Gemeentebericht 3CHII0AM Gemeentearchief biedt twee weken hoge korting op boeken Sportcoaches gezocht 'i.iiï m ..r waul NIEUW! 5G1ID7AM st& BOO^ BOEK Informatiebijeenkomst woensdag 27 oktober Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? gemeente Schiedam i 11 Het Gemeentearchief Schiedam heeft weer reden gevonden om een mooie aanbieding te doen; om on ze nieuwe pinautomaat warm te draaien bieden wij drie van onze 'bestsellers' aan met hoge korting! Van woensdag 20 tot en met dins dag 26 oktober bieden wij klan ten die met pin betalen het 'Groot Schiedams Prentenboek' aan van €52,50 voor slechts €25,00. De week daarop, van woensdag 27 tot en met woensdag 3 november, kunt u 'Roovers in Schiedam' delen 3 én 4 samen met voordeel kopen. Nor maal kosten deze fotoboeken €19,95 elk, maar voor wie ze tegelijk aan schaft (en met pin betaalt) kosten ze gezamenlijk ook slechts €25,00! Wees er snel bij want op is op alles moet weg zolang de voorraad strekt! Het Groot Schiedams Prentenboek (Henk Slechte en Laurens Priester) Honderdvijfenzestig afbeeldingen zijn na selectie overgebleven om te zamen het Groot Schiedams Pren tenboek te vormen. Er is een keuze gemaakt uit meer dan 2500 pren ten en tekeningen. Door het ruime formaat van 24 bij 30 centimeter komen de afbeeldingen volledig tot hun recht. Elke prent is in kleur én voorzien van een beschrijving met verdere toelichting of achtergrond informatie. Het grootste deel van de afbeeldingen is nog nooit eerder gepubliceerd en bijna alle prenten en tekeningen tonen de stad van een unieke kant. Over de kunstenaars is apart in het boek informatie opge nomen. De prenten reflecteren de geschiede nis van Schiedam; veel afgebeelde panden of straten hebben te maken met de jenever- of glasindustrie. Er zijn tekeningen van huizen waar de rijkdom van afstraalt of die juist getuigen van diepe armoede. Wie het bijna vierhonderd pagina's tellende boek doorneemt zal ongetwijfeld zaken herkennen maar ook ontdek kingen doen. Roovers in Schiedam (Laurens Priester en Henk Slechte) Deel 3: De Gorzen De foto's, geschoten door de Rot terdamse fotograaf J.F.H. Roovers (1912-2000), laten op het eerste ge zicht veel herkenbaars zien. Zoals de Groenelaan, de buurten ontworpen door Piet Sanders, de Maasboulevard en de Heilig Hartkerk. In de Hoofd straat en aan en achter de Nieuwe Haven en de Willemskade is in de jaren '70 echter heel veel gesloopt. De Gorzen zoals Roovers die fotogra feerde, een wijk met veel industriële bedrijvigheid, is voor een belangrijk deel verdwenen. Vooral aan de ran den van de wijk zijn de sporen van het verleden grondig uitgewist. De 101 foto's uit de periode 1953-1980 opgenomen in het boek, zijn losjes gegroepeerd als wijkwandeling, met als beginpunt de Willemsbrug en als eindpunt de Nieuwe Haven aan de Hoofdstraat tot de Hagastraat. Een plattegrond uit circa 1970 is ter verduidelijking van de locaties als illustratie opgenomen. Deel 4: Het Singelkwartier Het Singelkwartier is deel van de wijk die tegenwoordig Schiedam- Oost heet en ligt globaal binnen de Broersvest, de Overschiesestraat, het Stationsplein, de Horvathweg en de Rotterdamsedijk. De reconstructie van het station en het Stationsplein, de aanleg van de Horvathweg, de bouw van het stadskantoor aan de Emmastraat, de stadsvernieuwing en de nieuwbouw van het stadskantoor aan het Stadserf hebben het uiterlijk van het Singelkwartier ingrijpend veranderd. Veel is gesloopt en - vaak pas jaren later - vervangen door nieuwbouw. Roovers heeft de grote ingrepen in het Singelkwartier uitvoerig vastgelegd. De bijna honderd foto's, de informatieve teksten en de his torische schets geven de lezer een uitstekende indruk van hoe het Sin gelkwartier er uitzag en hoe het zich heeft ontwikkeld. De foto's van Roovers zijn uiteraard ook in het Gemeentearchief te vinden. Klein bedrag, pinnen mag U kunt nu deze prachtige, ideaal als sinterklaas- en kerstcadeau, voor Schiedammers onmisbare zoeken met forse korting in huis halen, maar slechts gedurende korte tijd... dus wees er snel bij! Va tl woensdag 20 tot en niet dinsdag 26 oktober 2010: GROOT SCHIEDAMS PRENTENBOEK t-CMC SLECHTE UUJRENS PRSëSTÖ? \kvhi\ 2 >.00 ctmi, ■r wie tact ff N* betaalt: Van woensdag 27 tot en met woensdag 3 november 2010: ROOVERS IN SCHIEDAM CAUGENS pcests? mek* SLECHTE aannaai totaal 39,90 dedoa 25JX><um, w*r met PI Ni betaalt' Het Gemeentearchief Schiedam is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 en op de overige werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskan toor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Ben jij tussen de 16 en 23 jaar oud en op zoek naar een leuke sportieve bijbaan? Is sport je passie? Dan ben jij wellicht één van de nieuwe Sportcoaches waarnaar Sport en Recreatie op zoek is. In totaal is behoefte aan twintig gemotiveerde, sportieve jongeren, die willen assis teren bij de uitvoering van sportieve activiteiten en evenementen in de stad. In november start Sport en Recreatie - in samenwerking met Buurtlab, SWS Welzijn en het Life College - de cursus Leider Sportieve Recreatie (LSR) niveau 2, als basis voor Sportcoach. Wil je meer infor matie hierover? Kom dan naar de informatiebijeenkomst op woensdag 27 oktober.' Sportcoach De Sportcoach is een vrijwilliger bij Sport en Recreatie, die ingezet wordt bij allerlei sportieve activiteiten in de wijk en stad. Denk bijvoorbeeld aan sport en spel op pleinen in de wijk, inzet bij schoolsporttoernooien of het verzorgen van trainingen bij de (wijk-)sportvereniging. Voor deze inzet krijg je vrijwilligersvergoeding in de vorm van zakgeld. Na diplome ring krijg je een vrijwilligerscontract en zal je een aantal uren per week worden ingezet. Jongeren, die niveau 3 Sport en Bewegen (Cios/ROC) al in bezit hebben en op zoek zijn naar een bijbaan, kunnen in principe direct aan de slag als Sportcoach. LSR-opleiding De juiste vaardigheden en de juiste houding voor sportcoach kun je niet uit de boeken of vanachter je bureau leren. De LSR-opleidingen (Leider Sportieve Recreatie) omvatten daar om veel praktijkopdrachten. Theorie vormt daarbij een ondersteunende rol. Van de cursisten wordt veel zelf discipline vereist om de opleiding, die 57 uur inzet vraagt, op niveau 2 of 3 te kunnen voltooien. Met het diploma kun je binnen de sportieve recreatie alle kanten op. Informatiebijeenkomst Als je interesse hebt om de cursus Leider Sportieve Recreatie te volgen en er meer over wilt weten, ben je van harte welkom bij de informatie bijeenkomst op woensdag 27 oktober om 19.00 uur in Sporthal Margriet. Aanmelding en kosten Aanmelding voor de cursus dient plaats te vinden vóór dinsdag 2 november via sport@schiedam.nl Als je in de tussentijd meer infor matie wilt, neem dan contact op met Rudy Banffer, Consulent Sport- stimulering Sport en Recreatie ge meente Schiedam, 010-219 2361. De kosten van de cursus bedragen 50,-. Na diplomering krijg je deze kosten teruggestort. Een sollicitatie gesprek en een Verklaring omtrent Gedrag (V.O.G.) maken deel uit van de procedure. Aanvullende informa tie over de cursus is te vinden op www.sportalliantie.nl. Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van I oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags vap 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Graaf Florisstraat 16, 3117 PL mét de activiteit bouwen, het plaatsen van een berging, 13 oktober 2010. Hoogstraat t.o. nr. 4, Boomgaardstraat/Broersveld, Gerrit Verboonstraat, Lange Nieuwstraat t.o. nr. 195, Nieuwe Haven en Westvest, met de activiteit reclame, het vervangen van de huidige mupi's, 11 oktober 2010. Lange Kerkstraat 34, 3111 NP met de activiteiten slopen, reclame en bouwen, de bestaande Albert Heijn zal opnieuw worden ingedeeld, 11 oktober 2010. Lange Kerkstraat 34, 3111 NP met de activiteit brandveilig gebruik, de bestaande Albert Heijn zal opnieuw worden ingedeeld, 11 okotber 2010. Maasboulevard 11, 3114 HB met de activiteit bouwen, het uitbreiden van een clubhuis, 13 oktober 2011. Willemskade 2071, 3114 CN, met de activiteiten bouwen en slopen, een doorbraak in de woning, 7 oktober 2010. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket s Lm

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 8