Gratis slimme tips voor huisverkopers Prijs bestaand huis gedaald Overvalslachtoffers laten subsidie liggen Eigen Huis blij met verbod op provisie Informatie verzamelen en dan pas tekenen Een prijs winnen was nog nooit zo eenvoudig De leuke baan die je zoekt vind je hier Actuele verkeers informatie Boeken r J Ouderdom ËÊÈ^Z! en EHBO Groen gas Rabo: slopen die handel Kijk op Wonen mmmmmmmmmmMMmMm Paparazzi actie www.deweekkrant.nl Aan het werk www.deweekkrant.nl/banen Vermijd files www.deweekkrant.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl Gezondheidsbieb www.deweekkrant.nl/webwinkel Overvalslachtoffers laten mil joenen euro's aan vergoedingen liggen. De subsidie van het Schadefonds Geweldsmisdrijven wordt nauwelijks gebruikt. Wie in 2010 het slachtoffer is gewor den van een overval, kan sinds mei dit jaar maximaal €1.000 betaald krijgen voor maatrege len om de kans op herhaling te verkleinen. Het kan gaan om een vergoeding van kosten voor het ophangen van camera's, maar ook beter hang- en sluitwerk. Sinds mei zijn slechts 157 aanvragen bin nengekomen, waarvan er 64 zijn toegekend. Van de 64 subsidies gingen er 51 naar bedrijven, de rest naar par ticulieren. Het gemiddeld uitgekeerde bedrag is circa €900. De subsidie loopt tot mei 2011. Tot vreugde van EigexJ Huis heeft minister De Jager van Financiën heeft de Tweede Kamer voorgesteld om provisie te verbieden die tussenperso nen ontvangen voor de ver koop van complexe financiële producten, zoals hypotheken en levensverzekeringen. De precieze invulling van het provisieverbod wordt nog uitgewerkt. Uit onderzoek blijkt dat de klant nog onvoldoende centraal staat in de advise ring van adviseurs/bemid delaars. Daarom wil de Minister dat de klant de adviseur rechtstreeks gaat betalen voor de geleverde adviezen. Daarnaast ls de Minister van mening dat de transparantie omtrent de prijs, aard en kwaliteit van de dienstverlening verbe terd dient te worden. Bereid u goed voor op de hy potheekonderhandeling. Pluis de offerte tot op de kleine let tertjes toe uit. Bepaal hoe ver u wilt gaan. Maak aantekenin gen van de onderwerpen die u niet snapt. Vraag de tussenper soon of de bank het hemd van het lijf. Uw vragen moeten beantwoord zijn, voordat de hypotheekofferte wordt ondertekend. U heeft er niets aan, als aan het eind van de onderhandeling er alleen een winsituatie voor de andere partij ontstaat. re roofi Pmnk Huishoudens kunnen nu ook kiezen voor groen gas. Weliswaar wat duurder dan aardgas, maar wie het milieu lief is kan er gebruik van gaan maken. Het gaat om biogas dat in het gewone gasnetwerk wordt gemengd met aardgas. Greenchoice zegt eerste energiebedrijf te zijn, dat dit aanbiedt. Het groene gas komt van BioGast, dat rioolsib, landbouwafval of afval van de voedingsindu strie omzet in gas met de kwaliteit van aardgas. Leegstand en waardever mindering van woningen in krimpgebieden kan worden aangepakt door woningen te slopen, stelt Rabobank. Volgens de bank hebben vooral de randen van Nederland te maken met leegloop: Noordoost- Groningen, Zuid-Limburg en Zeeuws-Vlaanderen. De Drechtsteden krijgen vol gens de Rabobank binnen enkele jaren ook te maken met ontvolking. Hier kan volgens het rapport van de bank weinig tegen worden ondernomen. Wie voor de sloopkosten moet op draaien, laat Rabobank in het midden. Wel meldt het rapport dat 'een sterke regie van de overheid wenselijk is bij de aanpak van regio's met een krimpende bevol kingsomvang'. De bank roept hypotheekeigenaren in de krimpregio's ook dringend op hun hypotheek af te lossen. Bestaande koopwoningen waren in september gemid deld 0,6% goedkoper dan in dezelfde maand een jaar eerder. Vrijstaande woningen zijn vorige maand het meest in prijs gedaald. De verkoop prijzen hiervan lagen 1,8% lager. Dat blijkt uit cijfers van Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijsdaling was iets groter dan in augustus (0,4%). In de voorgaande acht maanden was de prijsdaling van bestaande woningen juist geleidelijk afgezwakt. Behalve vrijstaande huizen waren ook hoek- en tussenwoningen goedkoper. Appartementen en twee-on- der-een-kapwoningen waren nagenoeg even duur als een jaar eerder. Regionaal zijn de verschillen groot. Alleen in Friesland en Gelderland waren de prijzen hoger dan een jaar eerder, in alle andere provincies waren ze lager. In Groningen was de prijsdaling met 3,2% het grootst. Ten op zichte van augustus daalden de verkoopprijzen van bestaande koopwoningen in september met 0,5%. Dat is iets meer dan de prijsdaling in augustus toen de prijzen gemiddeld 0,2% daalden ten opzichte van een maand eerder. In septem ber wisselden bijna 10.000 bestaande woningen van eigenaar. Dat is 6,5% minder dan in september 2009. Het aantal verkochte vrijstaande woningen en twee-onder-een- kapwoningen nam toe. Van de overige woningtypen lag het aantal transacties lager dan een jaar eerder. Het komt geregeld voor bij nieuw bouwprojecten, dat de bemiddelende makelaar een kant-en-klaar hypo theekadvies op de plank heeft liggen voor alle kopers in dat 1 project. Veel kopers voelen een morele plicht om voor die hypotheekuorm te kie zen, terwijl zij geheel vrij zijn in hun keuze. Vergeet niet dat een makelaar de deskundige bij uitstek is op het gebied van woningen, maar alleen een hypotheekadviseur f weet alles van de financiële aspecten Je eigen huis verkopen is te genwoordig geen makkie. Een ruggensteun is misschien meer dan welkom. De Vereniging Eigen Huis stelt op 7 december de cursus Huis verkopen gratis open voor belangstellenden. De verkoper krijgt antwoord op vragen als: Is het verstandig om een makelaar in te scha kelen of neem ik de verkoop liever zelf ter hand? Tijdens de cursus Huis verkopen krijgt de deelneer slimme tips over het verkoopklaar maken van zijn huis, de rol van de makelaar en over succesvol onderhandelen. De voorlichtingsbijeenkomst is tijdelijk gratis toegankelijk voor zowel leden als niet-leden van Vereniging Eigen Huis. De cursus vindt plaats in Rotter dam en begint om 19.30 uur. Op de site (www.eigenhuis.nl) van de Vereniging Eigen Huis kunnen geïnteresseerden zich inschrijven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 35