Schiedam, een stad die het waard is College investeert in stad ondanks bezuinigingen a Collegewerkprogramma 2010-2014: 'Schiedam, een stad die het waard is' 4 d3 gemeente Schiedam Week 44 Woensdag 3 november 2010 Schiedam staat aan de vooravond van een aantal belangrijke ontwikkelingen en uitdagingen. Niet alleen heeft de stad zich de afgelopen jaren Op economisch en sociaal vlak op een positieve manier ontwikkeld. Ook wordt onze stad steeds interessanter voor bedrijven en mensen om zich er te vestigen. De binnenstad begint uit het dal te komen, het veiligheidsgevoel van de Schie dammer verbetert, de tevredenheid over de directe leefomgeving neemt toe en op het gebied van een duurzgme ontwikkeling van de stad kent Schiedam toonaangevende ontwikkelingen die bin nen de stadsgrenzen plaatsvinden. Economische teruggang Naast deze pluspunten wordt de stad ook bedreigd door een aantal ontwikkelingen. De financiële middelen vanuit het Rijk laten een sterke daling zien, waardoor de financiële en sociale positie van kwetsbare Schiedammers in gevaar komt. Door de ligging in een stadsagglomeratie en de ontwikkelingen die daar plaatsvinden, staat de leefomgeving steeds meer onder druk. De economische teruggang heeft ook tot gevolg dat de woning markt stagneert, waardoor de gewenste doorstroming gestokt is. Tenslotte moet voorkomen worden dat er spanningen tussen Schiedammers ontstaan, veroorzaakt door het gebrek aan kennis van en respect voor eikaars opvattingen. Problemen omzetten in kansen Het college van burgemeester en wethouders vindt het belang rijk de geschetste problemen om te zetten in kansen. Om dat te bewerkstelligen heeft zij ambities geformuleerd in het Collegewerkprogramma (CWP) waarvan de oorsprong ligt in het coalitieakkoord 2010-2014, dat gesloten is door de fracties van PvdA, VVD, CDA en GroenLinks. Verder is de door de gemeenteraad vastgestelde Stadsvisie Schiedam 2030 een uitgangspunt voor het college. In dit document is aangegeven welke hoofdopgaven er voor de komende jaren liggen, hoe deze ruimtelijk moeten -worden uitgewerkt en waar de prioriteiten liggen voor de komende vier jaar. Herkenbaar bejeid voor alle Schiedammers Het college wil recht doen aan en in haar beleid herkenbaar zijn voor alle Schiedammers; jongeren en ouderen, mannen en vrouwen, heteroseksuelen en homoseksuelen, 'oude' en nieuwe Schiedammers. Het Collegewerkprogramma (CWP) geeft inzicht in welke prioriteiten het college heeft gedestilleerd uit bovengenoemde documenten en beschrijft de hoofdlijnen waarlangs het beleid verder ontwikkeld wordt. Naast de hoofdlijnen zijn ook in detail de uitdagingen waar we ons de komende jaren voor gesteld zien en waar het college aan het einde van deze periode verantwoor ding over zal afleggen, opgenomen. Samen Het college doet dit alles echter niet alleen, maar doet dit samen met de inwoners van Schiedam en de leden van de gemeente raad. Vandaar ook dat dit college recent keuzes heeft voorgelegd aan de stad en deze heeft meegewogen in de keuzes voor de komende jaren. Daarom informeren we u op deze begrotings pagina's uitgebreid over het Collegewerkprogramma en de Begroting 2011Zodat we samen verder kunnen bouwen. Dat alles voor Schiedqm, een stad die het waard is! Het wordt de komende jaren aantrekkelijker om in Schiedam te wonen, te werken en te verblijven. Daarnaast moeten Schiedammers meer kansen krijgen om op te klimmen op de maatschappelijke ladder. Op basis van het coalitieakkoord en geïnspireerd door de Stadsvisie 2030 heeft het college ambities geformuleerd over de ontwikkeling van Schiedam in de nabije toekomst. De ambities van het college zijn terug te vinden in tien strategische hoofd lijnen die gezamenlijk de basis vormen van het Collegewerk programma 2010-2014 'Schiedam, een stad die het waard is'. Op basis van deze hoofdlijnen gaat het college deze bestuurs periode flink aan de slag. Een Schiedam waar Schiedammers trots op zijn Het college heeft op basis van input vanuit de stad, maar ook de uitgangspunten vanuit de stadsvisie en het coalitieakkoord een visie ontwikkeld hoe het Schiedam van de toekomst er uit moet zien. Belangrijke doelstellingen daarbij zijn: een Schiedam waar alle Schiedammers zich goed kunnen ontwikkelen en thuis voelen; een aantrekkelijk en mooi Schiedam; een financieel, economisch en sociaal sterk Schiedam; een Schiedam dat zich duurzaam ontwikkelt; een Schiedam waar zorg voor de medemens is; een Schiedam waar mensen kunnen ontspannen, sporten en recreëren. Kortom, een Schiedam waar Schiedammers trots op zijn. Strategische lijnen Het college heeft gekozen voor tien strategische lijnen die bijdragen aan het hierboven geschetste Schiedam. Op basis van deze keuze wordt de komende vier jaar een omvangrijk om buigingsprogramma (bezuinigen én investeren) voorgesteld dat moet bijdragen aan een sterker Schiedam in 2014. De tien strategische lijnen: 1Werken en onderwijs 2. Mee (kunnen) doen 3. Een voorzieningenniveau dat op de Schiedamse maat geschoeid is 4. Investeren in lokale economie en mensen 5. Investeren via versnelde stedelijke vernieuwing 6. Versterken kwaliteit leefomgeving; openbare ruimte schoon, heel en veilig 7. Duurzaamheid 8. Veiligheid 9. Wonen 10. Gemeente nieuwe stijl Gezamenlijke inspanning "Als college laten we zien waar we voor staan en welke ambities we hebben om van Schiedam een stad te maken die het waard is," aldus burgemeester W.M. Verver-Aartsen. "Het is een gezamenlijke inspanning om hier verder invulling aan te geven. Raad, burgers, ondernemers en partners zullen hierbij actief betrokken worden.-Het op 4 oktober jongstleden gehouden stadsdebat en de stadsenquête, die gelijktijdig via internet was uitgezet, zijn geslaagde voorbeelden van hoe dit kan." Begroting Voor het jaar 2011 is het college er reeds in geslaagd de middelen te vinden om de eerste ambities uit het College werkprogramma te kunnen uitvoeren. De Begroting 2011 en de le begrotingswijziging komen op dinsdag 9 en donderdag 11 november aan de orde tijdens de jaarlijkse begrotings behandeling door de gemeenteraad.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 11