Wethouder Hekman: Flink aan de slag in de openbare ruimte Wethouder Mostert: Aan de slag voor een aantrekkelijker Schiedam dekkend te maken. We zetten dus niet in op inkomstenwerving via de belastingen, maar verhalen wel een deel van het verlies dat we al jaren gemeenschappelijk lijden bij de burger. Mogelijkheid conversie erfpacht onder nemers bedrijventerreinen Vanaf 2012 wordt ondernemers van bedrijven terrein waar geen herstructurering plaatsvindt of de herstructurering is afgerond, de mogelijk heid geboden om hun erfpachtcontracten om te zetten in eigendom. Door deze keuzemogelijk heid verbetert het ondernemers- en vestigings klimaat waardoor ondernemers zich sneller binden aan en verbonden blijven voelen met Schiedam. De speerpunten van wethouder Mostert zijn 'Een leven lang sporten en bewegen', de sluiting van zwembad Zuid in 2012, geen nieuwe belastingen/geen belastingverhoging, het kostendekkend maken van heffingen en de mogelijkheid van conversie van de erfpacht voor ondernemers op bedrijventerreinen. ket bezuinigingsmaatregelen voor de korte termijn van het college aan de raad betreft de sluiting van zwembad Zuid in 2012. Het bijna afgeschreven zwembad is dusdanig verouderd dat verder investeren financieel onverantwoord wordt geacht. De slechte onderhoudstaat wordt bevestigd door de conditiemeting die in 2008 heeft plaatsgevonden. Om het zwem bad rendabel te kunnen exploiteren, zou een ingrijpende renovatie dan wel nieuwbouw moeten plaatsvinden. Hiermee zijn aanzienlijke bedragen gemoeid wat voor het college, gezien de huidige financiële situatie, voldoende aanlei ding is om na een zorgvuldige afweging tot dit voorstel te komen. Vanzelfsprekend zal - indien de gemeenteraad instemt met het voorstel - alle zorg en aandacht worden geschonken aan per soneel en gebruikers van het bad en zal nader worden onderzocht op welke wijze oplossingen kunnen worden gevonden voor de gevolgen van de sluiting. Door de aanwezigheid van zwembad Groenoord blijft Schiedam verzekerd van zwemfaciliteiten binnen de stadsgrenzen. Belastingen We zijn er trots op dat we er in zijn geslaagd om geen nieuwe belastingen en belastingverho gingen door te voeren. Dat geldt onder andere ook voor de Onroerende Zaken Belasting (OZB). Wél zullen we, zoals door de vorige gemeenteraad vastgesteld, deze bestuursperiode onze inwoners om een hogere bijdragen Vragen om de afvalstoffenheffing en pioolheflfing, die voor de gemeente al jaren verlieslatend zijn, Een geslaagd voorbeeld van vernieuwing op een bedrijven terrein in herstructurering (De Brauwweg). "De komende jaren gaan we ondanks de moei lijke economische tijden hard werken aan de stad, want er valt veel te doen; zegt wethouder Hekman. En hij voegt er meteen aan toe, dat de Schiedammers daar best één en ander van zullen merken. Die ambitieuze uitspraak slaat vooral op de werkzaamheden in de openbare ruimte, die er aankomen. Het beheer van de openbare mimte is waarschijnlijk het meest zichtbare onderdeel van het takenpakket van wethouder Hekman. Openbare ruimte In de openbare ruimte zal een aantal grote projecten worden gestart. Denk bijvoorbeeld aan het herstellen van kades en het vervangen van bruggen. "Noodzakelijke ingrepen," zegt de wethouder, "want juist op dit gebied is er het nodige achterstallig onderhoud. Wegen of bruggen zullen daardoor soms een tijdje niet toegankelijk zijn, maar het goede niéuws is dat de stad er echt van opknapt. Natuurlijk gaan we er wel voor zorgen dat niet alle werkzaamheden tegelijk worden uitgevoerd en dat we iedereen tijdig laten weten waar en wanneer we aan de slag gaan. De bereikbaarheid moet immers gewaarborgd blijven." Voorbeelden van plaatsen waar Schiedam mers kunnen zien dat er gewerkt wordt zijn het Beatrixpark en de Kop van de Plantage. De wet houder: "Het oudste stadspark van Nederland verdient het, dat het er ook aan de zijde van de Gerrit Verboonstraat goed uitziet. Het Beatrix park moet de komende jaren weer een plek worden waar alle Schiedammers met plezier recreëren. Door achterstanden in het onderhoud Sportnota: 'Een leven lang sporten en bewegen' De uitvoering van de sportnota 'Een leven lang sporten en bewegen' zal verder vervolgd wor den. Het investeren in twee goed geoutilleerde, goed bereikbare en veilige sportparken behoudt hierbij hoge prioriteit. Tegelijkertijd zal worden gekeken hoe efficiënter kan worden omgegaan met de thans beschikbare accommodaties, bijvoorbeeld middels meerjaren beheer- en onderhoudsplannen, maar ook door onderzoek te doen naar meervoudig gebruik van accom modaties. De toekomstige aanleg van de A4, met de mogelijkheid tot het aanleggen van sportvelden op het tunneldak, kan deze plannen gaan beïnvloeden. Over de exacte invulling van het dubbel grondgebruik wordt in contact getreden met sport- en vrijtijdsverenigingen, omwonenden en belanghebbenden. Naast de accommodaties krijgt ook de sportsti- mulering aandacht. De gemeente gaat op zoek naar partners om verder uitvoering te geven aan de sportnota en wil gezamenlijk bruggen slaan tussen de burger, de individuele sporter, sportverenigingen en overige maatschappelijke instanties en organisaties zoals scholen en wel- zijnsinstellingen. Ook het stimuleren van sport in de wijk hoort daarbij. Sluiting Zwembad Zuid Eén van de concrete voorstellen in het pak- Goede sportaccommodaties nodigen uit tot meedoen. wordt het park op dit moment niet optimaal gebruikt. Samen met vertegenwoordigers uit de stad gaan we daar verandering in brengen." Naast die grote werkzaamheden is er natuurlijk ook nog het dagelijks onderhoud van de stad. "We willen allemaal dat de stad er netjes bij ligt. De bestaande aanpak van zwerfvuil, ontsierend onkruid en losliggende stoeptegels blijft. Toch kijken we of we hierop besparingen kunnen realiseren. Door de ruimte zo slim mogelijk in te richten, kan het onderhoud soms goedkoper," aldus wethouder Hekman. Wonen Wethouder Hekman is ook verantwoordelijk voor bouwen en wonen. "Schiedam moet een stad zijn, waar zowel mensen met lage, als midden- en hogere inkomens graag wonen. De mogelijkheden om 'wooncarrière' te maken moeten worden verruimd, zodat mensen liefst binnen hun eigen wijk kunnen doorgroeien naar een woning die gelijke tred houdt met hun persoonlijke ontwikkeling. Daarom streven we naar een veelzijdig bouwprogramma met meer koopwoningen en meer grondgebonden woningen in het middeldure en dure segment. In wijken als Nieuwland en Groenoord maken we daardoor-echt stappen in de goede richting." Qok oudere Schiedammers willen graag zo lang mogelijk in hun vertrouwde omgeving blijven wonen; weet de wethouder: "We moeten bevorderen dat woningen 'levensloopbestendig' Opening Stiltetuin onderaan Vlaardingerdijk worden gebouwd." Dienstverlening De gemeente Schiedam werkt volop verder aan het uitbreiden van de (digitale) dienstverlening aan inwoners en ondernemers: "De komende jaren zullen we steeds meer producten en diensten beschikbaar maken via internet, zodat burgers hun zaken met de gemeente vanaf thuis kunnen regelen op een tijdstip dat hen uitkomt. Die trend is overal om ons heen zichtbaar en als overheid mogen we niet achterblijven.'' De speerpunten van wethouder Hekman zijn het onderhoud aan wegen, bruggen en kades, het verbeteren Van de kwaliteit van de openbare ruimte, Schiedam aantrekkelijker maken als woonstad en het uitbreiden digitale dienstver lening. Week 44 Woensdag 3 november 2010

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 14