Peperklip zoekt nieuws! Maar 2 fouten Actueel Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Plaats zelf uw activiteit op onze website Op zoek naar een leuke baan in Schiedam? Drinken uit glas met dubbele wand Droomstarters naar finale Campert in Huis te Poort Hoe mediawijs ben jij? Computerbus voor digibeten A4 met Vaart zoekt sponsors Kunstwerk aan de winkel Maandelijkse kindercolumn over zaken die de wijk bezighoudt Altijd actueel de weekkrant.nl woensdag 20 oktober 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 5 www.deweekkrant.nl Uw nieuws www.nieuwestadsblad.nl Vacatures www.nieuwestadsblad.nl Stijlvol design v www.deweekkrant. nl/webwinkel Schiedam De zes finalisten van Droom- start zijn bekend. Het gaat om Dankers Design van ver- koopstyliste Lieke Dankers, De Hobbyiaan van Martine Scheide, een internetwin kel waar hobbyisten creaties kunnen verkopen, Mooiwaar. nl van Francoise Buitelaar, een webshop voor modeac cessoires en het opzetten van mode-adviesavonden, Kan jers Kindermode van Sandra Greve en Lenneke Groene- wegen, Bemiddelingsbureau Zorg en Paard (ZeP) van Robin Netscher, gespeciali seerd in het aanbieden leer werktrajecten in samenwer king met stalhouderijen, en Taani Import en Export van Siciid Ducaale, import van Arabische Gom. Deze veelbelovende starten de ondernemers gaan door naar de finale op donderdag 25 november. Tot die tijd worden ze door middel van masterclasses klaargestoomd voor hun eindpresentaties. Meer informatie omtrent de deelnemers, het prijzenpak ket en andere zaken, kijk op www.droomstart.nu. Droomstart; is ook te volgen op Twitter via www.twitter. com/droomstart. Droomstart is èen initiatief van Rabobank Schiedam- Vlaardingen in samen werking met de gemeente Schiedam, de gemeente Vlaardingen, de Kamer van Koophandel, Rokade Advies, Work It Out, De Zakenkring, Stichting Mentor en Wegener Huis-aan-huis Media. Schiedam Rerttco Campert komt vrij dag 22 oktober naar 't Huis te Poort om voor te lezen uit eigen werk en in gesprek te gaan met het publiek. De muziek wordt deze avond verzorgd door de jonge jazz pianist Rembrandt Frerichs. Aanvang 20.15 uur. Toegang 12,50 (voorverkoop) en 15 euro aan de zaal. Met slechts twee fouten is de Schiedamse Marion Stegers winnaar van het Groot Schiedams Dictee. In totaal deden 63 deelnemers mee aan het dictee over 'Schiedam kiest voor het water'. Marloes Winkel van Sg Spieringshoek, won in de categorie scholieren met slechts 7 fouten. Van de Rotary- deelnemers was Harriet Kruse met 3 fouten de beste. Schiedam Bibliotheek Waterweg ver zorgt van woensdag 24 no vember tot en met woensdag 1 december in samenwerking met het expertisecentrum voor Mediawijsheid allerlei activiteiten om Schiedam mers wegwijs te maken in het gebruik van verschillende media. Bibliotheek Waterweg biedt onder meer een chatspreek- uur en Google tips en trucs aan op www.bibliotheekwa- terweg.nl, een rondleiding 'Haal meer uit de biblio theek', een workshop 'Be ginnen met Internet' en een workshop 'Kerstkaarten ma ken met foto's'. De activiteiten bij Bibliotheek Waterweg vormen onderdeel van een landelijke campagne. De tv-presentatoren Sipke Jan Bousema (AVRO) en Ajouad El Miloudi (KRO), kersverse am bassadeurs voor de campagne 'Meer over media, in de Week van de Mediawijsheid', moedi gen eind november mensen aan om naar de lokale bibliotheek te gaan met al hun vragen over me diawijsheid en nieuwe media. Veel mensen zijn in de veron derstelling dat we al behoorlijk mediawijs zijn. We leven im mers in een snelle wereld, waar media niet meer uit weg te den ken zijn. We ontvangen 24 uur per dag nieuws en informatie en onderhouden onze relaties via telefoon, e-mail, TWitter, Facebook, Hyves en Skype. Toch komt uit verschillende onderzoeken een ander beeld naar voren. Zo blijkt dat het veel mensen ontbreekt aan kennis en vaar digheden om op efficiënte en verstandige wijze om te gaan met media. Ouders en jongeren weten bijvoorbeeld wel hoe zij be trouwbare informatie moe ten vinden op internet, maar passen dit niet altijd toe in de praktijk. I Testje media (eigen) wijsheid op de website uwiu. weekuandemediawijsheid.nl Schiedam Senioren kunnen hun di gitale kennis bijspijkeren in de Computerbus. De bus is voorzien van een aantal com puters waarmee digibete ou deren, onder begeleiding van enthousiaste vrijwilligers van KPN, kennis kunnen maken met de mogelijkheden van de computer. Na deze kennismaking wordt, samen met de vrijwil liger, gekeken naar een ge schikte beginnerscursus in de buurt. De Computerbus staat woensdag 27 oktober van 10 tot 17 uur bij Zorgcentrum Francois Haverschmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35. Basisscl Schiedam De Stichting A4 met Vaart zoekt financiële steun om te kunnen procederen tegen het Tracébesluit. De Stichting A4 met Vaart zegt niet voor, maar zeker ook niet tegen de A4 te zijn. Wel bestrijdt zij, dat het voorstel van Rijkswaterstaat voor de A4, een verdiepte maar open snelweg binnen het beschikbare budget, het beste alternatief is. Liever ziet de stichting een A4 met een vaart erboven. "Die veroorzaakt geen 'scheur' in het open polderlandschap en geeft veel minder hinder door licht en geluid", is de redenatie.' Schiedam Cultuurwethouder Wil Vis sers opent 30 oktober de kunstroute en groepstentoon stelling. Op verzoek van het Centrum Beeldende Kunst (CBK) zijn zestien winkeliers op de Hoogstraat en beeldend kunstenaars en vormgevers aan elkaar gekoppeld. De kunstenaars zijn uitgenodigd een kunstwerk te maken, ge- inspireerd op een specifieke winkel. Het resultaat is een kunstroute op de Hoogstraat in Schiedam, die drie weken lang te bezichtigen is tijdens de openingstijden van de winkels. Gelijktijdig met de kunstroute vindt in het CBK aan de Boterstraat 81 een groepstentoonstelling plaats, waarbij de deelnemende kunstenaars zich presente ren met hun autonome werk. De groepstentoonstelling is te bezichtigen van woensdag tot en met zaterdag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Een brochure met achter grond, informatie over de deelnemers, de kunstroute en een routekaart zijn gratis te verkrijgen bij het Centrum Beeldende Kunst, het VVV- kantoor en de deelnemende winkels. Basisschool de Peperklip heeft sinds kort de beschik king over een team van razende reporters. Tien kinderen uit de groepen 6 en 7 gaan onder begeleiding van Stichting Kik'r een kinderco lumn maken over onderwer pen, die de school en de wijk Oost bezighouden. Mark Kiuit Schiedam Een column schud je natuurlijk niet zomaar uit der mouw. Over hoe je zoiets nou aan moet pak ken, heeft Jasper Monster van Stichting Kik'r de kinderen al les verteld. Dilliany en Chanel •zijn als eerste aan de beurt om het interview af te nemen. Het onderwerp is verkeersveiligheid. Dat het verkeer rond de school de kinderen flink bezighoudt, blijkt wel tijdens de redactie vergadering. Elk kind heeft wel een verhaal over een ongeluk of bijna-ongeluk. De eerste gast die aan de tand wordt gevoeld is Tjalling de Boer, de voorzitter van de Bewoners vereniging Oost. Hij laat meteen weten dat zijn kinderen vroeger ook op De Peperklip hebben ge zeten. Natuurlijk maakt hij zich ook zorgen over de verkeersvei- Elk kind kent wel een verhaal over een ongeluk rond de school ligheid. In de kleine straatjes gaat het wel maar vooral op de lanen wordt te hard gereden. Maar zegt hij: "Het zijn ook de wijk bewoners zelf die te hard rijden. Ook mensen met kinderen." De kindercolumn behandelt iedere maand een ander onderwerp en wordt gepubliceerd op de web site wwww.nieuwestadsblad.nl. De onderwerpen gaan over wat er onder de mensen leeft in de wijk. Het project sluit aan bij de Sociale Sofa. De bedoeling is dat kinderen bekende figuren uit de buurten interviewen en zo werken aan meer samenhang in de wijk. De kindercolumn is vanaf maandag te lezen op www. nieuwestadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 5