Gemeenteberich 5CHIEGAM VERGUNNING AANVRAGEN? 7 Gemeentearchief zoekt verhalen over watersnoodramp 1953 ALLE INFORMATIE BIJ 1 LOKET Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl De gemeenteraad vergadert burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief Schiedam wil graag in contact komen met (oud)-Schiedammers die met de watersnoodramp van februari 1953 ■of de gevolgen daarvan- te maken hebben gehad. Leerlingen van het Schravenlant gaan eind november tijdens hun Maatschappelijke Sta ge met dit onderwerp aan de slag. De leerlingen willen eind novem ber graag in diverse interviews de ervaringen van ooggetuigen horen. We zoeken mensen die mee willen werken aan de stage en hun verhaal aan een leerling willen vertellen. Aanleidingen zouden kunnen zijn dat u waterschade aan huis of bedrijf heeft gehad, moest vluchten voor het water, misschien vast heeft gezeten in uw woning of betrokken bent geweest bij een van de vele Schie- damse hulp- of opvangacties. In Schiedam hébben ongeveer der tienhónderd evacués opvang gevon den. Sommigen een paar weken, anderen tot wel negen maanden. Gemeentepersoneel deed mee aan de één-uur-salaris-actie, en de ge meente 'adopteerde' het getroffen dorp Goudswaard. Waarschijnlijk zijn er nog veel meer acties geweest, maar er is nog weinig over deze -relatief recente- geschie denis bekend. Gelukkig zijn er in Schiedam geen slachtoffers gevallen, al zijn in de Gorzen enkele straten ondergelopen en was er aanzienlijke bedrijfsschade bij Wilton en Gusto. Voor het project is het archief op zoek naar materiaal over de ramp. We denken aan foto's of films van straten in de Gorzen die onder water staan of documenten die betrekking hebben op de watersnood in Schie- L dam of de inzamelingsacties. Wie wil meewerken aan dit pro ject kan contact op nemen met Caroline Nieuwendijk via telefoon nummer 010-219 1943' of email c.nieuwendijk@schiedam.nl. gemeente Schiedam Kom langs bij het ondernemersloket voor alle informatie die u nodig heeft als (startend) ondernemer. Openingstijden zonder afspraak: Maandag t/m vrijdag van 09.00 - 13.00 uur. Openingstijden met afspraak: Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 uur. Vrijdag van 14.00 - 17.00 uur. (Dinsdagmiddag en -avond gesloten). Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, telefoon (010) 219 12 59 info@schiedam.nl www.schiedam.nl bedrijfsruimten bestemmingsplannen vergunningen mentor microfinanciering subsidies Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) j stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/nC20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Aanvragen Akkerpad 1, 3124 AA met de activiteit bouwen, het plaatsen van keet wagen en container, d.d. 26 oktober 2010. Amalia van Solmstraat 9a, 3116 EB met de activiteit kappen, het kappen van één berk, d.d. 28 oktober 2010. De Brauwweg 74, 3125 AE met de activiteit bouwen, het verwijderen van asbest, d.d. 27 oktober 2010 Hoogstraat 78, 3111 HL met de activiteiten slopen, reclame en bouwen, gemeentelijk monument met winkel en woning restaureren, d.d, 22 oktober 2010. Hoogstraat 94, 3111 HL met de activiteiten slopen, reclame jèn bouwen, het verbouwen van de winkel met bovenwoning, d.d. 22 oktober 2010. Hoogstraat 96/98/100, 3111 HL met de activiteiten slopen, reclame en bouwen, het verbouwen van een winkel en twee woningen, d.d. 22 oktober 2010. Hoogstraat 104/106, 3111 HL met de activiteiten slopen, reclame en bouwen, de panden verbouwen tot een winkel met erboven een woning, d.d. 22 oktober 2010. Nieuwe Haven 103, 3116 AB met de activiteit bouwen, container plaatsen, d.d. 27 oktober 2010 Overschieseweg 202, 3112 NB met de activiteit kappen, vier stuks bol Acacia, één stuk Malus sp. en vijftien bomen kappen ten behoeve van de g herinrichting van het terrein, inclusief vijftien nieuwe bomen planten, d.d. 9 29 oktober 2010. Mededelingen Kerkweg 56, 3121 KE met de activiteit slopen, het verwijderen van asbest, d.d. 28 oktober 2010. Meldingen worden gepubliceerd ter informatie. Hiertegen is geen zienswijze, I bezwaar en beroep mogelijk. Op donderdag 4 november 2010 vergadert de gemeenteraad. De ver gadering begint om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming'is en waar over de beraadslagingen nog moe ten worden voortgezet (bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). De commissies hebben vergaderd over de raadsvoorstellen. De vol gende voorstellen gaan als A-stuk naar de raad: Vertegenwoordiging in de Regi onale Organisatie Gehandicap tenvoorzieningen Nieuwe Wa terweg Noord (ROGplus NWN) (VR 92/2010) Initiatiefvoorstel: procedure be handeling rapporten Rekenkamer commissie Schiedam-Vlaardingen (RKC).(VR 93/2010) Aanpassing Bouwverordening Schiedam (VR 97/2010) 18e Wijziging Gemeenschap pelijke regeling DCMR Milieu dienst Rijnmond (VR 98/2010) Verwerving aandelen N.V. Irado aan N.V. ONS Houdstermaat schappij (VR 99/2010) De commissie Samenleving en Be stuur heeft tevens besloten tot het in stellen van een subcommissie sport. Het reglement van deze subcommis sie is op de website van de gemeente terug te vinden. Wilt u meer infor matie, dan kunt u contact opnemen met de griffie van de gemeente, telefonisch op 010 - 219 10 41 of 010 - 219 10 45 of per e-mail op griffie@ schiedam.nl. Tevens komen in de raadsvergade ring aan de orde (de onderwerpen staan als B-stuk op de raadsa genda): Verordening antidiscriminatie voorzieningen gemeente Schiedam (VR 94/2010) De Wet gemeentelijke antidiscrimi natievoorzieningen verplicht de ge meenteraad om in een verordening de inrichting en uitvoering van de taken van de antidiscriminatievoor ziening (het zgn. meldpunt) vast te leggen. Deze verordening wordt aan de gemeenteraad voorgelegd. Op voorstel van de VVD-fractie is het een bespreekpunt in de gemeente raad. Clustering basisscholen Nieuwland (VR 95/2010) Het voorstel gaat uit van een vari ant voor (vervangende) nieuwbouw voor drie basisscholen in de wijk Nieuwland: Ababil, De Taaltuin en De Wieken. Op verzoek van het CDA is het een bespreekpunt. De fractie stelt zich op het standpunt dat alle scholen dezelfde voorzieningen moeten krijgen. Herinrichting Kop van de Plantage (VR 81/2010) In de commissie is unanimiteit over het slopen van de muziekkoepel. Het college van burgemeester en wethouders beraadt zich over de toe komst van de muziekkoepel nadat de monumentencommissie een advies heeft uitgebracht. Diverse fracties maken kanttekenin gen bij het voorstel of er in de toe komst voldoende parkeercapaciteit beschikbaar is, de langere rijtijden voor bewoners in de Tuinlaan en omgeving en de verkeerssituatie op de kruising Lange Nieuwstraat/Ger- rit Verboonstraat. Oprichten ondernemersfonds/ reclamebelasting (VR 96/2010) Diverse fracties maken kanttekenin gen bij het gevolgde proces hoe de draagvlakmeting is uitgevoerd. Diverse fracties verzoeken het colle ge van burgemeester en wethouders 2 jaar na het invoeren van het on dernemerfonds/reclamebelasting een evaluatie uit te voeren met een ver antwoording over het besteden van de middelen, waarbij de voorkeur er naar uitgaat, dat deze evaluatie door de gemeente zal worden uitgevoerd. Meer informatie over de commis sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 10