Gemeentebericht tïgM Preventie alcoholgebruik onder jongeren Gedeeltelijke herbestrating Wattstraat en Van Swindensingel gemeente Schiedam III iiiig, sf itf Tabak, alcohol, drugs en gokken. Als ouder/verzorger krijgt u er tij dens de opvoeding mee te maken. De media berichten er praktisch dagelijks over. Er zijn landelijke campagnes over roken, alcohol gebruik of andere drugs. Een vriend, kennis of familielid heeft door gebruik van een bepaald mid del of door gokken problemen. Wekelijks worden kinderen in kri tieke toestand opgenomen met een alcoholvergiftiging. Nog dichterbij: uw zoon of dochter heeft vrienden die al roken, alcohol drinken of andere drugs gebruiken. Misschien heeft uw kind er zelf al ervaring mee. Roken, alcohol, drugs, gokken. Dat zijn onderwerpen die veel Vra gen oproepen bij een groot aantal ouders/verzorgers. Helpt verbieden? Is thuis alcohol drinken veiliger dan buitenshuis? Wat kunt u doen om te voorkomen dat er problemen ont staan? En als er problemen zijn, wat is dan een goede aanpak? Waar moet u op letten? Hoe praat u er over? Op zoek naar antwoorden organi seert de ouderraad van Scholen gemeenschap Spieringshoek, in nauwe samenwerking met gemeente Schiedam en Steunpunt Onderwijs, op 26 oktober een Algemene Ouder avond met als thema 'preventie alco holgebruik onder jongeren'. Op deze avond zal dr. Van de Lely, kinderarts van het Reinier de Graaf ziekenhuis uit Delft en tevens oprichter van een polikliniek voor jeugd en alcohol, een presentatie geven over wat alco hol doet met jongeren. Tevens zul len handreikingen gedaan worden hoe hier mee om te gaan als ouders en zal er gelegenheid zijn vragen te stellen en te discussiëren. Voor deze bijeenkomst zijn ook gemeente raadsleden, vertegenwoordigers van andere scholen, huisartsen, jeugdart- sen, politie en maatschappelijk werk uitgenodigd. Annette Koevermans, namens de ouderraad verantwoordelijk voor de organisatie beantwoorde een aantal vragen: 1. Wat is de reden geweest om dit jaar het thema 'preventie al coholgebruik onder jongeren' te kiezen? Het alcoholgebruik onder jongeren is de laatste jaren schrikbarend ge stegen. Ook over onze eigen regio lezen we de meest ongeloofwaardige berichten in de kranten over jonge- Dr. Nico van der Lely met Annette Koevermans. ren, soms al vanaf 11 jaar, die geëx perimenteerd hebben met alcohol en zichzelf 'in coma gezopen' hebben. Wij als ouders hebben hierin een belangrijke taak, zonder daarbij de realiteit te verliezen. Tijdige voor lichting is van essentieel belang. 2. Waarom hebben jullie voor de gastspreker dr. Van der Lely gekozen? Dr. Nico van der Lely is iemand die zich met hart en ziel stort op het terugdringen van dit probleem. Hij heeft zoals hij zelf zegt 'al menig pu ber voor de hemelpoort weggesleept' en ziet als geen ander het belang van vroegtijdige informatieverstrekking aan ouders en jongeren. Hij slaat ons als ouders met harde feiten om de oren en heeft concrete praktijkvoor beelden. Op confronterende wijze geeft hij aan wat alcohol doet met een puberbrein. Een gedreven man met een passie! 3. Wat verwacht je van de 'spin off' van dit project? Is er een pu blicatie over de avond of worden de ouders na de avond nog verder geïnformeerd? Een publicatie van de avond wordt uiteraard op de website gezet, daar naast volgt een evaluatie in onze nieuwsbrief die ieder kwartaal bij de ouders van onze leerlingen op de mat valt. Ook is er een rol weggelegd voor onze schoolmaatschappelijk werkster en onze schoolpsychologe. Ook hun belangrijke rol binnen onze school brengen wij onder de aan dacht. Je weet tenslotte nooit wat er zich thuis of in de naaste omgeving van een kind afspeelt. Een gesprek met een vertrouwenspersoon kan heel veel lucht geven. Het onder werp bespreekbaar houden; de deu ren openzetten: dat is ons doel! 4. Wat wil je de lezers nog mee geven over dit onderwerp? Denk bewust na over alcohol en probeer daarin een sturende rol in te nemen, zonder daarin belerend te zijn. Met name jonge kinderen moe ten de gevaren inzien en leren daarin op latere leeftijd bewuste keuzes te maken. Met mate drinken begint bij een goed voorbeeld en goede voorlichting. Ook gemeente Schiedam vindt deze bijeenkomst van groot belang, want zij heeft de verantwoordelijkheid de gezondheid van haar burgers zo goed mogelijk te bevorderen en daar beleid voor te ontwikkelen. Alco holmatiging is daarin een belangrijk onderdeel omdat steeds meer duide lijk wordt dat overmatig alcoholge bruik grote gezondheidsschade kan aanrichten; vooral bij jongeren zal deze schade van grote invloed zijn op hun verdere leven. Heeft dit bericht uw belangstelling gewekt en wilt u de lezing van prof. dr. Van der Lely niet missen, meldt u zich dan aan door een mail te stu ren naar ouderavond@spieringshoek. nl. U kunt zich aanmelden tot en met 25 oktober. Algemene ouderavond Dinsdag 26 oktober Vanaf 19.30 uur Aula scholengemeenschap Spieringshoek Van der Brugghenlaan 2-6 Wegens een onregelmatige ligging wordt op maandag 25 oktober om 07.00 uur gestart met het herbe- straten van een groot gedeelte van het trottoir van de Wattstraat (trot- toirdeel tussen de Singel en de Stephensonstraat). De uitvoering vindt plaats in fases; er wordt be gonnen aan de zijde van de Singel. Daarnaast wordt op maandag 25 ok tober gegestart met de herbestrating van een deel van de Van Swinden singel (rijbaan van het straatdeel tussen de Oostsingel en de Laurens Costerstraat). De uitvoering begint aan de zijde van de Oostsingel en zal in stappen van maximaal 50 meter van de straatlengte worden opge pakt. Het verkeer wordt ter plekke omgeleid door reguliere bebording. De bereikbaarheid van de apotheek is continu gegarandeerd. Beide werkzaamheden worden uit gevoerd door Irado en nemen naar verwachting twee weken in beslag (tot en.met vrijdag 5 november). Aanwijzing Gehandicaptenparkkerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeer plaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 14 oktober 2010: Burgemeester Knappertlaan, voor pand nr. 225A, postcode 3116 JE 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 14 oktober 2010: Nieuwe Haven, voor pand Hagastraat nr. 96, postcode 3114 NE Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zés weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981,* 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. A. Baglieto, tel.nr. 2191806. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 20 oktober 2010 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. E.R. Mangert Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woningdoor afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? -Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? -Een huishouden is een alleenstaande(l) of twee (2) of meer personen,die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, telefoon (010) 2191252. Openingstijden: Maandag, Woensdag en Donderdag van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop en van 14.00 tot 20.00 op afspraak. Dinsdagochtend van 09.00 uur tot 13.00 vrije inloop 's middags gesloten en Vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 vrije inloop en 's middags tot 17.00 op afspraak. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 15 oktober 2010 Adres: Francois Haverschmidtlaan 17, 3116 JK voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen; Adres: Francois Haverschmidtlaan 19, 3116 JK voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige wopnruimten met totaal drie (3)" slaapplaatsen; N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6