. Het mag een mooie gedachte zijn maar het kost ook flink wat geld. Volgens burge meester Wilma Verver mag voor bureau Halt het 'gouden randje eraf. Wat dat betekent is niet be kend maar voordat je straks het riool moet ontstoppen.... 6. Verkoop je huis Al jarenlang wordt geroepen hoe mooi het wonen is in ons Schie dam maar voor die promotie is nu minder geld beschikbaar. Dat betekent minder potentiële kopers. Tel daarbij op dat par ticulieren straks zonder kap- vergunning hun wijk mogen ontgroenen en het goedkoper blijkt om in bepaalde gebieden de welstandseisen af te schaf fen. Van die gretige starter moet Schiedam De wethouders Siljee en Groene staan positief te genover de plannen van Huisman Equipment om een nieuwe constructie hal aan de Wiltonhaven te bouwen. Dat schrijven ze in een brief aan de ge meenteraad. Milieudefensie laat weten fel gekant te zijn tegen de komst van de ruim zestig meter hoge hal. Volgens de milieuorganisatie zal het bouwwerk, verge lijkbaar met een flat van twintig verdiepingen, als een 'puist' de Schie- damse skyline domine ren. Het college stelt dat de hal echter niet veel hoger is dan de nabijgelegen kantoren op Vijfsluizen. De critici opperen dat Schiedam en Huisman, ook uit milieuover wegingen, beter 'als goede vrien den uit elkaar kunnen gaan'. Wethouder Siljee laat via zijn woordvoerder weten daar weinig voor te voelen. "Huisman Equi- pment is zeer waardevol voor de Schiedamse economie", luidt zijn verweer. Daarnaast heeft Milieudefensie kritiek op de procedure. Het col lege zou met de positieve aanbe veling voor de troepen uitlopen. Milieudefensie vermoedt dat het college zich heeft laten chante ren door Huisman, dat gedreigd zou hebben Schiedam te verla ten als er geen groen licht zou komen. Siljee ontkent de beschul diging. "Voor deze bouw vergunning gelden dezelfde regels als voor alle andere aanvragen. Er is nog niets besloten. We staan er alleen niet negatief tegenover." Huisman Equipment maakt apparatuur voor de offshore. De plannen voor de hal date ren uit 2008, maar verdwe nen door de verslechterde economische omstandighe den vorig jaar in de ijskast. Nu het bedrijf nieuwe orders heeft binnengesleept, is de nieuwbouw weer actueel. Het college buigt zich volgen de week over de aanvraag.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 2