Seniorenwelzijn en SWS Welzijn openen gezamenlijk huis Mantelpakjesavond in Schiedam Lustrum voor Regenboog www.schiedam.nl aemeenteberichten Feestelijke heropening van Wijkcentrum Zuid t 20 oktober 2010 nummer 42 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie BouwenWonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende bouwvergunningen Verzonden 12 oktober 2010 Sint Liduinastraat 92a, 94b en 96a, 3117 CW Het realiseren van een kinder dagverblijf Verzonden 13 oktober 2010 Broersveld 140, 3111 LK Woon- en winkelruimte veranderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van" zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken'om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn op 12 oktober 2010 en 15 oktober 2010 kapvergunningen verleend voor het rooien van de volgende bomen: Colijnstraat: Vijf Robinia's, drie Populieren, één Italiaanse Populier en twee Wilgen met een stamdiameter van 20 tot 100 cm., in verband met een renovatie wordt de straat opgehoogd en de bomen zullen dit niet over leven. Da Costastraat 29: Één eik met een stamdiameter van 45 cm., de boom is erg groot en neemt veel livht en zon weg uit de tuin van bewoners en buren. Harreweg en Groeneweg: 80 bomen (Wilg, Witte Abeel, Italiaanse Populier, Els, Es en Zoete Kers) met een stamdiameter van 10 - 60 cm. en 16 bomen (Schietwilg, Conifeer en Treurwilg) met een stamdiameter van 40-60 cm., om het openweidelangdschap voor weidevogels te verbeteren en het verminderen van de kansen voor predatoren. Hazenpad (tussen Parkweg en Schiedamseweg): Één populier met stam diameter van 100 cm., in verband met een reeds omgevallen boom naast de populier kan de veiligheid en stabiliteit van de boom niet worden gega randeerd. Noordvest - Vlaardingerdijk: Elf Iepen met een stamdiameter van 20 tot 100 cm., in verband met de Iepenziekte dienen de bomen zo snel mogelijk - te worden gekapt om verdere aantasting te voorkomen. Schiedamseweg, Jaap van Raatpad, Leendert Langstraathof, Ringvaart en Koekoekslaan: meerdere bomen (Corylus Colurna, Alnus Spaethii, Fraxi- nus Excelsoir, Sophara Japonica en Robinia) met een stamdiameter van 15 tot 35 cm., in verband met en aantal dode, nagenoeg dode bomen of ernstig beschadigde bomen. Van der Duyn van Maasdamstraat 14: Vijf Esdoorns, twee Berken en één Wilg met een stamdiameter van 10 tot 25 cm., de bomen staan schuin en dreigen om te vallen. Ook zorgen de bomen voor veel schaduw in de ach tertuin. Warande 178: Één Aesculus Carnea Briotti niet een stamdiameter van 41 cm., de boom is aangetast en zodoende een gevaar vormt voor de omge ving. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belangheb benden kunnen tegen deze besluiten, binnen zes weken na bekendmaking daarvan, een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet onder tekend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van de belanghebbende; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d. de gronden van het bezwaar; e. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50950, 3007 BL Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw S. de Held van de afde ling Vergunningen Handhaving onder telefoonnummer: 010- 219 1727. Op woensdag 13 oktober vierden Seniorenwelzijn en SWS Welzijn de heropening van hun gezamen lijk huis; Wijkcentrum Zuid aan de Dwarsstraat 42 in Schiedam. De officiële heropening van het wijkcentrum werd gedaan door wethouder Maarten Groene die ook een rondleiding door het nieuwe pand kreeg. I Foto 's: Jan van der Ploeg Gezamenlijk huis SWS Welzijn is de welzijnsorgani satie voor alle Schiedammers. Hier staan mensen centraal. SWS Welzijn wil mensen samenbrengen en ver binden en ze wijzen op hun kansen en mogelijkheden. Seniorenwelzijn is toegesneden op de vraag van kwetsbare ouderen. Zowel individueel via de ouderenad viseurs als collectief via de twaalf ontmoetingscentra in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Het doel is gericht op het zelfstandig blijven wonen van ouderen. Voor het eerst gaan SWS Welzijn en Seniorenwelzijn samen vanuit één gebouw een van de Schiedamse wij ken bedienen. De organisaties ver wachten door de samenwerking een sterker aanbod aan de bewoners van Schiedam Zuid te kunnen leveren. Na het grote succes van vorig jaar wordt er dit jaar op woensdagavond 17 november opnieuw een Man telpakjesavond gehouden in de Grote- of St. Janskerk in Schiedam. Op een 20 meter lange catwalk showen professionele modellen dames-, heren- en kinderkle ding en accessoires. Zo'n 30 ondernemers uit de Schiedamse binnenstad verlenen hun medewerking om de Mantelpakjesavond weer tot een daverend succes te maken. Organisator van de modeshow is de styliste en personal shopper Mirjam Geldof. Zij heeft samen met de winkeliers de show sa mengesteld met leuke tips voor de winterse maanden. De presentatie van deze avond is in handen van Yvonne Keeley en Dyon Caractère. Nieuw dit jaar is dat u na de modeshow de winkels kunt bezoeken om de door u felbegeerde creatie te bemachti gen tijdens het moonlightshoppen. Kom in een mantelpakje en win mooie prijzen Een mantelpakje is een bij elkaar horend setje van een rok en een jasje. Komt u tijdens de Mantelpakjesavond gekleed in een mantelpakje, dan maakt u kans op mooie prijzen. Zo maakt u onder meer kans op een luxe high tea voor twee personen, een make-up sessie door een specialiste of een personal shopper voor tweeënhalf uur. Daarnaast kunt u een zilveren ring, een luxe badjas, een cadeaubon, een lederen tas, een kappersbon of een ver rassingstas winnen. Kaartverkoop Vanaf deze week zijn de kaarten voor de Mantelpakjes avond verkrijgbaar bij: VVV Schiedam (Buitenhavenweg 9) Bruna (Nieuwe Passage 35) Post Scriptüm (Hof van Spaland 31) Almost Art (Hoogstraat 163) 17 november aan de deur van de Mantelpakjesavond. Zitplaatsen kosten 7,50 en staanplaatsen 5,00. Voor meer informatie kijkt u op www.ontdekschiedam.nu/andersinmode. Mantelpakjesavond 17 november 19.30 - 20.45 uur Grote- of St. Janskerk Tel.: (OIO) 219 1111 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.n Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Postadres Eindredactie Postbus 1501 3100 EA Schiedam Gemeente Schiedam In de week vlak voor de herfst vakantie werd het 25 jarig bestaan van basisschool Regenboog Woud- hoek/Groenoord gevierd. De gehele week stond in het teken van een lustrumfeest. Ook wethouder Siljee bracht een bezoek aan de 'ja rige scholen'. Foto: Jan van der Ploeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7