Een klein groot talent! 4 idamse ,Flin speelt in Slot Marsepeir j Zwanen in mist Nieuws Ais eerst op de hoogte In handomdraai elke dag wat lekkers op tafel Combi van boekje en dvd ledereen praat mee over actuele zaken Kerkdiensten Flin heeft de smaak van het acteren te pakken Vijftigplusser moet meer bewegen Rondleiding door de bieb Zing mee in kerstkoor Inloopconcert 100 maal Huis "0, Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 november 2010 Nieuwe Stadsblad pagina 19 www.deweekkrant.nl Recepten www.nieuwestadsblad.nl Rupsje Nooitgenoeg www.deweekkrant.nl/webwinkel De bezoeker www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 9.30 en om 15.30 uur, voorganger ds. N. van der Want. Hersteld Hervormde Ge meente om 10.00 uur in het Accent College, ds. A. van Wijk en om 17.00 uur in de Grote Kerk kand. J. Kooij. Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur. Magnalia Deikerk Ds.M. Russchen (welkom- dienst) Vaste Burg Ds. J. Visser, Rotterdam. Dorps kerk Pastor mv. A.v.d. Bos. De ArkDs. W. van Wieren. Op vrijdag 5 nov. in de Grote Kerk vanaf 12.30 uur medi tatie/middaggebed. Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 uur voorganger: br H.P.Kool dankdienst, en om 16.30 uur voorganger: student A. Verhey Schiedam. In de Kapel van Franke- land, Sint Liduinastraat 10, is er zondag om 10.00 uur Woord- en Communie- dienst.M.m.v. het Liduina- koor Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap, in zorgcentrum Fr. Ha- verSmidt, Willem de Zwij gerlaan 35, voorganger is Ds. J.J. van de Peppel In de St.Jan de Doper - Vi- sitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, Is er een viering op za terdag orp 17.00 uur met muzikale begeleiding en op zondag om 10.30 uur met koor- of samenzang. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering Zondag 10 uur eredienst bij Het Apostolisch Genoot schap. De 6-jarige Flin uit Schiedam weet nu al zeker wat ze wil worden, een beroemde actrice. De eerste stap is al gezet. De komende maanden is ze te zien als Zusje in de Sinterklaasserie Slot Marsepein. Haar avonturen zijn elk maandag om tien over vijf te volgen op de zender Nickelodeon. FOTO: whm Flin van Oorschot, is pas zes jaar oud en leerling van open bare Daltonschool de Klinker in Schiedam. Afgelopen zo mer werd Flin gebeld door een castingbureau met de vraag of zij audities wilde doen voor de serie Slot Marsepeinstein. Uit tientallen meisjes werd de jonge Schiedamse gekozen voor de rol van Zusje. Marianne van Velzen Schiedam Wie Flin vraagt wat zij later wil worden hoeft niet lang te wach ten op een antwoord. "Ik wil beroemd worden als actrice!" De kleine Schiedamse heeft de smaak te pakken. Als Zusje speelt ze naast actrice Elle van Rijn in de Nederlands- Belgisch co-productie Slot Marsepein stein. De hele herfstvakantie heeft Flin aan het acteeravontuur opgeof ferd. De draaidagen waren lang en vermoeiend. "Soms werden om één uur 's nachts nog opna mes gemaakt." Ze vond het al lemaal niet erg. "Ik mocht heel mooie kleren aan. Balletrokjes met laarzen en heel mooie pan ty's." Omdat de serie op ver schillende locaties in België is opgenomen werd Flin samen Hersftvakantie gaat op aan lange en zware draaidagen met haar moeder ondergebracht in een hotel. "Dan mocht ik van mama op de bedden springen om ze uit te testten." De leukste scène vond Flin die waarin zij zogenaamd gewond op de grond lag. "Ze hebben toen heel veel ketchup op mijn voorhoofd gesmeerd en ik moest heel stil blijven liggen. Ik was na tuurlijk niet echt gewond", zegt ze geruststellend. Ze heeft aan het avontuur ook nog een goede vriendin overgehouden. Met Robin, die in de serie haar ou dere zus speelt, gaat ze tijdens de kerstvakantie naar Plopsaland. 'Dat wordt heel leuk.' Dat we nog wel van Flin zullen horen staat vast. Regisseur van de serie, Joost Rekkers, noemt haar een klein, groot talent. Een dikke mist trok maandag over het land. Dat leverde naast de nodige verkeersproblemen ook mooie plaatjes op. Paul Meuldijk maakte deze mysterieuze foto van een zwa- nenfamilie in de sloot op de hoek van de kerkweg en het Jaap de Raatpad. Meer foto's op www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Het Platform Beweeg Schie dam Vijftig Plus, kortweg Beweeg SVP, wordt vrijdag officieel geïntroduceerd. Doel is om iedereen van bo ven de vijftig meer te laten bewegen. In wijkcentrum De Blauwe Brug ontvangt sportwethouder Ad Mostert het eerste exemplaar van het boekje Beweeg SVP!! In Beweeg SVP!! nemen ver tegenwoordigers van Senio renwelzijn, ANBO, politieke partijen, SWS Welzijn en de gemeente Schiedam deel. Het boekje vermeldt alle beweegactiviteiten van deze instellingen voor de doel groep. Ouderen bewegen steeds meer, maar het kan volgens de initia tiefnemers nog beter. Niet ieder een weet dat er een heel gevari eerd aanbod van activiteiten is, speciaal gericht op 50-plussers. Daarom willen de initiatiefne mers graag iedereen binnen de doelgroep bereiken, zodat ze duidelijk kunnen maken dat be wegen leuk en gezond is en dat sporten en bewegen veel voldoe ning geeft. Sport en Recreatie van de ge meente Schiedam heeft inmid dels goede samenwerkingsver banden met Seniorenwelzijn, ANBO, politieke partijen, SWS Welzijn, maar ook met bijvoor beeld het Vlietland Ziekenhuis, Fysiotherapie Noord, Stichting Careyn en Sportservice Zuid-Holland. Beweeg SVP!! heeft als doel iedereen van boven de 50 te laten bewegen. Het fnaakt niet uit waar en wanneer ze dat doen. Alle deelnemende partijen zetten er samen de schouders onder. Vrijwilli gers of professionals die be langstelling hebben voor de startbijeenkomst, zijn op vrij dag 5 november vanaf 13.30 uur welkom in wijkcentrum De Blauwe Brug. Aanmelden kan bij de heer Fer Schroeders van Sport Recreatie op telefoonnum mer 010 - 219 23 92 of per e-mail via f.schroeders@ schiedam.nl. Schiedam Bibliotheek Stadserf geeft een speciale rondleiding in het kader van de Week van de Mediawijsheid. Een mede werker vertelt in vogelvlucht welke ontwikkelingen de bibliotheek afgelopen jaren heeft doorgemaakt. Daarna maken deelnemers kennis met de digitale producten en themaplekken. De rondlei ding vindt plaats op donder dag 25 november van 10 tot 12 uur. De toegang is gratis. Opgeven bij de balie of via e- mail: ivdboom@bibliotheek- waterweg.nl Schiedam De Grote Kerk zal in het weekeinde van 18 en 19 december als groot lokaal kerstcentrum fungeren. Voor de kerstzang op zon dag 19 december worden ervaren zangers en zange ressen uitgenodigd, die op projectbasis willen méézin gen in het Groot Schiedams Kerstkoor onder leiding van Arjen Leistra. Voor aan melding en verdere info- matie bel tel 010- 4261177 of stuur een e-mail naar ceeskschiedam@ 12move.nl. Schiedam. Het koor 'Animato' uit Vlaar- dingen komt op zaterdag, 6 november naar de Grote Kerk voor het wekelijkse in loopconcert. Dirigente Nedy- alka Todorova heeft voor dit concert een aantal bekende koorwerken uitgekozen van onder andere Mendelssohn en Schubert (Deutsche Messe). Begelei ding aan het koororgel door Arjen Leistra. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Schiedam Na twee tentoonstellingen met ruim 200 bezoekers aan het KunstHuis houdt Kunst Zoekt Muur haar laatste ex positie in Schiedam. In het KunstHuis van drie verdiepingen wordt een tentoonstelling ingericht met kunstwerken van bijna dertig kunstenaars. Dit keer een speciale expositie waarin honderd kunstwer ken van ongeveer 100 euro te zien zijn. Foto's, aquarel len, schilderijen, objecten en tekeningen maken deel uit van deze tentoonstelling. Het KunstHuis is gevestigd in de voormalige Buurtpost aan de Oude Maasstraat 14, 3114 TW Schiedam en is ge opend op zaterdag 6 en zon dag 7 november van 13.00 tot 17.00 uur. I Meer informatie op www.kunstzoektmuur.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 19