5G1ID7AM Kunstroute bij Hoogstraatwinkeliers Nieuwe social sofa in Oost openingstijden Gemeentearchief www.schiedam.nl Wijziging i Vanaf 30 oktober vormt de Hoogstraat het decor voor een kunstroute. In zestien winkels is werk te bezichtigen van zestien verschillende beeldend kunstenaars en vormgevers. Op uitnodiging van het Centrum Beeldende Kunst (CBK) Schiedam hebben de kunstenaars een kunstwerk gemaakt voor een winkel naar keuze. De kunstroute 'Kunstwerk aan de Winkel' is drie weken lang te zien tijdens winkelopeningstijden. Werk aan de Winkel Met de kunstroute wil het CBK een brug slaan tussen economie en cultuur. I Op de Hoogstraat tekent zich langzaam maar zeker een kentering af, waarbij steeds meer winkels<er weer in volle glorie bij komen te staan. Dit is mede het resultaat van het gemeentelijke project Werk aan de Winkel, waarbij eigena ren en/of ondernemers worden gestimuleerd om de winkelpanden op te knap pen met subsidies of een laagrentende lening. De winkeliers die meedoen aan de kunstroute hebben ook allemaal deelgenomen aan Werk aan de Winkel. (De titel van de kunstroute is dan ook een knipoog naar dit project. Gelijktijdig met de route vindt in het CBK, Boterstraat 81, een groepsten toonstelling plaats waarbij eerder werk van de deelnemende kunstenaars is j te zien. Openingstijden woensdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. 30 oktober om 15.00 uur wordt de kunstroute in het CBK geopend door wethouder Wil Vissers (cultuur). Wethouder Ad Hekman heeft donderdag 14 oktober samen met wijkbewoners aan de Van Swin- densingel de tweede social sofa in Schiedam-Oost in gebruik geno men. Het ontwerp voor deze sofa is ge maakt door de Schiedamse kunste naar Brigitte Bot. Er is de afgelopen maanden door een heel team van be woners aan gewerkt in een container op het Van 't Hoffplein. Tijdens het werk hebben allerlei ontmoetingen en gesprekken tussen buurtbewoners plaatsgevonden. En dat is precies de bedoeling achter de social sofa: men sen met elkaar in contact brengen. De komende tijd zullen er op andere Foto 's: Jan van der Ploeg plaatsen nog meer sofa's worden geplaatst. GEMEENTEARCHIEF Met ingang; van 1 januari 2011 zal het Gemeentearchief Schiedam 32 uur per week geopend zijn, van dinsdag t/m vrijdag van 09.00 - 17.00 uur. Vanaf het nieuwe jaar is het archief dus niet de maandag ochtend maar de gehele maandag gesloten. Beste mevrouw de burgemeester, Ik heb uw hulp en inzicht nodig! Zoals u weet, neem ik in deze periode altijd contact op met de Hoofdpiet van Sint Nicolaas om alle details met hem door te nemen over de intocht. Helaas kreeg ik Hoofdpiet steeds niet te pakken. Van de week kreeg ik plotsklaps een verontrustende e-mail uit Spanje. Van de Hoofdpiet. Ik maak me een beetje zorgen. Het lijkt wel of hij verdwenen is! Als u zijn bericht leest, denk ik dat u het met me eens bent. Ik heb onmiddellijk contact opgenomen met Sint Nicolaas zelf en uit zijn antwoord blijkt, dat er inderdaad van alles aan de hand is in het paleis! Zo veel zelfs, dat Sint Nicolaas overweegt niet naar Schiedam te komen! En dat zou een ramp zijn voor de kinderen! Er moet een manier zijn om: a. de Hoofdpiet te vinden met het boek; b. Sint Nicolaas gerust te stellen, zodat hij wel komt. Heeft u een idee hoe we dit aanpakken? Ik weet even nog geen oplossing. Ik stuur' u allebei de berichten mee, zodat u z« nog eens rustig kunt nalezen. Nogmaals, ik begin me erg zorgen te maken! Groeten, Pim BERICHT VAN DE HOOFDPIET Amigo PimPedro Schenkelaro, Es un tiempo que no hablamos pero todavla estoy en una isla tranquila y desierta en algün lugar de cuarentena en la costa espahola. Ja Nederlands niet meer goed en ook niet meer weten waar ligt Nederland. Kom ik wel dit jaar kom ik niet? Is grote vraag. Zouden de kinderen in Schiedam mij. missen? Oh ik weet niet ofPimPiet contact heeft met Sint-baas maar boek is bij mij dus Hij moet cadeautjes zelf maar regelen. Ja Pietje Hoofd heeft beetje rust nodig. Mijn HoofdPiet loopt om. Sint heeft een hoop wensen en geeft veel opdrachten maar ik krijg er geen Pieten bij en het boek wordt maar dikker en zwaarder. Hoe moet ik het allemaal doen? Er komen steeds meer kinderen en ook meer cadeaus. HOE MOET IK DIE ALLEMAAL VERVOEREN? Denk je dat Sint mij zal missen? Misschien dat ik PimPiet nog wel een keer mail vanuit eiland maar misschien ook niet. Misschien tot binnenkort als de mailzendin- stallatie het weer doet maar dan móet ik hem eerste opstoken met een paar pepernoten. Adios, Hoofdpiet BERICHT UIT SPANJE Madrid, 5 oktober 2010 Beste Pim, Ik heb je bericht ontvangen. Helaas kon ik niet eerder reage ren, want, zoals je weet houd ik iedere ochtend mijn conditie op peil in onze sportschool. Je vroeg me wat er allemaal aan de hand is hier in het paleis. Eigenlijk kun je beter vragen, wat niet! Ik zal je vertellen, wat er gebeurd is. Het is vreselijk! Vorige week lag ik na het sporten even te rusten op de bank. Gewoon even relaxen. Opeens stormt Hoofdpiet de kamer in, helemaal van streek. Hij had het helemaal gehad, de Pieten deden niet wat hij hen opdroeg, hij moest alles alleen regelen, ik lag alleen maar op de bank te luieren en zo ging hij maar door. Je kunt je, denk ik, wel voorstellen hoe hij tekeerging! Je kent hem... als hij van streek is, dan is er echt wat aan de hand! Maar ja, je weet ook dat hij wel eens kan overdrijven, zal ik maar zeggen. Opeens pakt hij het rode boek op en rent zonder verder iets te zeggen de kamer uit. Ik ben hem niet meteen achternagegaan, want ik dacht dat hij wel weer zou afkoelen. Nou, niets is minder waar! Sterker nog, hij is zelfs vertrokken uit het paleis, met al zijn spullen EN., met het rode boek! Je weet dat letterlijk alles in dat boek staat! Ik kan niets meer vinden, geen adressen van de kinderen, geen verlanglijstjes, noem maar op! Het is een regelrechte ramp2Ik zit met mijn handen in het haar! Wat moet ik nu doen? Ik weet zelfs niet welke cadeautjes ik mee moet nemen naar Schiedam! Maar ik kan toch ook niet zonder aankomen? Bovendien maak ik me erg zorgen over Hoofdpiet. Waar kan hij nu toch zijn?? Hier weet niemand er raad mee. Nu weet ik nog, dat jullie en vooral de kinderen van Schiedam in het verleden ons altijd geholpen hebben met het vinden van oplossingen voor onze problemen, maar nuik vraag het me af'! Ik weet, dat jij altijd veel contact met Hoofdpiet hebt. Kun je mij helpen om hem te vinden?? We moeten hem vinden, anders heeft het geen zin om te komen! Hoor ik je snel? Een wanhopige Sint Nicolaas Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schledam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 9