>0* looz Wethouder Vissers: Meer met milieu en cultuur in Schiedam Wethouder Groene: We doen het voor alle Schiedammers gemeente Schiedam Week 44 Woensdag 3 november 2010 Fsc U°unci! Zorg voor de toekomst vraagt om bouwen met duurzaam materiaal. Milieu en duurzaamheid De gemeente legt de lat hoog op het gebied van milieu, duurzaamheid en klimaatbestendig heid. In het belang van een gezonde en schone leefomgeving. Wethouder Vissers: "We nemen het voortouw, geven zelf het goede voorbeeld en werken er samen aan met inwoners, instel lingen en ondernemers." Terugbrengen van zowel overlast door geluid als van aantasting van de luchtkwaliteit blijft natuurlijk de hoogste prioriteit hebben. Zo komt er bijvoorbeeld wal- stroom voor schepen en er komen oplaadpunten voor elèktrische auto's. "En We kijken of het vervoer van bedrijventerreinen beter geregeld kan worden." Daarnaast zijn energiebesparing en het gebruik van schone energie (zon, wind, aardwarmte) nodig om de C02 uitstoot drastisch te beperken. Dat kan door inzet op duurzame (ver-)bouw en energiebesparende maatregelen voor huizen, duurzaam ondernemen en het gebruik van duur zame energie. Ook betekent duurzaam en milieuneutraal zijn, dat restprodukten weer hergebruikt worden; het Cradle to Cradle principe. Bij de nieuwbouw van OSG Schravenlant en bij de herstructurering van het bedrijventerrein Nieuw-Mathenesse gaat dit toegepast worden. "We hebben in Schiedam kinderboerderijen, natuur- en milieucentra en we doen aan opvang van dieren." Deels zijn de voorzieningen van de gemeente. "Kinderen en volwassenen kunnen zo in aanraking komen met alles wat leeft en begrip krijgen voor het belang van de natuurlijke we reld om ons heen," vervolgt wethouder Vissers. "Daarnaast kunnen ze zich bewust worden van milieuvraagstukken, het belang van milieuvrien delijk gedrag en het belang van aandacht voor dierenwelzijn. We gaan kijken waar met samen werking meer te halen is tegen minder kosten." Verkeer en vervoer "De gemeente Schiedam wil goed, duurzaam "U wilt met plezier in onze stad wonèn, werken en recreëren. Wij investeren veel in de stad om de kwaliteit van de woon- en leefom geving te verbeteren," zegt wethouder Groene. "Ik vind het belangrijk de bewoners van de wijken vanaf het begin meer invloed te geven op de investeringen in de wijken, zowel voor de woonomgeving als voor de sociaal-culturele activiteiten." Maarten Groene waardeert de vele initiatieven van bewoners om de leefbaar heid, sociale kwaliteit en cohesie in de wijken te verbeteren. Het bestrijden van overlast, het tegengaan van verloedering en het wegnemen van onveiligheidsgevoelens moet hand in hand gaan met investeringen die ten goede komen aan de sociale samenhang in de wijken. "In de wijk Nieuwland worden al goede resultaten geboekt en er is een gezamenlijk beeld waar we, bewoners, gemeente, welzijnswerk en Woonplus, naar toe werken", aldus wethouder Groene. In 2008 hebben de toenmalig minister Vogelaar, Woonplus en de'gemeente afspra ken voor de komende tien jaar gemaakt voor Nieuwland. De nieuwe minister, Woonplus en de gemeente zijn het aan de Nieuwlanders verplicht hiermee ook komend jaar door te gaan. Ook de herstructurering in Groenoord wordt doorgezet. "Vanaf volgend jaar gaan we ook weer nieuwe plannen maken voor West en Zuid. In mijn portefeuille zit sinds de verkie zingen ook welzijn. Ik wil graag dat er wordt gewerkt vanuit de behoefte wan bewoners, niet vanuit het aanbod van de instellingen. Natuurlijk heb ik ook mijn bijdrage moeten le- de binnentuinen in uw Leid Wethouder Groene doet de officiële oplevering en veilig bereikbaar zijn per openbaar vervoer, fiets, auto en te voet. Dan gaat het over de veilige inrichting van de buitenruimte, parkeer voorzieningen, aanleg van fietsverbindingen en goed en snel openbaar vervoer zodat het een alternatief is voor de auto. Onderdeel van dit beleid is dat we ons blijven inzetten voor gratis openbaar vervoer voor 65- plussers," aldus de wethouder. Kunst en Cultuur Schiedam heeft veel te bieden op cultureel gebied: het SuikerZoet Filmfestival, het Stedelijk Museum, de molens, theater, maar ook de muziekschool zijn enkele voorbeelden. Cultuur gaat ook over de beeldende kunstenaars en de bibliotheek, zo belangrijk voor lees bevordering. Daarnaast zijn er de wijkgerichte projecten van de cultuurscouts, festivals zoals het straattheater en de Brandersfeesten en andere activiteiten van diverse verenigingen en amateurkunstgroepen. Steeds weer met het doel mensen met elkaar in contact te brengen en ie dereen in Schiedam de kans te geven om mee te doen en zich te ontwikkelen. Wethouder Vissers: "Kortom, cultuur gaat over de kwaliteit van het leven in onze stad en maakt de stad zonniger. Dat moet zo blijven, maar waar het efficiënter kan door samenwerking en met minder kosten, zal dat ook gaan gebeuren." Gemeentearchief De digitale dienstverlening wordt verder uitge breid. Dan is het archief wel minder uren open, maar via de website wordt de toegang geregeld naar alle bronnen van (historische) informatie zoals foto's, krantenberichten en akten, maar ook bijvoorbeeld bouwvergunningen. Wil Vissers: "Kunst in de wijk houdt Schiedam leefbaa Meedoen is leuk voor jong en oud. veren aan de bezuinigingen. Door minder geld beschikbaar te stellen voor de welzijnsinstel- lingen creëer ik de ruimte om de wijkbudgetten te verhogen en u meer zeggenschap over deze budgetten te geven", aldus de wethouder. Meedoen is belangrijk voor Schiedam Het is belangrijk dat alle Schiedammers kun nen meedoen aan het dagelijkse leven en de diverse activiteiten. "Met alle Schiedammers bedoel ik de Schiedammèrs die hun hele leven hier al wonen, de nieuwe Schiedammers, jong, oud, mannen, vrouwen, hetero- en homo seksuelen. Discriminatie en intolerantie kunnen we niet toestaan en zullen worden bestreden", zegt Maarten Groene. Meedoen en de eigen kracht van Schiedam mers is het motto van de Wmo in Schiedam. Alle Schiedammers tellen mee en velen kunnen wat betekenen voor de ander en voor de buurt. "Ik wil hen uitnodigen en ondersteunen in hun inzet voor anderen. Komend jaar wil ik dit met de instellingen en bewoners verder uitwer ken. Sommige Schiedamse ouderen leven in een isolement, anderen die het nodig hebben, vragen de ondersteuning niet aan. Als deze zorg niet door familie of omgeving kan worden ge boden, wil ik dat in elke wijk in Schiedam een wijkzorgteam beschikbaar komt om deze zorg te bieden. Hierdoor kan de Wmo ondersteuning goedkoper èn tegelijkertijd beter worden". Inpassing A4 Een ander onderwerp van geheel andere orde, dat 2011 veel aandacht zal krijgen is de inpas sing van de A4. De afgelopen maanden is daar een behoorlijk onderhandelingsresultaat geboekt. Het is nu zaak, dat we de afspraken goed uitvoeren en optimaal rekening houden met de belangen van aanwonende, met name in Groenoord en Woudhoek. De speerpunten van wethouder Groene zijn wijkgericht werken, WMO: iedereen doet mee, Schieveste en integratie en emancipatie (diversiteit).

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 15