Schiedam veilig en sterk in dienstverlening Investeren, vooral in mensen Burgemeester Verver: Wethouder Siljee: maTiin éJïQwa gemeente Schiedam Dienstverlening "Op het gebied van dienstverlening zijn we volop in beweging. De gemeente Schiedam wil zo goed mogelijk bereikbaar zijn voor haar inwoners. Daarom kunnen Schiedammers zelf kiezen hoe ze contact met ons opnemen. Dat kan door langs te komen in de Stadswinkel, maar ook telefonisch of door een e-mail of brief te sturen. Steeds meer zaken zijn echter ook direct via de website van de gemeente te rege len. Begin volgend jaar lanceert de gemeente Schiedam overigens een geheel nieuwe website, die op dat gebied veel meer mogelijk maakt." Voor sommige zaken is een bezoek aan de Stadswinkel echter noodzakelijk. Ook daar zijn de nodige verbeteringen doorgevoerd. Burge meester Verver-Aartsen: "Sinds mei van dit jaar zijn de openingstijden van de Stadswinkel aan gepast om beter in te spelen op de behoefte van de Schiedammers. We zijn nu drie avonden in de week geopend voor klanten die niet tijdens kantooruren kunnen of willen langskomen. Een belangrijke verbetering is verder dat het nu ook mogelijk is om via de website of per telefoon een afspraak te maken. Met een afspraak op zak ben je binnen vijf minuten aan de beurt en hoefje dus niet meer bang te zijn voor lange wachtrijen. We streven er overigens naar om in 80 procent van de gevallen inhoudelijk ook 'direct-klaar' aan te bieden waarvoor u ons heeft benaderd. In de overige gevallen, bij voorbeeld als meer tijd nodig is om iets uit te -,±jCj De economische crisis is ook niet onopgemerkt aan Schiedam voorbij getrokken. Tot en met het eerste halfjaar van 2008 zat Schiedam stevig in de lift als het ging om de ontwikke ling van het aantal werkenden, de vestiging van bedrijven en de bouw van woningen in de stad. Hierna kwam de klad erin. Toch ziet wethouder Menno Siljee (Binnenstad, Economie, Werk en Inkomen, Onderwijs en Jeugd en Toerisme) het niet somber in: "Juist nu is de tijd aangebroken om te investeren. Dat geldt niet alleen voor bedrijven, maar juist ook voor de gemeente. Alleen dan kunnen we de positieve lijn weer oppakken." Investeren De komende jaren investeert de gemeente fors: niet alleen in de infrastructuur en de buiten ruimte, maar ook'jn de bedrijventerreinen en woonwijken. "Door die investeringen wordt Schiedam er niet alleen mooier en veiliger op, ook wordt Schiedam daarmee een stad waar het interessant voor bedrijven is om in te investe ren. We zien dat bijvoorbeeld al in de binnen stad waar de gemeente enkele jaren geleden het goede voorbeeld gaf om tien miljoen extra voor de ontwikkeling van het centrum te reserve ren. Niet alleen volgde het Fonds Schiedam/ Vlaardingen ons, maar ook pandeigenaren en winkeliers hebben inmiddels fors geïnvesteerd, zoals bijvoorbeeld in de Oude Passage en de Bas van der Heijden." Met succes, want de leegstand begint voorzich tig af te nemen. Dit terwijl de landelijke trend juist de andere kant op gaat. Verlengde leertijd: onderwijs is een belangrijke investering in mensen. Scholing De gemeente wil echter niet alleen investeren in stenen, maar juist ook in mensen. Siljee: "Juist in deze tijd is het van essentieel belang dat Schiedammers goed geschoold worden. Werkgevers hebben de keuze en zullen dus extra kritisch naar het cv kijken. Een afge ronde opleiding op minimaal VMBO-niveau is derhalve onontbeerlijk!" Vandaar dat jongeren die een extra zetje in de rug nodig hebben, deze ook krijgen. Uitgangspunt van het college is dan ook dat wie kap werken, moet werken. Toch is er in Schiedam een grote groep mensen die vaak buiten hun schuld om niet aan de slag kan. "Uiteraard zullen we de komende jaren die mensen blijven steunen. Het is onze taak als gemeente om ervoor te zorgen dat mensen niet in een sociaal isolement terecht komen. Kinderen uit gezinnen onder of net boven de armoedegrens moeten net als hun klasgenootjes kunnen blijven deelnemen aan activiteiten. Wel zullen we elk jaar kritisch moeten kijken of we het geld dat hieraan besteed wordt het gewenste effect oplevert." Bezuinigen Ook Siljee ontkomt niet aan bezuinigingen binnen zijn portefeuille. Met name omdat ook het Rijk daarop aandringt. "Dus gaan we de komende tijd aan de slag om de interne bedrijfsvoering nog efficiënter te maken. En daarnaast zal er bijvoorbeeld minder geld naar het schoolzwemmen gaan, omdat uit het stadsdebat is gebleken dat Schiedammers het belangrijk vinden dat ook de ouders daar meer aan moeten bijdragen. Ook kijken we kritisch naar projecten als een jongerencentrum. Wan neer er nieuwbouw komt, dan zal deze wat ons betreft bij het Windas komen. Maar wellicht bieden bestaande gebouwen ook mogelijkhe den, waardoor het mes aan twee kanten snijdt. Toch zal ook dit centrum er komen, want Schiedam is het waard!" Week 44 Woensdag 3 november 2010 zoeken, zorgt uw eerste contactpersoon bij de gemeente ervoor dat u ook met uw complexe vraag goed en volledig geholpen wordt." cht en handhaving: belangrijk als het gaat om de veilig- n Schiedam. het Keurmerk Veilig Uitgaan investeren we bijvoorbeeld in veilige winkel- en uitgaans gebieden. Ook wordt ingezet op het voorkomen van winkelovervallen. We doen er alles aan om ondernemers voorlichting en tips te geven over het beveiligen van de winkel." Toezicht Handhaving De medewerkers van het team Toezicht Handhaving vormen een belangrijke schakel in de contacten tussen de gemeente en de inwoners van Schiedam als het gaat om veiligheid. "In de afgelopen jaren hebben we veel geïnvesteerd in het opleidingsniveau van onze mensen, zodat ze nog beter zijn toegerust om hun werkzaam heden te verrichten. Het takenpakket van de Lichtblauwe Brigade, zoals het teaip Toezicht Handhaving nog vaak wordt genoemd, is dan ook enorm uitgebreid". De medewerkers van het team Toezicht Handhaving surveilleren nog steeds op straat, maar ze zijn bijvoorbeeld ook betrokken bij de aanpak van hennepteelt. Burgemeester Verver-Aartsen: "Inmiddels ontmantelen we per jaar tientallen hennepkwe kerijen, die in veel gevallen een gevaar vormen voor omwonenden. Vaak is er geknoeid met elektriciteit en is er stank- en wateroverlast. Los van het strafrechtelijke aspect - het kweken van hennep is immers verboden - zijn het ook die veiligheidsrisico's waarover ik me zorgen maak. Daarom zullen we er stevig tegen blijven optreden." "Het is heel belangrijk dat mensen zich thuis voelen in onze stad en dat zij een veilige woon omgeving hebben. De stad moet veilig zijn. Daar blijven we op inzetten". Burgemeester Verver-Aartsen is er duidelijk over: een veilige stad heeft de hoogste prioriteit. "Daarom beste den we veel tijd en geld aan het ondersteunen en stimuleren van bewoners en ondernemers bij het veiliger maken van de eigen omgeving. Met het Keurmerk Veilig Ondernemen en Burgemeester Verver: "Schiedam is een stad die het waard is om in te wonen, werken en leven natural a Investeren in de binnenstad verhoogt de aantrekkelijkheid van Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 13