S V Leerlingenacties op het Stedelijk Gymnasiu De acties Benefietavond Een nieuw gebouw voorSchravenlant De Wegwijzer, dé school voor praktijkonderwijs VM-2 op nieuw van start. De Wegwijzer Schravenlant Stedelijk Gymnasium OSG Schiedam Stic.h±irLy tJjpEurthn.rtr~ \/uu ftyELZL.c± OrLdLeu-m\Anjsr SftLhiELclcLm. Op reis SENEGYM Sponsordiner Vier docenten en acht leerlingen van het Stedelijk Gymnasium Schiedam gaan in februari 2011op reis naar Senegal. Waarom Senegal? Al bijna tien jaar heeft het gymnasium contact met de Kanelschool in Matam, Senegal. Acht leerlingen zijn, na het schrijven van een sollicitatiebrief, geselecteerd en gaan binnen kort persoonlijk contact maken met leerlingen in Senegal. De reis is heel duur en het reisgezelschap organiseert acties om het geld bijeen te brengen. ren en docenten op de 'be- zal de opgedane ervaring 9 B .ggg invloed hebben op een nau- were samenwerking en een HMHHHNHHHi nog betere besteding betekenen van de benefietgelden. (N.B. de benefietgelden komen altijd uitsluitend onderwijskundige doelen ten goede en worden niet voor de reis gebruikt.) stedelijkgymnasiumschiedam.nl Onder de naam SENEGYM worden acties georganiseerd door de acht leerlingen en vier docenten, om geld bij elkaar te krijgen voor hun reis naar Senegal februari 2011. Speelgoedbeurs Op woensdag 10 november is er daarom op school een j speelgoedbeurs van 14.00 uur tot 17.00 uur. In de aula van de school aan de Valeriusstraat 31 krijgt bruikbaar speelgoed een tweede leven. Poppen, auto's, skates, blokken, kinderboeken en DVD's (enz.) worden te koop aangeboden tegen kindvrien delijke prijzen. De wereldwinkel uit Schiedam (Lange Achterweg 14) zal er deze middag ook staan met een kraam vol Senegalese koopwaar. Deze spullen zijn door het wereldwinkelteam speciaal ingekocht. Zij verhandelen hun goed onder de vlag van eerlijke handel: FAIR TRADE en helpen daarmee ook de mensen in Se negal. De entree van de speelgoedbeurs bedraagt slechts 50 eurocent. kom jtj ook www, m gym ni Voor meer informatie en aanmelding kijk op de website: www.senegym.nl, hier vindt u ook informatie over mogelijk heden om een donatie te doen. Dinsdagavond 30 novem ber is er 'het-sponsordi- ner' met een kunst/ en curiosaveiling. Tijdens het diner wordt er muziek gemaakt door een aantal zeer getalenteerde leerlin gen van de school. Deze hele avond kost 50- Zowel het sponsordiner als de speelgoedbeurs zijn in het schoolgebouw op de Valeriusstraat 31. Al tien jaar wordt op het Stedelijk Gym nasium te Schiedam elk jaar een Bene fietconcert gegeven. De opbrengsten van dit benefietconcert gaan naar de Kanelschool in het departement Ma- tam, Senegal. Op twee drukbezochte avonden kunnen de leerlingen al hun talenten tonen en zij doen dat dan ook met veel plezier. Het ontbreekt zeker niet aan leerlingen die graag wat wil len betekenen voor de mensen in Ka- nel! leder talent is welkom. Of je nou wilt zingen, dansen, acteren, grapjes maken, een muziek instrument wilt bespelen of simpelweg een BN-er wilt imiteren. Ook onze docentencabaret groep verzorgt altijd een spetterend optreden. Elk jaar weer komen tiental len leerlingen vol enthousiasme de auditieruimte binnen, en elk jaar wordt weereen mooi bedrag geschonken. Dit jaar zijn de benefietavonden op vrijdag en zaterdag 10 en 11 december. Een bezoek van een groep leerlingen aan Kanel betekent voor de mensen daar heel veel en is voor ons leerlin gen, een geweldige kans kennis te maken met de leerlingen in Senegal. Chani van Noord (leerling klas 4) De leerlingen op deze foto gingen dit jaar van start in het project VM-2. Vanaf de derde klas van het vmbo gaan zij na het eindexamen in klas 4 meteen door met de MBO-opleiding op niveau 2. Zij kunnen dit MBO-traject dan in één jaar afronden. De foto is genomen in de winkel van de school, de OSG GEMAKSHOP, maar nu kunt u ze als stagiair in een van de plaatselijke winkels tegenkomen. - Schravenlant, een openbare scholengemeenschap voor havo, havo+, vwo en vwo+, krijgt een nieuw gebouw. In augustus 2013 kunnen onze leerlingen lessen volgen in een frisse, splinternieuwe leeromgeving die helemaal aangepast zal zijn aan de eisen van de eenentwintigste eeuw. Tot nu toe verlopen alle voorbe reidingen volgens schema. We weten intussen met welk architectenbureau we in zee gaan. De keuze viel op LIAG architecten bouwadviseurs. UAG kreeg de scholenprijs 2008 en het bureau heeft al een groot aantal beeld bepalende gebouwen gerealiseerd. Duurzaamheid staat bij LIAG hoog in het vaandel. Ook luistert UAG goed naar de wensen van de opdrachtgever. Schravenlant heeft dan ook gevraagd de schoolvisie te vertalen naar een compact gebouw dat voor leerlingen een gezel- lige ontmoetingsplaats is. In gesprekken met ouders, leerlingen en docenten werden de wensen voor een nieuw gebouw geformuleerd. We willen graag een gebouw dat open, licht en gezellig is. We willen graag een grote centrale ruimte. We willen een gebouw dat warmte uitstraalt en fris en schoon is. De Wegwijzer is dé school voor praktijkonderwijs in de Regio Nieuwe Waterweg Noord. Voor leerlingen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis verzorgt de school diverse praktijkgerichte opleidingen met als doel: toeleiden naar werk. Ook maken in toenemende mate leerlingen uit Rotterdam en Hoogvliet de keus voor De Wegwijzer. Dankzij de uitstekende verbinding met het openbaar vervoer is de school goed bereikbaar. De Wegwijzer werkt nauw samen met het Zadkine. Diverse AKA en BKA oplei dingen worden op De Wegwijzer aangeboden. Zo kurjnen leerlingen de school afsluiten met een diploma MBO niveau 1 in de richtingZorg Economie (winkel) en Horeca. Hiermee kunnen ze zonder problemen doorleren bij het ROC. Daar naast is er voor leerlingen de mogelijkheid om diverse branchecertificaten te behalen o.a. VCA en vorkheftruck. Nieuwbouw t.b.v. de opleiding Horeca (restaurant en grootkeuken) www.prowegwijzer.xs4all.nl De Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Schiedam (SOVOS) is verantwoordelijk voor vier Schiedamse middelbare scholen. Met een onderwijsaanbod in de volle breedte, van praktijkschool tot en met gymnasium, hebben onze scholen voor alle leerlingen die voortgezet onderwijs volgen, een geschikte opleiding. Als openbare stichting willen wij een res pectvolle cultuur waarborgen, waarin leerlingen, ouders en medewerkers zich verbonden en betrokken voelen en verantwoordelijkheid nemen voor eikaars succes en welbevinden. Dit willen we doen vanuit een balans tussen een gezond zelfbewustzijn met respect voor de eigen waarden en een positieve grondhouding ten opzichte van onze multiculturele Sticking Op*«baar Omltmij» Sctwdam samenleving Wij willen op onze scholen een veilige en inspirerende leeromgeving bieden, waar leerlingen met al hun talenten centraal staan. Praktijkonderwijs B. Honnerlage Gretelaan 494 3118 BB Schiedam 0104715052 www.prowegwijzer.nl HAVO, atheneum en VW0+ Hugo de Grootstraat 4-6 3119 HA Schiedam 0104736212 www.schravenlant.nl Gymnasium Valeriusstraat 31 3122 AM Schiedam 010-2470468 www.sgymsdam.nl VMBO en VAC (kader en basis) Van der Leeuwlaan 3 3118 LP Schiedam 0104710077 www.osgschiedam.nl Binnenkort levert UAG ons een eerste concepttekening Het nieuwe gebouw blijft op de huidige locatie. De bedoeling van het architectenbureau is dat de school vanaf de tramhalte bij de Piersonstraat toegankelijk wordt. De entree van de school zal vanaf de Burgemees ter van Harenlaan zichtbaar zijn. Hierbij een eerste ideeschets. Leerlingen van Schravenlant houden zich al jaren bezig met het verschijnsel 'duurzaam bouwen'. We streven ernaar om de school zo duurzaam mogelijk te (laten) bouwen. Dat wil zeggen dat we aan de architect gevraagd hebben om waar het kan 'groene materialen' te kie zen voor het gebouw. Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Schiedam - Kerklaan 29 - 3121KC Schiedam - 010 4260446 - info@sovos.nl - www.sovos.nl - Postbus 515 - 3100 AM Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 56