Mailtjes van hartsvriendinnen Gedenkenavonden op begraafplaatsen Internationaal concert in serie Westvest-90 SuikerZoetFilmfestival zet programma online Maak je eigen marsepein en taaitaaipop Cabaretiers op springplank naar grote succes Dertigduizendste bezoeker voor expo anatomie Elk weekend meer agenda op de website b, Cabo Verde Festival Uit Altijd actueel de weekkrant.nl Sinterklaas historischmuseumrotterdam.nl. Camaretten www.luxortheater.nl Mijlpaal www.bodyworlds.com Meer agenda www.deweekkrant.nl Vlaardingen Op de begraafplaatsen Holy, Emaus en de Joodse begraaf plaats zijn er op vrijdag 5 en zaterdag 6 november gedenk- avonden. Het heet 'Vormen van Herin neringen' en het is voor ieder een die iemand wil gedenken ongeacht of de overledene begraven of gecremeerd is op de desbetreffende locatie. Vrijdag 5 november: begraaf plaats Emaus lichtwande- ling, 19.30-21.00 uur. Zaterdag 6 november be graafplaats Holy Allerzielen Alom, 19.00-22.00 uur. Bij de Joodse begraafplaats zijn een aantalgedichten te horen. Het graf ligt bij de Schiedamseweg/ hoek Parkweg. I Meer informatie www.flagen.nl Wenen-London-Parijs heet het programma van harpiste Godelieve Schrama en de altviolist Mikhail Zemtsov. Op vrijdag 5 november geven ze een concert in de Westvest90- kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. De harpiste Godelieve Schra ma heeft de reputatie de ster ren van de hemel te kunnen spelen met haar schitterende performance. Mihail Zemtsov, eerste altvio list van het Residentieorkest, is een meester in zowel orkest werken, als kamermuziek. Hun keuze voor de combinatie harp - altviool geeft de mogelijkheid tot een niet alledaagse pro gramma. Tijdens het optreden kunnen zij ieder hun bijzonder grote begaafdheid tonen. In hun programma worden composities van Schubert, Kugel, Debussy, Fauré, Bax, Britten en Dowland ten gehore gebracht. In de muziek hoort en beleeft het publiek de verschillen en overeenkomsten, maar ook de wederzijdse beïnvloeding tussen de landen. En naast de verschillen en overeen komsten in de composities vormen de harp en altviool een bijzondere combinatie. Kaarten Toegang: €17,00 euro; €15,00 euro (met korting); jongeren t/m 18 jaar 5,50 euro. Kaarten zijn ver krijgbaar bij VVV Schie dam, Boekhandel J.S. van Leeuwen en Post Scriptüm in Schiedam en direct voor aanvang in de kerk. Direct kaarten bestellen kan ook via iviuiu.ivest- uest90.nl Scene uit 'Wer Früher Stirbt ist Langer Tot'. Nog maar vier weken wachten en we kunnen allemaal weer gratis naar de film op bijzon dere plekken in Schiedam Centrum. De zesde editie van het SuikerZoetFilmfestival vindt plaats van 25 tot en met 28 november 2010. Op de website www.suikerzoet- filmfestival.nlis nu al bijna de volledige lijst van films te zien, waar de bezoeker zich op kan verheugen. Als altijd ligt de nadruk op feelgood films en melodrama, met dit jaar naast blockbusters, klassiekers en korte films, ook extra aandacht voor Duitse en Iraanse films. Er zijn ook een aantal nieuwe filmlocaties bij gekomen, zoals de Korenbeurs. Deborah Campert en Barbara van Kooten zijn 7 november te gast bij ZondagMiddag Literair. Deborah Campert en Barbara van Kooten zijn in 2005 een mailwisseling gestart om herinneringen aan hun jaren lange vriendschap op te halen. Meer dan duizend e-mail zijn gebundeld in het boek 'Cést la vie'. Op 7 november zijn de hartsvriendinnen te gast bij Zondagmiddag Literair. In hun 'maildraden' volgen Deborah Campert en Barbara van Kooten aanvankelijk nog trouw het spoor terug aan de hand van foto's en jaartallen, maar al snel dringen ook hun hedendaagse sores tot hun correspondentie door. De verscheidene ontboezemingen Om de diversiteit aan Afrikaanse en Portugese roots van de negen eilanden recht te doen, presenteert het Cabo Verde Festival zaterdag 6 november in de Doelen een waaier aan stijlen. Een feest van her kenning voor elke Kaapver- diaan en een avontuurlijke ontdekkingsreis voor niet- ingewijden. Een festival met live op tredens, dansworkshops, films, inleidingen en natuurlijk Kaapverdische hapjes en drankjes. Zaterdag 6 november in di verse zalen van de Doelen, van 20.15 tot 02.00 uur. Kaarten verkrijgbaar via 010 2171717 en waren oorspronkelijk niet voor publicatie bedoeld. Maar zij bieden een zo kleurrijk tijdsbeeld van de jaren zeventig - en van wat daarna komt als je ouder wordt - dat dit feest der herkenning en de ontroe rende of hilarische anekdotes niet aan andere lezers mogen worden onthouden. Alledaags Dat Remco Campert rustig doorslaapt als zijn vrouw met hartklachten wordt weg gevoerd en dat Willem van Malsen naakt aan het diner verschijnt, komt de lezer uit mailwisseling te weten. Maar ook dat Barbara even niet kan mailen omdat haar kleinzoon op bezoek is, dat Deborah de avond voor de televisie heeft doorgebracht en dat Remco Campert moeite heeft om met de computer om te gaan. In die zin biedt het boek tevens een inkijkje in het leven van twee gezinnen. De vrouwen van Remco Campert en Kees van Kooten trappen zondag 7 november Zondagmiddag Literair af in bibliotheek Noord. Dat belooft overigens weer een prachtig seizoen te worden. Ze worden gevolgd door Margiet de Moor (12 december), Ronald FOTO: KEKE KEUKELAAR Giphart (23 januari), Bettine Vriesekoop (13 februari) en Hans Dorrestijn Lévi Wee- moedt (13 maart) Kaarten Zondamiddag Literair met op 7 november Deborah Cam pert en Barbara van Kooten begint om 14'uur in biblio theek Noord aan het Bachplein in Schiedam. Kaarten kosten 12,50 en zijn te koop bij Biblio theek Noord, boekhandels J.S. van Leeuwen en Post Scrip tum. Een passe-partout voor alle lezingen kost 47,50 euro en is alleen verkrijgbaar via de boekhandels. www.dedoelen.nl. In Nederland is de Franse zanger Gamsbourg vooral bekend door zijn controversiële nummer 'Je t'aime... moi non plus' uit 1969. De ster van het Franse cabaret van de jaren '60 en 70 weet ondanks zijn wat onconventionele uiterlijk toch de mythische Brigitte Bardot in bed te krijgen, verleidt Jane Birkin en ivalst de hele nacht met Juliette Gréco. De gelijknamige film is vrijdag en zaterdag te zien in het Filmhuis Schiedam. FOTO: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 41