Dennis en Opel Renault Espace, lagere prijs, gunstig label Campers en caravans lichter Ligne Business voor Citroën C4 Overschat winterbanden niet Alfa verruimt diesel aanbod Giulietta Steeds weer de mooiste occasion: Kijk ook naar het actuele filenieuws Steeds betere I auto's Vul kenteken in en weet direct hoe het zit Ford Focus via Facebook Succes Porsche City Shapers Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl Auto van de week www.deweekkrant.ni/guto, Verkeersinformatie www.deweekkrant.nl Achtergrondinformatie www.deweekkrant. nl/auto"""5^ Betrouwbaarheid www.deweekkrant.nl/auto Geen merk kan nog een nieuw model lanceren zonder daarvan een speciale uitvoe ring te brengen. Bij de nieuwe vijfdeurs Citroën C4 is dat de Ligne Business. Deze uitvoering is leverbaar met de 1.4 VTi-motor van 95 pk die binnen de eisen voor 20% zakelijke bijtelling valt. Ook de 1.6 VTi en 1.6 THP kennen deze uitvoering, terwijl beide 1.6 HDi diesel met 20% ook in het rijtje staan. De uitrusting omvat onder meer 16 inch lichtme taal, automatische airco, chroomaccenten, navigatie, parkeersensoren achter, programmeerbare cruise control en licht/regensen sor. De prijs: vanaf 20.490 euro als benzine en 24.450 euro als diesel. De meeste automobilisten hoe ven niet overtuigd te worden van het nut en de noodzaak van van winterbanden zelfs niet onder Nederlandse om standigheden. Prodrive Trai ning wil er wel voor waarschu wen dat winterbanden veel meer grip hebben dan 'nor male' banden op koud en nat wegdek, zodat veel bestuurders een verhoogde veiligheids perceptie krijgen, niet geheel terecht. Dit resulteert in dezelfde (bocht) snelheden en evenveel afstand houden als met normale banden onder normale omstandig heden. De extra grip van winterbanden is echter de grotere veiligheidsmarge en niet bedoeld om harder te rijden onder gladde omstandigheden. Zie het filmpje op www.prodrive- automotive.nl. Alfa verruimt het dieselaanbod van de Giulietta met een 140 pk versie. Die neemt plaats tus sen de 105 (1.6 JTDm) en de 170 (2.0 JTDm) pk uitvoerin gen. De nieuwe dieseluitvoe ring heeft een koppel van 350 Nm. In negen seconden sprint de jongste Alfa-telg naar de 100 km/u. De topsnelheid is 205 km/u. Alfa levert de 140 pk sterke Giulietta in twee uitrustingsniveaus: de Progression (28.950 euro) en de Distinctive 30.350 euro). Geen facelift, maar een aantal wijzigingen moeten de Renault Espace en Grand Espace voor de komende jaren aantrekkelijk houden. De forse ruimtewagen heeft nieuwe koplampen met daarin opgenomen LED dag- rijverlichting. Ook het interieur is door de ontwerpers onder de loep genomen en daar zijn een aantal zwarte elementen aan toegevoegd die voor een modernere aanblik zorgen. Er is aan de 2 liter diesel heeft gesleuteld met een lager verbruik en C02-uitstoot tot gevolg. Daarmee gaat de 150 pk versie van een F- naar een C-label en zorgt de afgenomen C02-uitstoot vanwege een lagere BPM voor een gunstige prijs. Zo kost de 2.0 dCi 150 Celsium nu 5.300 euro minder dan voorheen en komt op 44.690 euro. Benzinerijders hebben al de 2.0 T 16V vanaf 41.190 euro. KpPÖiiSëïl De Kampeer en Caravan jaar beurs 2010 is het podium voor de presentaties van veel nieuws op het gebeid van caravans, campers en tal van nieuwe ontwikkelingen daar omheen. De belangstelling daarvoor neemt nog steeds toe, zo bleek uit de bezoekersaantallen, van de beurs in Utrecht. Op de beurs worden altijd Caravan en Camper van het daarop volgende jaar bekend gemaakt. De Explorer I 698 G van het Duitse LMC is verkozen tot 'Camper van het Jaar 2Q11'. De toekenning van deze prijs is te danken aan de ruime toepassing van inno vatieve gewichtsbesparende oplossingen en materialen. Die gewichtsbesparing maakt deze reusachtige rollende vakan tiewoning toch geschikt voor rijbewijs 'B'. De Tendenza 465 SFB van het Duitse Fendt is tot 'Caravan van het Jaar 2011' verko zen. Fendt ontvangt de prijs vanwege de manier waarop is afgerekend met het behouden de interieurontwerp. Het Ten- denza-exterieur past weliswaar naadloos in de modellenlijn van Fendt, toch resulteren de grijswitte kleurstelling en spor tieve elementen als lichtmeta len wielen en dakrailing in een geheel eigen gezicht. De echte kracht van de Ten denza zit echter van binnen, want daar hebben de ontwer pers afgerekend met Fendts traditie van behoudendheid. Het tweekleurige meubilair en de lila-beige bekleding harmoniëren tot een bijzonder geslaagd geheel. Via de Facébook pagina van de Ford Focus (facebook. com/fordfocus) kan ieder een via een aanmeldings video aangeven waarom zij als eerste met de nieuwe Focus willen rijden. Een aantal mensen krijgt begin volgend jaar die kans in Zuid-Europa. Bovendien mogen potentiële proef- rijders een doel aangeven waaraan Ford 10.000 dollar gaat doneren. De nieuwste modellen van Porsche mogen zich in een grote belangstelling verheugen. De vierdeurs Panamera als de tweede generatie Cayenne worden door hun nieuwe eigena ren gewaardeerd. In het boekjaar 2009/2010 was de Cayenne zelfs met bijna 30.000 eenheden het best verkochte model met de dieselmotor in Europa als hardloper. Range Rover heeft 40 invloedrijke personen uit de wereld van mode, design, muziek en film aantrokken om de komende maanden de lancering van de nieuwe Evoque te ondersteunen. Deze zogenaamde City Shapers komen Uit tien wereldsteden. De Evoque is als kleine, schone en zui nige auto van het merk zeer geschikt voor stadsgebruik. De jaarlijkse Opel testdag heeft een ambassadeur gekregen in de vorm van judoka Den nis van der Geest Opel-rijders bij de dealer kunnen op 6 november hun auto op achttien wintergevoelige punten laten controleren en ontvangen na goedkeuring het Winterplan certijicaat. Dennis is tevens het gezicht van Fight cancer waar Opel een euro per gecon troleerde auto aan doneert. Fight cancer zet zich in voor Jongvolwassenen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 45