Koninklijke onderscheiding voor mevrouw G.H.W. Wieneke Gemeenteraad bezoekt Schiedam-West Wijkoverleg Schiedam Kethel iiiii gemeente Schiedam »ii De voorbereidingen voor Lintjes regen 2011 zijn al getroffen maar mevrouw Wieneke had nog een lintje van Lintjesregen 2010 te In* Schiedam is het de gewoonte dat gedecoreerden zolang mogelijk onwetend blijven over de aan hen toe te kennen decoratie en hen met een smoesje naar het Stadhuis te lokken. Mevrouw Wieneke wist ook van niets en was rond Lintjesregen 2010 (29 april jl) met vakantie gegaan. Afgelopen week kreeg mevrouw Wieneke alsnog uit handen van burgemeester Verver - Aartsen de versierselen opgespeld en uitgereikt. Mevrouw Wieneke heeft zich vanaf 1956 tot op heden op bijzondere wijze ingezet voor de Remonstrantse Gemeente in Rotterdam. Het heeft Hare Majesteit de Koningin dan ook behaagd om mevrouw Wieneke te be- Foto: Jan van der Ploeg noemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De gemeenteraad zal in de raadsperiode 2010 - 2014 een werkbezoek brengen aan alle Schiedamse wijken. Op zaterdag 9 oktober 2010 vond het eerste wijk- bezoek van een hele reeks plaats; een afvaardiging van de gemeenteraad bracht per fiets een bezoek aan Schiedam-West. In overleg met de bewonersvereniging en de griffie van gemeente Schiedam heeft de wijk- procesmanager, mevrouw Scheepe, het programma voor het wijkbezoek opgesteld. Onderwerpen uit de wijk Het eerste gedeelte van het werkbezoek bestond uit een toelichting op (de ontwikkeling van) een viertal onder werpen uit de wijk. 1.Rembrandtlaan en omgeving Bewoners uiten onder meer hun zorgen over de dicht getimmerde panden, de overbewoning en parkeerover last. Maar ook de funderingsproblematiek en het ont breken van een fietsenstalling zijn zaken die bewoners bezig houden. 2.Project West op zijn Best Aan de orde komt onder meer de inzet van het opbouw werk en de onderzoeksresultaten van dé enquêtes. 3. Parken Een lid van de bewonerswerkgroep licht de plannen voor het Julianapark, het Volkspark en het opheffen van de keerlus toe die momenteel in overleg met de gemeente worden ontwikkeld. 4. Trots op bewonersinitiatieven Diverse bewonersinitiatieven en activiteiten passeren de revue. Maar ook de initiatieven in verschillende straten om bewonersgroepen op te richten, waardoor jaarprogramma's ontwikkeld konden worden, komen aan de orde. Tour de West Het tweede deel van het programma bestaat uit een zogenaamde Tour de West; een fietstocht door Schie dam-West, waarbij uitgebreid aandacht is voor een aantal projecten. Zo wordt er onder meer stil gestaan bij het bouwplan Rembrandtlaan/Nicolaas Beetsstraat/ Vlaardingerdijk, de voormalige ziekenhuislocatie, ont- wikkeling van het voormalige Zusterhuis en het project Huismansstraat. Afsluiting Het werkbezoek werd afgesloten in het wijkcentrum De Erker. De belangrijkste onderwerpen van het werk bezoek werden nogmaals kort aangehaald, waarna bewo ners en raadsleden de mogelijkheid hadden met elkaar na te praten. Het volledige verslag van dit werkbezoek staat geagendeerd voor de eerstvolgende vergadering van de commissie ROB op 7 december 2010. I Foto's: Harrie torisson Het wijkoverleg van de wijk Kethel vindt plaats op: Datum: Maandag 8 november 2010 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00üur Besproken wordt o.a.: - Wijkjaarprogramma 2011 - Voorbereiding oud en nieuw viering - Verslag van de vorige vergadering - Stand van zaken wijkbudget/vouchers Rondvraag/ Wat verder ter tafel komt Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer H. Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Onttrekkingsvergunningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? - Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? - Een huishouden is een alleenstaande(l) of twee (2) of meer personen,die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, telefoon (010) 2191252. Openingstijden: maandag, woensdag en donderdag van 09.00 tot 13.00 uur vrije inloop en van 14.00 tot 20.00 uur op afspraak. Dinsdagochtend van 09.00 tot 13.00 uur vrije inloop 's middags gesloten en vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur vrije inloop en 's middags tot 17.00 uur op afspraak. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 29 oktober 2010 Adres: Burgemeester Knappertlaan 193 A 3116 BG voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen; N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden.Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van. zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrij stelling ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het wijzigen van het gebruik ten behoeve van buitenschoolse opvang (BSO) op het adres Professor Kamerlingh Onneslaan 82 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan 'Stationsplein en omgeving' met de bestemmingen 'gestapelde Woningbouw -W(s)- waarbij winkels zijn toegestaan'. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestem mingsplan, omdat een voorziening voor maatschappelijke doeleinden niet is opgenomen in het bestemmingsplan. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 3 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruim telijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen tot het omzetten van winkel naar maatschappelijke doeleinden voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 4 november t/m 15 december 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 6