I Trouwen in Schiedam Sterren stralen tijdens Vrijwilligersfeest ,f Nog drie weken kunstroute op Hoogstraat Politiek is leuker als je weet hoe het werkt!!! Wilt u een VIP-behandeling? Geef u dan op als Gast van de Raad! www.schiedam.nl Bouwzaken Kennisgeving Monumentenwet 1988 3 november 2010 nummer 44 Pagina 2 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende bouwvergunningen Verzonden 28 oktober 2010 Dam 3A, 3111 BC Het plaatsen van een dakterras Newtonplein 37 t/m 83, 3112 WB Het vernieuwen van de kozijnen en balkonhekken Weide 20, 3121 XW Het oprichten van een uitbouw aan voorzijde Verzonden 29 oktober 2010 Rubensplein 6 t/m 12 Het vernieuwen van de fundering N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een-bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Ontwerpbeschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Op 9 juli 2010 is een aanvraag ontvangen van Vereniging Hendrick de Keyser uit Amsterdam om een vergunning voor het wijzigen van het rijks monument Overschiesestraat 3a, 3111 GB Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het realiseren van appartementen, een horecafunctie en het wijzigen van de entree tot deze functies. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen dan voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 3 november 2010 tot en met 14 december 2010 op werkdagen inzien in de stadswinkel, (Stadserf 1) bij de balie BWM. Zonder afspraak van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 13.00. Overige tijdstippen met afspraak. Een afspraak kunt u maken via www.schiedam.nl of anders telefonisch.: 010- 2191111 (bellen tussen 9.00 uur en 17.00 uur). Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 14 december 2010 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Wonen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken, Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over.de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Projectnummer: 101NK12543 Tijdens het jaarlijkse vrijwilli gersfeest op donderdag 28 oktober waren het vooral de kleurrijke sterren van onze stad', de Schie- damse vrijwilligers, die straalden naast bekende sterren als Danny de Munk, Albert West en Hans Kazan. Tijdens deze, weer bijzonder ge zellige, avond werd de vrijwilliger van het jaar 2010 bekend gemaakt. Burgemeester Verver en wethouder Groene kozen uit 23 genomineer den de winnaars. In de categorie Hulpverlening en Zorg waren de winnaars Joop en Agaath Zwarts van Woon- en Zorg centrum Schiewaegh. Bij Educa tie, Sociaal-culturele vorming én Cultuur was de winnaar Hassan Ais- I V.l.n.r. wethouder Groene, Hassan Aissati, Saskia Hameeteman-Blanker, Joke Dijkshoorn, Joop en Agaath Zwarts. Foto's: Jan van der Ploeg sati van de Stichting Multicultureel Schiedam. Bij Recreatie, Hobby en Sport werd de winnaar Joke Dijks hoorn van de Stichting Rolantino's en in de categorie Overige werd Saskia Hameeteman-Blanker van de Stichting CareChild de winnaar. De titel 'Vrijwilliger van het jaar 2010' ging uiteindelijk naar Hassan Aissati voor het vele vrijwilligers werk dat hij al zo'n 15 jaar doet om integratie te bevorderen, maar ook voor de steun die hij zijn Marok kaanse landgenoten biedt. Tussen het winkelend publiek op de Hoogstraat liepen afgelopen zater dag ook tientallen passanten met een plattegrond in de hand. Speu rend in etalages of in de winkels volgden zij de Kunstroute over de Hoogstraat. Zestien kunstenaars en vormgevers hebben speciaal voor uiteenlopende winkels een kunstwerk gemaakt. Deze bijzondere expositie 'Kunst werk aan de Winkel' is nog drie weken te zien tijdens openingstijden van de winkels. De Kunstroute is een initiatief van het Centrum Beeldende Kunst (CBK) Schiedam. In het onderko men van het CBK vond zaterdag ook de opening plaats door wethouder Wil Vissers (o.a. Cultuur). Zij be nadrukte daarbij de unieke wissel werking tussen plaatselijke winke- Cultuurwethouder Wil Vissers opent 'Kunstwerk aan de Winkel' in bijzijn van drie jonge kunstenaars. Foto: Jan van der Ploeg liers en kunstenaars, die uiteindelijk tot de kunstroute leidde. In het CBK is een boekje met route kaart verkrijgbaar. De kunstwerken zijn tot en met 20 november bij de diverse winkeliers te bezichtigen. Om meer contact te krijgen met inwoners van gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uitleg gen en nodigt u dan ook uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsvergadering wordt u ontvangen door burgemeester W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de raad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeen teraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. In de pauze en na afloop kunnen de raadsleden en collegeleden worden aangesproken. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering hebt ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijk je kunnen nemen in de keuken van de raad, maar was bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als Gast van de Raad dan kan dit via griffie@schiedam.nl. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mall: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2010 | | pagina 7